Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
12.10.2015
45
44
18
42
da druge vako izgledaju i prateci druge dnevnike taman su za svoju dob...Sto da radim sa ovom?dali da je uklonim da ne trosi resorse?

IMG_20151109_141003.jpg
 
12.10.2015
45
44
18
42
evo imas tu info o zemlji a zalivanje sa dobrim ph cu odraditi sutra na sljedecem zalivanju posto mi je ph metar dosao u subotu i nisam jos zalivao od tad...Po cemu vidis da nije joj dobro?dosad sam 3 puta zalivao i nisam dodavao nikakva gnjojiva.

link na dnevnik
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.828
2.698
Weed California USA
Zute zile mogu bit cink i/ili sumpor koji se najcesce lokaju na pre visokom ph. Takodjer i kad popravis ph ce biljkama trebat dosta dugo da pocnu bolje izgledat jer su to slabo mobilini mikroelementi :) Uglavnom, reguliraj ph :D
 
12.10.2015
45
44
18
42
da.mjereci nekoliko uzoraka vode kojom je zalivana prije ph je bio oko7-5 -8 . evo sad sam bas ovaj sekund napravio mjesavinu od cca litru ipo i namjestio ph sa limunovim sokom na 6.4 i zalio ih. sad cekam pa cemo viditi.mada uzivo to zutilo se bas i nevidi ali ima ga.mozda neki rani stadij!Hvala na brzim odgovorima.
 

21 gram

Aktivan Član
08.04.2008
146
666
93
In the magic forest
1.Biljke su iz semena.
2.Stare su 31 dan
3.Visina biljaka je oko 20 cm pod LST-om
4.Saksije su od 15 litara.
5.Zemlja je Florabella.
6.Zalivanje jednom u 5 dana, česmovaču koja odstoji par dana sa regulisanim pH.
7.pH je 6,2
8.Ne koristim đubriva (koristio sam u zadnjem zalivanju pola doze i to samo na 2,5 dl po biljci, dakle gotovo ništa za sad)
9.MH 250W
10.CT je udaljen 23cm od biljke, sama lampa još par cm dalje
11.Površina boxa je 0,36 m3
12.Temp ide od 19 do 28, vlažnost od 22 do 80%
13.Trenutni pH zemlje ne znam, na etiketi je pisalo 5,5 - 6,5
14.Primećen je neki krilati gad pre nekih 10ak dana, ali je brzo ubijen. Od tada ništa.
15.Nemam iskustva u uzgajanju
16.Fotke : slede u nastavku. :)
U pitanju su 4 za sada mala problemčića, ali bolje da ja pitam na vreme, pa da vidim dal' treba da paničim il' će sve biti ok...
Slika br.1: st (4) (Large).JPG
Ista biljka slika br.2: st (5) (Large).JPG Da li ih to nešto jede ili mi se čini?
Ista biljka problem br.2 (nije baš problem, ali ovi zakržljali izdanci baš nekako gadno izgledaju): st (2) (Large).JPG st (3) (Large).JPG Posle preživljenog FIM-a, to sad tako nekako izgleda... Ovo će valjda da prođe, druga biljka je skroz lepo pregurala HST.

A na drugoj biljci evo šta ima na jednom listu: ziv (Large).JPG
Moguće je da je nedostatak nečega jer još nisam đubrio, možda je i od temperature (bilo je ranije problema sa visokom temp) mada čudno da baš na tom listu što je skroz dole. Ako je nedostatak nekih elemenata, to će se verovatno pokazati u narednim danima i na ostalim donjim listovima?

Ako neko može da pomogne u vezi bilo čega od navedenog, bio bih mu iskreno zahvalan. :)
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
danas sam nasao sklopku koja mi je na ballastu, iskljucenu i neznam kada je iskocila, dal u trenutku kad je lampa trebala krenuti ili je mozda usred "dana" iskocilo pa je ciklus 18h bio kraci. neznam sta napravit sad. dali pustiti duze da radi? moze savjet molim vas.
dali postoji nekakav senzor svjetla koji se moze iskoristiti kao pomoc, ako ne krene glavna lampa da se upali pomocna (CFL koji koristim za ranu vege)?
lp
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.828
2.698
Weed California USA
Ako je el.mag prigusnica onda 99% da je prilikom paljenja. Indukcija oce izbit sklopku :) Kondenzator pomaze u takvim situacijama(ako ga nema) ili spora sklopka (spori osigurac, nisam siguran kak se strucno to zove)
Ovo sa lampom bi se dalo skemijat nekako. Pada mi na pamet onaj obicni senzor za noc vani kaj ti pali svjetlo ispred kuce kad padne mrak. Znaci on ce upalit lampu samo kada je mrak. Struju ce dobit kad se tajmer upali i ako on dobije struju a "vani" je mrak, on ce upalit cfl.......ako ce bit "dan" od hps-a onda nece upalit :D Jel ima to smisla? hahahhah To mi djeluje kao ful jeftino i jednostavno rjesenje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
ima kondenzator. green power 600w.

taj auto osigurac sam ja stavio iza tajmera prema ballastu za sigurnost, al ocito da sam se zeznija i mislim da bolje da ga skinem. da mi je izbio osigurac na razvodnoj kutiji stao bi i mehanicki tajmer pa bi bar znao kad se tocno iskljucilo, ovak mogu samo nagadat da je ili kod paljenja ili mozda nocas u nekom momentu (mozda kod paljenja masine za ves).

nece bit problem ako je sad puno kraci ciklus od 18h? moze bilja mislit da je vrijeme za cvjetanje?
nedavno je netko bio stavio nesto u smislu koliko tocno treba svjetla ili mraka da se ne poremeti ciklus nakon ovakvog slucaja, al nemogu nac.

sto se tice senzora mozda se moze i onim za temp napravit.
stavit sondu na CT i spojit njegovo napajanje na isti vod od lampe i namjestit u njemu ako nije min temp 30C da upali uredaj (CFL ili neku rezervnu lampu). neznam dal njegova memorija pamti settinge, ako nema struje. ako ne onda nemoze to. i neznam dal je dovoljna takva slaba lampa da ne poremeti rezim svjetla.

lp
 
22.10.2015
9
1
3
42
Bok ekipa

Imam problem ak neko moze pomoc
box- 1,5 m * 1m
rasvjeta - 8 cfl zarulja 40 w
dva ventilatora usis/ispuh
zemlja Plantella
vlaga 40 %
temp 28 c
24 sata pod rasvjetom
sorta- +speed devil
zalijevam sa vodom iz aparata cetina, nemam ph metar , biljka je stara 20 dana i jucer su se pojavile fleke na listovima i pocela je uvijati listove
zasto se to dogada ?

Hvala
 

Prilozi

  • Full page print.pdf
    499,1 KB · Pregleda: 14

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
moguce zbog vode iz aparata jer to je vjerovatno RO, a to znaci da nema nikakvih minerala unutra i onda se desava tzv. nutrient leech odnosno ispires hranu iz zemlje.
koristi vodu sa slavine koju si ostavio par sati da ispari klor i prozracio je sa air pupom. i nemoj ljevat ledenu vodo neg bar sobnu ako nemas grijac.
lp

mozda im fali vec hrane, a mozda ih previse zaljevas. moze bit puno toga, a detalji su ti jako mrsavi.
citaj forum.
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Meni izgleda kao da pretjeruješ sa zaljevanjem.
Kako ti je već i rečeno,detalji su ti jako mršavi.
Vlaga ti je niska za vegetaciju,rasvjeta slaba za taj prostor i biljka pre mala za 20 dana vege.
A samo da ispravim i kolegu @trubabuba ...ako se već zalijeva sa vodom iz špine dovoljno je da odstoji 15-30min.
Stajanjem od par sati se povećava i ph :)
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
sto se tice pH, i kad je sa slavine uzimam, ph mi je previsok ako cemo to gledati.
ako se ne radi organic treba imat pH metar i namjestat. ja cak i za organic to radim sa lemon kickom i sodom.
ako u ovo zimsko doba uzme vodu sa slavine i pusti da odstoji 20ak minuta bez grijaca, voda ce bit ledena i stresirat ce bilje.
lp
 
17.11.2015
3
12
3
32
Zdravo .. Jas sam iz makedonija tako da malo imam probleme sa komunikacijom ali kad se radi o vutru mora nesto se uradit :D
Ovako Growam Royal AK Automatic vec 80 dana i biljka mi je u ovakvoh stanju ...Neki help sta da radim ? zasto su mi listice ovakvih ?
Zasto vec nisam uradio harvest i tako dalje .. Nekih help?
50 dana sam growao napolje ali kasnije radih neki razloga sam growao indor na obicnoj lambi.. sam mi je biljka u ovom stanju ..
Evo neke slikice da vidite o sta se radi ..
Inaku biljka jede dnevnog sunca koliko uhvati recimo od 8 -16 h i kad se vratim od poslu upalim lambu od 02h do ujutro kad ustanem 8-9h ?dali je to u redu ?
DSC_0042.jpg DSC_0046.jpg DSC_0046.jpg DSC_0045.jpg DSC_0047.jpg DSC_0039.jpg DSC_0040.jpg DSC_0041.jpg DSC_0042.jpg DSC_0044.jpg DSC_0043.jpg