Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

GrowByLudak

Aktivan Član
26.09.2013
82
20
0
afermative ;) :D

naruceno ulje cigare u casi ;) :DDDDD
pitanje jedno dali mogu s nim prahom zemlju naprasit i dali mogu naprskat cjeli box s tim nim uljem i dali znas doziranje za nim ulje???
i dali mogu konbinirat nim ulje jednom pa npr. sutra s duhanom puno zahvaljujem na odgovoru :smoke18:

puno hvala pajdo istina je kud nisam odma prsko nisam ni znao za te cinbenike(nametnike) da sam mozda nesta prenio izvana.
, mogo sam ih kupat i kupat i kupat dok su jos male bile : //// jbg sad malo udara po dzepu ali neka sam da se rijesim gamadi :D :rasta1:
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.382
2.598
pa neznam sada neki strogo precizan recept za neem ulje ja sam to od oka recimo 3-4ml na litru vode i spricas dva puta tjedno ali nemoj se previse osloniti na njega jer neces rjesiti problem sa neem uljem.A neem prasak mozes u vodu sa kojom zaljevas,navodno je bogat dusikom pa je dobar za vege.Spricanje po boxu bas i nije neka ideja.izguraj sada do kraja a kada poberes kompletan box baci kod susjeda. med paradajz ostavi si samo lampu i reflektor.Zovi ghostbusterse i ekipu za deratizaciju ( mama,baka)i redom carape,gace,zavjese,tepih hahah sve dezinficiraj jer se gamad vraca .....godinama ;)
 
13.09.2013
21
7
3
Pitanje jedno..jel se u indooru (osim pljesni) može pojavit nekakva gamad sama od sebe zbog visoke ili niske vlage i slično.. ili se gamad pojavi samo ako ih se nesvjesno prenese izvana
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.382
2.598
visoka temperatura i niska vlaga to je kao sponzorusama sezonska rasprodaja sa fake robom u koiscinskoj ulici...lete tamo ko muve bez glave...jednostavno nemogu odoliti ;) znaci nemoras ih zvati dodu same :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ganja_farmer

n00b

Aktivan Član
30.06.2009
74
27
18
34
Imam suhoga mazara nekih ne znam koliko, kjuram ga nekih tjedan-dva i po svim hedovima se pojavljuje bijela paučina zadnjih dan-dva. Mislim da su plijensi.

Što mogu učiniti ili je to sve za baciti kad jednom krene s tim pizdarijama?

Evo slike: http://imageshack.us/g/580/qvuq.jpg/
 

GrowByLudak

Aktivan Član
26.09.2013
82
20
0
kjura se od 5 do 7 dana naj duze nisam jos vidio da netko kjura duze! : //// i trebo si to pod ventilator isusit kad si izvadio iz vode!
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Kjura se majstore i do godinu dana. Nizozemski coffie shopovi plasiraju vutru na tržište tek nakon što prođe 9 mjeseci kjuranja (dozrijevanja) u teglama. Neznam uopće di si pokupio taj info da se kjura 5 do 7 dana, i odakle ti ideja da je dobro sušiti pod ventilatorom, i iz čega zaključuješ da je bila u vodi :signs053:
 

GrowByLudak

Aktivan Član
26.09.2013
82
20
0
pozdrav majsta, da zakljucio sam da je bila u vodi hhh pa kolko vidim da je to naj bolja metoda i ja sam desetku stavio na kjuranje direkt s mlade skinio i u vodu a ak sam dobro skuzio 5-7 dana drzat u vodi mjenjat svaki dan i ondak osusit a gledo sam na yu tube da naprave od krtona kutiju i dolje ugrade vent a gore mjrezicu onu zeljeznu za komarce i tako osuse kaze dan ili dva i spremno za teglu i ondak teglu otvarat svaki dan jos tj dana da pare izadu... sta mislis o ovome cuo sam za kjuranje da sacuvas na 5-7dana 50% od onog sto bi inace izgubio normalnim susenjem :0000??jel to istina
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Mješaš pojmove water curing i curing (vodeno kjuranje i samo kjuranje). Kjuranje ti je postupak dozrijevanja hedova nakon sušenja pa samim time nakon dužeg kjuringa dobivaš i na kvaliteti dima. Vodeno kjuranje je u biti kamufliranje okusa i mirisa vutre, odnosno dima pri izgaranju pa nakon dobro odrađenog vodenog kjuringa možeš neprimjetno dimiti u javnosti da nitko ne nanjuši, a kvaliteta i dijelovanje ostaje ista ili približno ista. Ja sam već spomenuo da nisam ljubitelj vodenog kjuringa jer volim uživati kako u okusu tako i u mirisu finalnog proizvoda, ali ima onih koji to jednostavno moraju i meni ih je iskreno žao. To što si čuo je vjerovatno pogrešno plasirana informacija jer 5 do 7 dana nije dovoljno da se išta postigne. Sve u svemu ja bih ti preporučio dvije teme, pa pročitaj detaljno i znati ćeš jer mislim da se mi ne kontamo baš najbolje jer ti baš ne shvaćaš pojam kjuranje.
Evo ga pa :read: :

https://www.vutra.org/topic/1424-susenje-i-curing-metoda/

https://www.vutra.org/topic/11081-curing-metoda-s-higrometrom/

https://www.vutra.org/topic/1459-water-curing-ili-ti-vodeno-stvrdnjavanje/
 

blanker

Aktivan Član
27.05.2012
60
55
0
50
Evo kako sam ja prošao. . Radio sam w curing I počela mi smrditi voda pa sam skuzio da trune jer je 2 dana lezala iscupana na kiši bila...al stas tako je kako je. Nakon par dana s vodom oprao samu hidrogenu I poceo susiti kaloriferom jer je bila frka da ne popljesnjavi... I curing u tegli 10dana..dim nema jak miris ..ali ekipa je oduševljena...


Jel mi može tko odg za moj prijašnji post. Što mi to jeducka biljke..kako da spriječim.
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
a čuj nekakva gamad ih jede skakavci i gusjenice....skoro pa su pri kraju biljke pa ih ja nebi ničim tretiro dok god jedu samo listove :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp

Detox2Old

Aktivan Član
21.11.2012
176
424
63
33
Morao sam ubrati vrhove dok su bili mokri,jer je padala kiša dosta dana za redom,a i primjetio sam plijesan,na nekim vrhovima u velkim količinama.I tako ja otrimao i odrezao ono sve što sam vidio u tome trenutku,od plijesni,naravno da sam promašio neku malu plijesan na manjim hedovima.Sada je sve posušeno,te pronalazim tu i tamo malo plijesni.

kako pronaći plijesan na osušenim vrhovima,i dali će se plijesan širiti po ostalim osušenim vrhovima,te koliko je opasno malo popušiti plijesni(znam da nije zdravo,al skoro pa nema razlike između jako malo plijesni i smeđih pistila,tako da ju je dosta teško uočiti)
 

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.182
5.133
258
somwhere over the rainbow
Zaeb u najavi...

presadio u vecu posudu, korjen popunio čašu od 1L

i kretenu zafalilo mi zemlje, za nadosut oko biljke...odem iza kuce, zgrabim 2 šake crvenice, prosijem ju, dodam stiropora i pol šake humusa iz komposišta...i sjetim se da je stara neki dan u komposište i to baš tamo odakle sam ja kreten upušeni po noci sad grabio humus bacila faking pepeo...

zemlja koju sam nadosuo oko biljke izgleda blatnjavo-pjeskovito i u k..generalno

kreten!

r0xe75.jpg
10dvz42.jpg


vec vidim ph u nebo i ostale pizdarije...

damn it...a lepa biljka...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
pepeo ne moze nesto naskoditi, e sad, kakav je kvalitet same zemlje... ako mislis da je neka frka nabavi kvalitetnu zemlju pa pazljivo presadi ponovo
 

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.182
5.133
258
somwhere over the rainbow
kvalitet same zemlje je okolo ispao blato...unatoc stiroporu, kamenčičima itd...

+ humus sa ogromnom koncentracijom pepela da to sve poveže. Ono..ko fasada u srednjem vijeku

Nakon presađivanja,stavio biljku u kadu i obilno zalio...kad sam shvatio da sam biljku stavio u "beton", lagano sam prstima izvadio iz tog uzasnog mixa i vratio u teramagmu al puno manjih dimenzija...


Danas je shoping pa rješimo i to...teramagma + stiropor...puno stiropora
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.382
2.598
smak420 je napisao(la):
Danas je shoping pa rješimo i to...teramagma + stiropor...puno stiropora
nema potrebe za stiroprom uopce...a kamoli puno.TM je dovoljno rahla i propusna tako da sa stiroporom mozes samo napraviti glupost i kao Verona zaljevati svaki dan jer nezadrzava vodu.
Ja sam uTM vec godinama i nikada osim prvog puta nisam stavljao stiropor.Tada i nikada vise ;)

edit:
inace stiropor ili perlit se stavljaju u odredenom postotku nikako od oka.Vise stiropora -manje hrane a to nije cilj .


Iskoristi tude iskustvo ;)
 

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.182
5.133
258
somwhere over the rainbow
Hvala Vam puno na korisnim informacijama i pomoci.
Još jedno pitanje.

Posto sam jucer ovu najvecu biljku presađivao i to 2x, da ju ostavim par dana da se oporavi prije nego ide u veci pot?

Totalno sranje mi se desilo..mislim ne pokazuje još nikakve znakove da je bad..sad je u cca 5L posudi...dno je teramagma, ona je također u maloj posudi bila u teramagmi, samo sam okolo nadosuo taj svoj glupi mix u nekom malom omjeru,

Znam da netreba paničarit, nisam neiskusan baš oko growanja tol'ko...al dobra zemlja mi je uvijek bila otac i majka growa
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.382
2.598
nece se njoj nista dogoditi od presadivanja...ako to odradis kako treba nece ona to ni primjetiti.
Vazno je da korijen neostetis .Cak i tada se nedogodi nista znacajno osim sto zna stati na 10-ak dana i kada se otrezni ide dalje :)
Naravno ako ga ostetis minimalno :)