Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

leemon

Aktivan Član
08.01.2015
417
2.819
143
 

imam lud da sam papir

Aktivan Član
08.01.2023
87
658
83
39
@opa cupa
Nema tu šta puno znati,mislim bukvalno, bitnije je
imati za početak par stotina eura da kupiš ,slediš uputstva i dobijaš dobre hedove.
Ako imaš želju istraživati kupiš više različitih proizvođača , čitave palete gnojiva .
Ja recimo koristim čitav program od advanced nutrients organics-a ,biotabsa ,canna bio, jer čar bio proizvodnje što možeš miješati gnojiva i stim praviti različit bio diverzitet.
Naravno može biti problema,
ali puno bitnije je izučavanje i odabir pravog rasvjetog tijela ,kao i pravilno zalijevanje i mikro klima u box-u.
Iako realno to je jedna jako opširna nauka ,od koje se mozak dobro oznoji.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.386
2.598
Nema tu šta puno znati,mislim bukvalno, bitnije je
imati za početak par stotina eura da kupiš ,slediš uputstva i dobijaš dobre hedove.
To nije hobi..to je automatizam!!
Biljka nije stroj za zvakanje NPK..vise je kucni ljubimac.
Ovaj video gore je za pocetnike i sve one koji se tako osjecaju:)Nije sramota ne znati zasto je list pozutio....i to je pitanje koje se cesto postavlja u ovoj temi.
Znas zasto..upravo zato jer se sljepo drzite tablica i preporucenih doza.


edit
ali podrzavam tvoje zanimanje za lumene..luxe..i rasvjetna tijela:thumb:
 
Poslednja izmena:

imam lud da sam papir

Aktivan Član
08.01.2023
87
658
83
39
@opa cupa
Ali ne pričamo o iskusnim growerima nego početnicima ,evo ja udaramo 3 grow u životu ,pa tek sam shvatio život biljke kroz cikluse ,i na to sam mislio.
A ja koristim tri različita proizvodjača ,o tim Tantalovim mukama mi ne trebaš pričati i sam sam na njima, evo recimo AN organics , samo jedno zalijevanje nisam išao bazu rekao,malo vode ,i odmah par listova požutilo.
I nemam ja zanimanje samo prema svjetlu ,to sam prošao ,trebalo mi je mjesec dana po 4-5 sati dnevno , inače već 15 godina toliko učim dnevno , sve sam ja odgledao što se moglo naci na netu , i preslušao predavanja sa kalifornijskih univerziteta ,čak i canna akademy, living soli.
Realno milioni sati jer ja sam gugl za 15 godina pročitao i youtube pregledao sad samo pratim najnovija otkrića i dešavanja.
Prosjek je dnevno 5 sati, jer bilo je dana i po 12 sati sjedis i učis i citaš.
IMG_20230330_082040.jpg
Ovaj grafikon sam našao kod aptusa , i mislim da sve govori.
@opa cupa
Izvinjavam se administratorima mislio sam da je tema o gnojivima.
 
Poslednja izmena:

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.970
233
Шчбћа
a preporucena je bila 14ml/1l vode..
Čisto informativno pa brišem večeras ali preporučena doza je 14ml na 2 litra vode. Postojala je (možda se može još naći) plantela namenjena za određeno tržište gde je preporučena doza 10ml po litru. Uglavnom, sigurno piše na pakovanju koja je preporučena doza.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.386
2.598
Dobro..ja sam preporucio 1/4 sva sreca ..tako da ispada pola preporucene za flush..to je skroz ok.
Ali da ..bilo je 14ml na 2l vode..sada se i ja sjecam:thumb:

edit
i zasto bi brisao post....valjda bi ja trebao svoj ispraviti,ali.. !?
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Z1poloApolo
10.01.2018
5
10
3
36
@Venomanser, automati se ne topiraju.
Osim toga, posijao si sjemenke u premale tegle, presadi što prije u nešto veliko.
Presadjene u 11l saksije ali se nakon presadjivanja pojavila promena boje donjih listova. Od prihrane hesi root 5ml na 2,5l vode i prstohvat mikroze na deo koji dodiruje koren mozda sam krenuo sa lst suvise rano?? Lumatek sam podigao na 55cm jer nije bilo sanse da ohladim boks. Vent je 125tt temperatura u prostoriji 23c u boksu 29-30-31

