Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.04.2015
106
169
43
jel itko imao problem s osama zemunicama??? kopaju oko sajta cine mi se ljute ne znam jel se mogu hranit ispod zemlje korjenom jer kopaju kao male masinice ??:wave:pozz svima
 
06.03.2008
45
65
18
Somewhere in the forest
nisam bio do biljke 5 dana jer mi auto nije u pripravnosti :) napolje su temperature po 40 stepeni prosli put kad sam iso zalio sam sa 3-4 litre i dao duplu dozu plantele sto mislite jesu li se osusile na ovo sunce? amnesia haze je u pitanju ova dugocvjetajuca
zaboravih da napisem da su izlozene suncu od svitanja do sumraka :)
 
14.05.2015
115
229
43
Ljudi ae mala pomoc oko prihrane,

1. Domaja outdoor, prosle nedelje pokazala pol, odlicno razvijena, prihranjujem je jednom nedeljno tako sto u 2l vode sipam preporucenu dozu tecnog djubriva, djubrivo je NPK 5,8% 4,6% 3,5%. I pored prihrane donji listovi zute, ne nesto masovno ali nedeljno otpadne 10ak listova. Poslednji put sam zalio sa 4l rastvorenog djubriva a i dalje se isto desava. Da li da uzimam djubrivo sa vecim procentom N ili je ovo sto se desava ok?

2. Automatik outdoor, u cvetanju pun gas, iz lepog, pravilnog heda grana se izduzuje u vis (videcete na slici), prihranjivan jednom nedeljno djubrivom koje sam dobio od ortaka, do danas nepoznat odnos NPK. Danas sam izguglao da je odnos NPK 5,8% 5,0% 3,8%, po meni to nije adekvatno djubrivo za cvetanje. Msm da se ovo sa biljkom desava zbog velike kolicine N u samom djubrivu. Dajte mi neku preporuku za djubrivo, msm odnos NPK za pumpanje hedova. Evo i fotki... IMG_20150716_37463.jpg IMG_20150716_53266.jpg

Nisam uspeo da nadjem plantelu cvet, izgleda da se vise ne uvozi u srbiju. Ako znas odnos NPK pa da potrazim nesto slicno.
 
Poslednja izmena:

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
ima je kod nas ali moras se nasetati da je nadjes, ja prosle godine izvisio, a ove je slucajno nasao u nekoj vise nego neuglednoj radnjici.
e sad, sta mi je zanimljivo, ova moja je za cg, srb, mk trziste i preporucena doza 10ml na 2l, a drugari sa zapada isticu da je kod njih 15 ?
a za slicno, pa nesto sa sto vise fosfora, npr. 10 30 20
 

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
ima u svakom merkuru, koliko sam ja skontao...
a da, to je i meni bilo cudno, na srpskom pise 10 ml na 2 l a na makedonskom 15...:zboon:
ja se orjentisem vise prema makedoncima.xD
 
25.02.2015
35
134
33
43
Beograd
Mozda problem?
1x1x1.8 box
400w hps + 250cfl
vazduh
ulaz 10fi turbina
izlaz 12fi turbina (filter)
u boxu 2x mini fan
48. dan cvetanja i od kada je upeklo ovih dana temp mi u boxu
skoci i do 36c, ali samo poslednjih par dana i bice tako verovatno
josh par, jer mi je "dan" u boxu preko noci, ali kako temp nocu su velike
nikako da ohladi dovoljno da bih uspeo da smanjim temp u box. Inace kada je normalnije vreme temp mi ne prelazi 30c i koliko sam primetio to biljkama ne smeta iako znam da je do 28c najbolje.
Na samim vrhovima su se par listova uvili na gore, ali tada sam stavio
jedan fan da duvabash ispod svetla.
Ako me neko moze posavetovati da li sam na putu da sjebem ili nije alarmantno toliko?
Hvala.
 
03.05.2015
64
97
33
51
koliko direktne sunceve svjetlosti treba biljci u fazi cvjetanja ? trenutno mi biljka ima 11 sati direktne svjetlosti i jos 3 sata je u hladu ali je sajt nesiguran pa sam nasao sigurniji ali ima samo 6-8 sati direktne svjetlosti pa neznam dali je to dovoljno za cvjetanje?
 

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
Imam ja pitanje kolko critical jack moze podnjet stressa,na rezimu je 12/12 s 22-10 mu je dan, a ja bi ga trebo transportirat te opet box rastavit i sastavit..znaci da je cca 1h biljka pod stresom...
 
Poslednja izmena:
26.05.2014
79
25
8
Pozdrav ekipa!

U zadnjih par dana odjednom imam problem sa sušenjem listova. Naime radi se o NL automaticima starima cca. mjesec i pol dana. Svi sađeni u posude od 25 litara s Plantela balkonia (2/3) i obična zemlja iz centra (1/3). Do sada nije bilo nikakvih problema i sve mi se činilo OK oko napretka, ali zadnjih 3-4 dana primjećujem žute listove pri dnu stabljike i to se sve više i više pojavljuje. Imam ukupno 5 komada biljki a to se pojavljuje na 3, na 2 nema ništa... režim zaljevanja / hranjenja je isti za sve. Zaljevam svaku večer svaku sa cca. 1 L vode. Gnojio sam prvi puta prije 10ak dana sa plantelom cvijet (skoro dupla doza), ali poslije tog gnojenja je sve bilo OK, nije bilo nikakvih znakova da se nešto loše dešava... Možda je i to bila greška vjerovatno jer sam trebao krenuti s manjim dozama ali jbg sad... Ima tko kakav savijet šta bi ovo moglo biti? I inače savjet sada oko gnojenja neki možda? S koliko da gnojim sada, da li je OK sa regular dozom recimo danas i onda sljedeći tjedan sa duplom opet ili? Unaprijed hvala na odgovorima!

Untitled_1.jpg
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.668
11.923
358
Socotra Island
eelslap.com
Prva greška je što si kombinovao 2 različita supstrata , druga greška dupla doza gnojiva - obično se kreće sa duplo manjom dozom a ne duplo većom , treća stvar u kojoj grešiš je loš režim zalivanja - malo je litar vode za toliku saksiju i ne valja zalivati svaki dan . Imaš na forumu teme za sve tri stvari , i za zemlju , za pravilno gnojenje i za zalivanje...
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Da,nažalost u svemu griješiš,a to su ti rezultati toga.
Tolika saksija popije 8l vode pa si miran par dana.
A i gnojenje odmah pa dupla doza....:zvezda::