Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.08.2012
34
9
8
Hvala obojici, jesam zalivao malo cesce poslednje 2-3 nedelje. Sodu ne stavljam u vodu, vec je spricam iz spreja po zemlji/potu gde vidim paucinu.. Proslo je 3 dana od proslog zalivanja, pusticu bar jos 3-4 da se dobro isusi pa cu zaliti.
 

klada1115

Aktivan Član
09.05.2015
298
267
63
Pozdrav vutroooo
Molim pomoć
Podaci: box 40x40x70, 150w HPS, (temp 30 C vlaga 40) kada lampa radi, (temp 16 C vlaga 60) kada lampa ne radi, 12L pitar, zemlja composana, gnojivo plantela cvijet, zaljevanje svaka cca 4dana 2L vode, sa zadnjim zaljevanjem sam išao dupla doza inače preporučeno. Trenutno ima mjesec dana cvijetanja.

Problem su suhi vršci listova. Na slikama se dobro vidi. Suše se cijelokupno samo gornji listovi najbliže lampi, koja je oko cca 15 cm udaljena između kojih je PC vent koji puše između.

Ne mogu skužiti do čega bi to moglo biti. PH voda je iz pipe koju malo spustim sa limunskom kiselinom i po receptu dolazim do nekih 6.7 do 7.0, pošto je zemlja malo nižeg PH ono što procuri bude tu oko 6.5 mjereno sa PH štapićima.

Evo slike, označio sam crvenim krugovima, isto se počelo pojavljivati ima već i više od dva tjedna. 1.JPG 3.JPG 4.JPG 6.JPG 5.JPG
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.811
2.698
Weed California USA
Kakve duple doze plantelle nakon punih doza ??? Sljedeca 2 zaljevanja samo voda pa onda pola doze plantelle.
Ne dobivate nista sa pojacavanjem doza. Ak vec oces shopat biljku onda dajes svako zaljevanje odredjenu dozu koja pase biljci, obino manje od preporucene...ali te eksperimente radi na svoju ruku. Lakse malo sa plantellom.
Takodjer rijesi razliku u temperaturi. 10°C max max. Tebi je 16. Trebala bi bit cca 25 on i 20 kad je lampa off.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

klada1115

Aktivan Član
09.05.2015
298
267
63
Ne mislio sam reci do sad sam normalno zaljevao svaka cca 4dana u preporucenim dozama, jedino sam zadnje zaljevanje isao sa duplom, ali taj problem je jos od prije.

Ovi za temp je istina mozda je i veca razlika jer pri vrhovima bude i 31 , a nocne padaju na 17.

Ali po nekoj slici tu na forumu koja govori o problemu sa nutrijenima kao da ima problem sa N ili K sad neznam.

Stipe mislim da si sve dobro reko tako cu i napraviti smanjiti razliku u temp i ne šopat sa plantelom.

Fala puno
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.811
2.698
Weed California USA
Spaljeni vrhovi su ti skolski primjer pregnojavanja. Preporucena doza plantelle je pola doze od preporucene :) Plantella nije gnojivo napravljeno za cannabis i taj omjer kojeg oni deklariraju je dosta "ljut" ;) A o duploj da ne pricam.
Takodjer vidis da ti je biljka dosta tamne boje, jos jedan primjer viska N.
31°C kao fokalna temp kod vrhova nije previse, ako je temperatura zraka u hladu niza. Razliku rijesi obavezno ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

klada1115

Aktivan Član
09.05.2015
298
267
63
Ovo je totalna istina što ste napisali i napravio sam početničku grešku što se tiće gnojenja. Sljedeće zaljevanje samo čista voda a onda ovo što ste rekli pola od preporučene. Evo sad sam digao ventilaciju na max pošto imam podesivi adapter i to je sad palo stupanj dva na 29 C, a noćnu ću sa grijalicom dići tak da ćemo imati razliku cca 7 stupnjeva.

Dal bi bilo potrebno odraditi neki flush?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.384
2.598
Nije bas sretno rijesenje mijesanje plantele sa hesi-jem :)
Meni se pokazalo kao losa kombinacija,ali znam da su mnogi na forumu to radili i rade jos uvijek.
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.641
1.058
Jugoistočno odavde
Greskom sam kliknuo + uzgoj gore. :) slazem se sa Opa, da Ne valja mesati kada je osnovno djubrivo u pitanju, mada postoje preparati i stimulatori koje bez problema mozes kombinovati od razlicitih firmi. Probao ja da kombinujem Hesi i AN- bilo je burn, baby, burn! :cool23:
 
25.07.2015
15
1
3
29
Zna li netko sto bi ovo sad moglo biti.Pojavilo se 2 dana nakon što sam flushao sa vodom ph cca 6-6.5,prije je bilo oko 7,5 zato je valjda žutila.
 

Prilozi

  • auto.jpg
    auto.jpg
    93,6 KB · Pregleda: 28
  • auto1.jpg
    auto1.jpg
    94,5 KB · Pregleda: 26
07.03.2015
146
159
43
39
Meni pretraga nikad pomogla na ovom sajtu nije! Stoga pitam sta se desava kad su drske listova ljubicasti? Znam da sam pre par meseci procitao negde ovde, i sad pretraga ne moze naci...
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.384
2.598
Kazu da je gladna ako su peteljke ljubicaste...obicno se to dogodi u cvijetanju i ima veze sa Fosforom uglavnom ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
02.05.2013
1
0
1
vLPRsUD.jpg
MwYxik7.jpg
9KLDb96.jpg

previse gnojiva?
 
22.12.2015
38
20
8
37
Mother Earth
Srdacan pozdrav svim clanovima !

Da preskocim pitanja sto se tice grow-a , recimo da sam upoznat sa tim , ne puno ali dovoljno da fukcionisem bez bzv spamanja po foruku , posto koliko vidim ima sve samo treba traziti ;)

Jedini problem je sto sam preko smartphone , tako da nemam zivaca prelistavati ceo forum :)

Zamolio bi clanove sa predela srb , da predloze pouzdan Seedbank .
Po mogucnosti iz "vaseg" iskustva proveren .


Veliki pozdrav za Powerseed-a , listao sam tvoje post , Respect brate.
Ukoliko nekog zanima Northen light mozemo razmeniti par saveta .
Peace