Zemlja potgrong H a pojavile su se 26. Znaci 15 ti dan :(
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    609,3 KB · Pregleda: 42
  • image.jpg
    image.jpg
    456,8 KB · Pregleda: 38
Poslednja izmena:

DjedMraz

https://twitch.tv/vutraorg
Poznanik Foruma
13.04.2020
630
3.281
203
Dobro je to , smatram da nije problem, vidjet cemo kroz 7 dana,. javi ponovno, Nije rano za LST ok je tako.,pomalo.:thumb: . Ja autose ne presadujem , odmah ide u finalni pot. Nista se njima ne dogada ako presadis vec oni su kratkog perioda i nemaju puno vremena za oporavke od stresova bilo koje vrste.
Nisi naveo zemlju koju koristis, te koliko je dana biljci..neka zemlja zahtjeva dodavanje gnojiva/hrane dosta brzo od nicanja sjemenke, neka malo kasnije jer ima dovoljno u njoj vec u startu, znas da ne pretjeras.
Netrebas novi post pisati samo edit vec postojeceg ukoliko ces jos komentirat...
Za 15-i dan ok , 3 tjedna PotH ne treba prihranu, samo uzmi u obzir da zalijes cijeli pot prije nego pocnes dodavati hranu. :thumb:I uvijek kreni sa manjom dozom od preporucene da vidis kako prihvaca biljka.
 
Poslednja izmena:
27.01.2016
200
249
43
59
@Venomanser, temperatura u boxu od 30 - 31° C je previše, probaj nekako sniziti na 27 - 28° C. Hesi root ne sadrži hranjiva već bakterije a ja bi ih prihranio Hesijevim TNT complexom.
 
25.03.2023
42
66
18
Pozdrav ekipa, evo suza ce mi krenuti....
Prvo mi je njih 7 uvenulo, mislila sam da ih prezalivam, ali eto sad jos 4 na isti nacin.... a nisu prezalivane.
Rastu u kokosu, pod 120w led, trenutno na 70% na 40cm udaljenosti, djubrivo Hesi za kokos pise da moze od prve pojave lisca da se dodaje.
Sve je radjeno kako treba, meren ph, zalivane koliko treba, dodavana prihrana po tablici, samo sto im nisam pevala ali.... bukvalno preko noci kao da ih je nesto sprzilo, da li je moguce da je zbog vode zalivam ih s cesmom, mozda je tvrda ili mrtva ili im je svetlo preblizu? Ima li im spasa ili da bacam?
Sori sto je slika losija, nisam trenutno tu pa ne mogu slikat s mojim tel.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230415_155626_Gallery.jpg
    Screenshot_20230415_155626_Gallery.jpg
    167 KB · Pregleda: 43

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.386
2.598
Digni lampu za pocetak !!

I daj malo detaljnije opisi nacin zaljevanja..koliko cesto ? Koliki je EC mjesavine ...PH ? Kokos je malo specifican..nista strasno,ali postoje neka pravila !
Sta si tocno davala do sada ?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CarpeDiem11
25.03.2023
42
66
18
Na koliko cm da stavim svetlo?
Stare su 13-15dana
Zalivano je sa 2dl vode na svaka 5-7 dana prvi put pri sadnji i jos 2 puta od tad. Dodavan je Hesi TNT i Hesi Root po 1ml/1l kao sto i pise i 1 kap Hesi Super Vit na 5l takodje po tabeli. Zadnji put su zalivene juce sa pola doze. Negde sam citala da dok su male lako se moze desiti burn, pa sam odlucila smanjiti dozu dok bar jos malo ne porastu. Ph vode bude izmedju 6 i 7, ph zemlje nisam merila, ali na sajtu pise da je izmedju 6 i 7 ili 5.5 i 7 :)
Nisam merila EC nemam metar. :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.386
2.598
Poslednja izmena:
25.03.2023
42
66
18
Oko 1l je velicina pota.
Zar nije mnogo zalivati ih svaki dan, nece se ugusiti, i dalje su mlade, pa sam negde mislila da im ne treba toliko vode :)
Sta mislis da nisu prenatrpane djubrivom?
 
Poslednja izmena: