Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.07.2015
56
92
18
39
Ako vam nije preveliki cim bacite oko na dnevnik:

https://www.vutra.org/threads/cbd-critical-mass-royal-highness-quick-one-300w-led-prvi-grow.14214/

problem je jasno opisan i prikazan na slikama, potrebna mi je pomoc iskusnih growera koji ce mozda sa sigurnoscu znati o cemu se radi.

Takodje imam jedno pitanje za PH down. Ovaj koji sam ja nasao je u pakovanju od 1L kupljen u poljoprivrednoj apoteci, sastav 38-61% sulphuric acid proizvodjac Bestway Italy Lymha (a sad dok istrazujem na netu vidim da se oni bave opremom za bazene, a proizvod prodaju u poljo apoteci :upiii:). Vidim da je Hesi grow ph- napravljen od Nitric acid, a Hesi bloom ph- od Phosphoric acid. Mnoge se debate vode na netu oko toga, neki maksimalno podrzavaju sulpuric za ph- a neki su maksimalno protiv. Nazalost nije mi dostupan Hesi ph- ili bilo koji drugi brendirani osim ovaj koji je ocigledno za akvarijume i bazene i sad sve vise bivam siguran da je ovaj PH down koji koristim potencijalni uzrok svih mojih problema (prejako doziranje i slicno). Moram detaljno to da istrazim, a vi ako vas nije muka bacite oko o_O
 
05.07.2015
56
92
18
39
meni to isto nije jasmo ph - grow i bloom?? koji qurac??!!??
"PH- grow" je sastava nitric acid i u veg fazi se preporucuje jer prilikom razgradjivanja u zemlji ostavlja elemente koji su pogodni za veg fazu (N recimo)
"PH- bloom" sastava phosphoric acid i u fazi cvjetanja se preporucuje jer se u zemlji razgradjuje i ostavlja malu kolicinu fosofra i time doprinosi cvjetanju.

I jedan i drugi se dobijaju pomocu sulfurne kisjeline ali su pogodniji i bolji i zato se za *********** preporucuju upravo ta dva, a nije da ne moze i sulfurna pa i jos neke jace kisjeline, a tu su i famozno sirce od jabuke kao i limun koje generalno ne preporucuju iako odradjuju posao (ostavljaju jos ponesto u zemlji sto ne bi trebalo)

Eto malo i hemijom da se bavimo tu. Da sam na pocetku znao sta cu sve morati da proucavam pitam se da li bi se upustao u ovu avanturu :idea:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Scafolder
03.06.2015
21
3
3
44
prvi grow...počeo sa prihranom...al prirodnom čaj od koprive i čaj od glisnjaka...molio bi sugestije što i kako dalje...
pozz
 

Prilozi

  • 20150706_204818.jpg
    20150706_204818.jpg
    178,1 KB · Pregleda: 38
  • 20150706_204856.jpg
    20150706_204856.jpg
    231 KB · Pregleda: 38
  • 20150706_204911.jpg
    20150706_204911.jpg
    260,2 KB · Pregleda: 39
  • 20150706_204920.jpg
    20150706_204920.jpg
    249,5 KB · Pregleda: 36

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Ako nisi napravio caj od glistenjaka kako treba,mozes se nadati da ce imati anaerobnih bakterija(95%)... ako si to napravio,tako sto si potopio u neku vrecu ili sta vec da stoji nekoliko dana pa onda zalivao folijarno... moj ti je savet da te bijke vec zaboravis... a ako ti nije jasna kakva je to bakterija,kucaj u google pa ces saznati... zdravlje i zivot na prvu stranu,pa sve ostalo... peace edit: upuceno @velikodrvo
 
03.06.2015
21
3
3
44
daj im nesto konkretno, probaj naci plantelu list pa im smiksaj duplu dozu, ove su prije za nešto žestoko da malo dođu sebi nego za čajeve ;)
vani su nekih 40 dana...imaju dosta sunca..zemlja je loša..al sam stavio humus kad sam je presađivao...plantellu nisam uspio naci za kupiti...vode ima tj. dobija koliko treba..sad svako drugi treci dan...

Ako nisi napravio caj od glistenjaka kako treba,mozes se nadati da ce imati anaerobnih bakterija(95%)... ako si to napravio,tako sto si potopio u neku vrecu ili sta vec da stoji nekoliko dana pa onda zalivao folijarno... moj ti je savet da te bijke vec zaboravis... a ako ti nije jasna kakva je to bakterija,kucaj u google pa ces saznati... zdravlje i zivot na prvu stranu,pa sve ostalo... peace edit: upuceno @velikodrvo
glisnjak je rađen tako da se u 20 litar kišnice stvai dvije šake glisnjaka u gazu..dodam rastopljenu melasu(šečer) te 24 sata se druka sa zrakom..pumpica za akvarij..u vrtu to daje izvrsne razultate i na rast i kvalitetu i zdravlje biljaka
 
Poslednja izmena od urednika:

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
prvi grow...počeo sa prihranom...al prirodnom čaj od koprive i čaj od glisnjaka...molio bi sugestije što i kako dalje...

sledeci korak po lopatu stajnjaka ili glistenjaka oko bilke i zalivati. Caj im ocigledno nije bio dovoljan.
A jos bolje je sipati u balon od 5/6l 3/4 sake prevrelog stajnjaka ili glistenjaka sa vodom,pustiti da odstoji nekoliko sati ili da prenoci i zaliti biljku. Sledecih dana nastaviti sa zalivanjem kako bi se oslobadjala hranljivost . Obecavam i garantujem uspesnost. pozz
(domaci,cist glistenjak)
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Ja sam upravo izneo svoje strucno misljenje o tom glistenjaku(caju),al eto ja imam zvanje diplomirani inzinjer poljoprivrede... a eto izgleda neki ljudi ovde imaju Master zavrsen pa su bolje edukovani od mene. ..
 
