Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
@drmare13 , napali su te pauci.
Jako su sitni, ne vidis ih golim okom ali simptomi su vidljivi.
Morat ces prskati biljke. Ja koristim SMC spidermite control ako se pojave.
Ima i drugih nacina. Procitaj si ovo:
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Ovisno koja faza cvjetanja. Ako je automatik i pri kraju je, nećeš prskati.
Ako je pocetak cvjetanja, do kraja cvjetanja ce ti biti unistene biljke. Moraš prskati. Zastiti nekako vrhove i prskaj listove odozgo i odozdol.
Ukloni dio zaraženih listova.

Ubuduce, cim se pojave točkice moraš reagirati. Kod tebe je jako zaraženo.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.050
2.718
twitch.tv
Mislio je na brisanje svih listova krpicom ili nečim. Jesam to ja jednom radio i uspio ih se riješiti ali sam ih skužio praktički prvi dan čim su krenuli raditi show. Fizičko uklanjanje vrijedi kad infestacija nije velika te kad biljke nisu nerealne veličine da bi se obrisao svaki list. Jer doslovno bi se trebao svaki obrisat da bi ih se držalo pod kontrolom/riješilo ih se.
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.366
10.064
356
E pa to...svaki list posebno, to je mučenje pravo. Preventivno kad prskam u vege pa mi se smuči, a gledam da gađam svaki list, ovako u cvetanju bih odlemio def :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Captain Fantastic

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.050
2.718
twitch.tv
Čuj, ima nas dosta. I svako na svoj način. I meni je muka sad ali mi nije bila, tako da samo kažem da je i to opcija. :rasta:
 

Ledledeni

Aktivan Član
08.01.2021
268
720
93
@Bizzzo uvek pravo u centar :respect: Po prvi put ih imam, ali su u pocetnom stadujumu. Po savetu iskusnijeg @opa cupa sam ih pre dva dana isprskao karate zeonom (nisam mogao ranije da nabavim) pa cu videti, zapravo nadam se da ih vise nikad necu videti :gled:
Ali ja sam u drugoj nedelji cvetanja i do kraja imam jos cca 6nedelja, a karenca je 30dana.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa
08.12.2021
104
169
43
Ljudi jedina misterija u svemu ovome je ova…
Nigde nisam video doticnog SPIDER-a , gledao sam brat bratu 30ak min pod lupom i bolesne i zdrave listove i samo sam uspeo uociti jaja, i to su jaja bela i okom vidljiva…. Da li je moguce da je ovo zavera i da takvu stetu listu moze naneti i leptirasta vas? S’ obzirom da u sam u prethodnom growu imao problem sa leptirastom vasi
 
08.12.2021
104
169
43
Pa resavam, uklonio sam sve zarazene listove i sa sa preparatom za spider mites premazao sve ostale listove( sreca nema puno biljoza)
Pratimo situaciju.. nego je pitanje da li je u pitanju stvarno spider mites ili pak samo leptirasta vas