Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.10.2015
46
7
8
34
Dobri dan vutroljubci

29.10.2015 sam izvršio prskanje biljke sa Actarom i zalio je sa ekstraktom prokuhanim od 100 g duhana.

Medjutim maloprije kad sam pogledao ispod listova biljke sa povećalom i dalje vidim crne tačkice ispod listova pa čak i crvene koji se kreću.

Znači danas je 4-ti dan od kad sam izvršio prskanje actarom i zalio duhanom.

Ovdje mi je rečeno da se radi o crvenom pauku.

Prošlo je tri puna i danas 4-ti dan pa bi vas zamolio za savjet šta dalje da radim pošto i dalje vidim nametnike ispod listova..

Da sačekam do sutra i ponovim proces sa prokuhanim duhanom i actarom, i da ne čekam 7 dana (Ma da mi je rečeno da sačekam 7 dana i ponovim postupak)?

Šta dalje.. ubrati biljku, baciti biljku pošto je pod karencom, naprosto nisam pametan pa vas molim da mi kažete šta se inače radi u ovakvim situacijama

Širi se sve više prema gornjim hedovima koji su donekle još zdravi

87-mi dan 39-cvjetanje

ZAHVALJUJEM
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.672
11.946
358
Socotra Island
eelslap.com
Ubijaj te paukove ručno ako ih vidiš . Ja sam ih se uspešno rešavao tako što sam tuširao listove jakim mlazom vode pa prskao rastvorom neem ulja ,čilija i par kapi deterdženta ... ponoviš postupak za dan-dva , budeš uporan , mora tako ...
 
27.10.2015
46
7
8
34
Koliko sam svatio da je ok prskati samo dva puta tokom rasta neke biljke.. Prskao bi ja svaki dan actarom, to meni ne predstavlja problem.

Šta mslite da je špricam svako večer kad se ugasi svjetlo.. Actare mi ne fali

Nažalost do orginalnog neem ulja nemogu doći (Nemogu ga naći)

Ja ću ovako, noćas okrenuti biljku naopako i direkt mlazom iz tuša saprati biljku, i poslije toga nanijeti actaru?

Vaše mišljenje?

E da i ono najbitnije.. spavam u istoj prostoriji pa bi zamolio o tome nešto.. da li je ok ili ne udisati to dok spavam
 
Poslednja izmena:
27.10.2015
46
7
8
34
Stari ja to dok naručim i dok stigne biljka će krepati i više mi neće biti od pomoći.. a i živim u gradu gdje bi u poljoprivrednoj apoteci spomenuo taj SMC mislili bi da sa pukao, neeeeeeeemaju ništa u 5 prodavnica, jedva sam i do actare došao..

I sad gledam na youtube-u Spidermites.. kod ljudi su vidljivi golim okom, a kod mene se nevide bez povećala, možda mi je i data kriva dijagnoza pa zato actara i ne djeluje. možda i nije riječ o crvenom pauku.. Slike imaju na 246 strani ovdje ako ko poželi pogledati

Molim za alternativna rješenja HVALA SVIMA NA TRUDU I KUCANJU
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.818
2.698
Weed California USA
Kao sto HG kaze, moze biti fatalno u kratkom vremenu. Ako nemas alternative onda silom. Rucno ukloni kolko mozes ispod listova sva jajasca, sa nekom krpicom. I ondaaaaa spricaj odozdola najvise. Dupla doza ako treba, okupaj ju poslje ces razmisljat o karenci. Nema druge, il ce biljka krepat ili oni :)

edit: mozda nebi smio savjetovat dupu dozu jer nemam pojma sta ce se desit.....al ja bi roknuo bez razmisljanja posto im jedna doza nije dosta :) (ovo je moje osobno misljenje i ogradjujem se od posljedica na biljku) :D
 
27.10.2015
46
7
8
34
Stipe razumijem ja tebe ali...

Kolikooooo često to smijem da radim svaki dan , mislim noć kad se ugase svjetla kupanje i špricanje?

Spavam u istoj prostoriji koliko je to ok?

Par growowa sam uspješno odradio čitajući vaš forum i svaka vam čast i nije mi nikad trebala vaša pomoć jer stvarno sve piše ovdje.. Nisam tražio pomoć sve do sad

hm a doze.. proizvođač arcare preporujuče za svako voće povrće je druga doza.. a naravno da nema doze za kanabis ali ja se držim tvoje koju si mi predložio neki dan a to je gram actare na 1.5 L vode
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.678
35.034
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Drug,ovo je bio informativan post kako za tebe tako i za ostatak ekipe.
Jednostavo morate biti bar korak prije problema i biti spremni na sve a ne cekati da se nesto dogodi i onda gristi nokte sta i kako rijesiti.
Kako ti je i stipe reko,tuci gamad! Neko ce krepati samo nemoj da to bude bez ispaljenog metka :D
 