03.06.2015
21
3
3
44
Ja sam upravo izneo svoje strucno misljenje o tom glistenjaku(caju),al eto ja imam zvanje diplomirani inzinjer poljoprivrede... a eto izgleda neki ljudi ovde imaju Master zavrsen pa su bolje edukovani od mene. ..
nisam završio poljoprivredni fakultet al se bavim poljoprivredom vec niz godina kao i mnogi drugi na svijetu koji koriste tu metodu i biljke im nisu uvenule nit se itko razbolio...a kad vec želiš raspravu dodat cu i to da vas na fakultetu uče da se treba i mora korsititi umjetno gnojivo a da o pesticidima da ne govorim pa mnogi koji nisu završili fakultete vide i ukazuju gdje nas je to dovelo u potpuno zatrovanu,sterilnu zemlju,zatrovane vode itd...kao sam vec napisao radi se o glisnjaku kaliforniski glista znači prerađenom stajnjaku i biljnom materijalu koji je prerađen prirodnim putem u humus a drugo kako sam vec napisao 24 sata se u vodu koja se naziva čaj ubacuje kisik a pošto ima jako puno kisika ne stvaraju se aneorobne(koje žive bez kisika i opsane su) vec aerobne koje se stvarju i žive sa kiskom...u takvom humusu nema patogenih bakterija i organizama...e sad i ti malo googlaj i čitaj možda postoje metode koje su vrlo vrijedne a ne uce se na fakultetu...
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
to sto ti je biljka prezivila ne znaci da nije mogla biti bolja
da nije bilo ovih inzinjera sumnjam da bi ti cuo za pola stvari koje koristis u uzgoju.ali ne vazno momak je dao super recept pravim ga za sljedeci grow
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Ne vodim ja drugar nikakvu raspravu,niti cu je voditi.. a ti uzmi guglaj ili citaj,pa ces skontat o cemu pricam,bolest je zlatna,smrt je teska (u ovom slucaju)... a nisam osporavao tvoje znanje,samo sam ti ukazao do cega moze doci i to je greska kod vecine nasih poljoprivrednika sa balkana,koji misle da sve znaju,a nakon 10 godina svi boluju i umiru od kojekakvih bolesti,a najgore od svega toga je sto truju narod sa prodajom povrca i voca... i eto narod je glup sto se edukuje i zavrsava fakultet,po tvom gledistu(a sa cime nas edukuju na fakultetu,ne bih o tome,al ukratko ne bi ti ni znao za ANAerobnu bakteriju)... druze,ti ces to dimiti ili sta vec,pa sam zato reagovao,zbog tvog zdravlja... a sto se tice mene,mozes im i otrov sipat,tvoj zivot,samo uzivaj... a sto se tice zdravlja,evo @Dzparanoja ce ti malo bolje o tome... tako da peace out budi dobar ;)
 
Poslednja izmena:

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
ko pravi za drugog boli ga *** pa stavlja sve i svasta(prvi primjer amerika i onaj otrov sto ostaje u sveme) a lood pravi za sebe tako da svaki savjet od njega je barem meni dobrodosao
 
03.06.2015
21
3
3
44
Ne vodim ja drugar nikakvu raspravu,niti cu je voditi.. a ti uzmi guglaj ili citaj,pa ces skontat o cemu pricam,bolest je zlatna,smrt je teska (u ovom slucaju)... a nisam osporavao tvoje znanje,samo sam ti ukazao do cega moze doci i to je greska kod vecine nasih poljoprivrednika sa balkana,koji misle da sve znaju,a nakon 10 godina svi boluju i umiru od kojekakvih bolesti,a najgore od svega toga je sto truju narod sa prodajom povrca i voca... i eto narod je glup sto se edukuje i zavrsava fakultet,po tvom gledistu(a sa cime nas edukuju na fakultetu,ne bih o tome,al ukratko ne bi ti ni znao za ANAerobnu bakteriju)... druze,ti ces to dimiti ili sta vec,pa sam zato reagovao,zbog tvog zdravlja... a sto se tice mene,mozes im i otrov sipat,tvoj zivot,samo uzivaj... a sto se tice zdravlja,evo @Dzparanoja ce ti malo bolje o tome... tako da peace out budi dobar ;)
brate ako misliš da ja nešto krivo radim slobodno napiši..ne sumljam ja u tvoje znanje i diplomu..i nisam ja pisao da imam ili nemam diplomu nit da sam master..sve su to tvoje riječi...ako postoje znastvene studije da je tkz. čaj od glistinca otrovan i nije dobar ne za biljku tako ni za vrt daj link..napiši..možda griješim i trujem se..a to ne želim ni sebi ni drugima...btw...jučer sam pri zaljevanju dodao čaj od koprive u omjeru 1:10 a kopriva je puna dušika a mislim da sad to biljci treba...eto..