27.10.2015
46
7
8
34
Hvala HG.. naravno da je korisno već gledam po netu gdje naručiti SMC za sljedeći grow kad se odlučim.. Ili ako ti znaš gdje naručiti preporuči mi .. Zahvaljujem
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.818
2.698
Weed California USA
Vidi kolko pise karenca za duhan pa pojacaj malo. Spricaj kad se lampe ugase i ventove sve pogasi. Tako da imas 12h vremena da se to sve upije i pobije gamad. Pretpostavljam da se lampe gase ujutro(ako gadjas jeftinu tarifu) tako da neces morat bit u sobi za to vrijeme.
Nema tu pravila, actara nije namjenjena iskljucivo za cannabis tako da trebas bit fleksibilan. Mozes probat i Neopitroid prah, on je meni pomogao sa spiderima, ali onda ces morat tusirat biljku i oprat je od pudera. Sa time mozes i zemlju natopit takodjer.

Za sljedeci grow dezinficiraj dobro box i pazi na vlagu da ne dodju ponovo. Takodjer nikad nista iz vana ne unosit u box ili blizu boxa.
 
27.10.2015
46
7
8
34
14 dana karenca na duhan piše

A jeftinu tarifu još nemam jer mi je stara kopčalica pregorila a naše glupe električare čekam već mjesecima da mi to srede.. ali u pitanju su cfl pa je potrošnja i podnošljiva.. Naprotiv gase se svijetla navečer ali prespavaću noć dvije u drugoj prostoriji

A evo i fotka nije mi se dalo pisati

Šta sad, koja količina s ovim nemam iskustva

Kako sam sračunao uzimajući ful dozu 30 grama na 100 Litara vode znači ako se podijeli 1.5 grama na 5 litara. e sad gledajući šta sam uradio prije 4 dana omjer je bio taj pola grama na 0.75 L znai 1 gram na litru i pol a to ste mi i vi ovdje rekli, znači da doza koju sam već dao je bila full prejaka

actara.jpg
 
Poslednja izmena:

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
neem ulje mozes potraziti u ljekarnama. oni to drze.
taj nije original za nasu bilju pripremljen pa ga treba smesat u toploj vodi,dodat organskog tekuceg sapuna i dobro smesat.
 
27.10.2015
46
7
8
34
Probam i to.. A sad trenutno radim tuširanje tušom pa sačekati da se osuši i nanijeti ponovo actaru. Okrenuo se naopako i istuširao.. malo teže pošto je lst radjen ali uspio sam

Okrenuo biljku naopako i istuširao je tušem jakim mlazom direktnom vodom iz česme

Sačekao da se biljka malo osuši i onda je poprskao Actarom takodjer naopako okrenutom.

I pazi sad ovo, kad sam okrenuo saksiju ugledam ispod hiljade i hiljade crvenih tačkica, sad jesul to jaja, larve pojma nemam ali ličilo mi je kao na riblju ikru. To sam našao u vrhu saksije gdje inače pravimo rupice i vežemo biljku prilikom radjenog LST-a, uklonim te crvene tačkice krpom i dobro i to mjesto našpricam takodjer sa Actarom. i usput i cijelu saksiju i box i cfl-ovke i ventilatore apsolutno sve.Naravno da sam prvo isključio struju lol.. :) Ventovi pogašeni kako me je savjetovao Stipe do ujutro, dok timer se ne upali ponovo.

Dodaću još i to da odmah nakon tuširanja kad sam pogledao povećalom ispod lišća situacija mi je bila dosta dobra ali to ćemo tek vidjeti.

Problem mi je to što sam ledenom vodom ju tuširao , ali mislim da će izdržati.

Sutra nađem, pošto nemogu noćas i 100 grama duhana nekog jačeg i napravim opet ekstrakt i zalijem.

Možda ovaj tekst za u buduće bude koristan nekome dok bude pretraživao forum.

Mislio sam poslikati te (IKRE) čuj ikre hehe, liči mi na njih ali me neki bed zbog murije, ma da sam već objavljivao slike tu.

Uglavnom javim rezultat šta je i kako je.

Hvala svima na savjetima

Uživajte
 
Poslednja izmena od urednika:

klada1115

Aktivan Član
09.05.2015
298
267
63
Pozdrav vutra,
Nije još problem ali mogao bi biti. Znači u tanjuru gdje mi je saksija sa biljkom gmiže jako brzo neka sitna sitna bijela živina kao neki crvići. Evo slike, vidite to bijelo gdje je suho. DSC_0081.JPG DSC_0079.JPG
U pretraživanju foruma nisam uspio saznati šta bi ovo moglo biti. E ta mala sitna brza živina

zemlja je composana za cviječe ali sam stavio sitno kamenje za drenažu na dnu da voda bolje otiće i tako vjerojatno unio ličinke.

Te živine nema na površini zemlje nego samo dolje ispod kod rupica.
Nebih volio da mi ovo zezne biljku pa da pitam šta mi je raditi, već sam šprico nekim insekticidom dolje po tanjuru.
 

Prilozi

  • DSC_0082.JPG
    DSC_0082.JPG
    199,1 KB · Pregleda: 23