Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.12.2015
62
37
18
35
@Stipe Sutra ću je presaditi u saksiju pa ćemo videti šta će biti dalje. I ja sam sumnjao na lošu drenažu jer su ove PVC kese jako loše rešenje. Imam utisak da se u nekim delovima zemlja stvrdnula kao beton a negde je previše vlažna i kad zalivam veći deo vode ide sa strane između zemlje i kese. Morao sam da uzmem ove PVC kese jer zauzimaju zapreminu više u visinu što mi je odgovaralo dok sam imao 3 bilje jer saksije te zapremine ne bi stale u box. Samo da napomenem ključne reči zbog pretrage Grow Bag, GrowBag, PVC saksije, Grow kese iliti PVC kese ne valjaju ništa. Nemojte ih koristiti. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
kineski ph metar zuti je dobar i samo ga treba provjeravat/kalibrirat sa vremena na vreme. pokazuje vec 3 mjeseca tocno (2 komada), samo ga svakih 2-3 tjedna provjerim i to sa otopinom koja mi stoji razrjedena u staklenoj teglici da ne radim novu.
ono sto mislim da je bitno jest da se ne dopusti da se previse osusi sonda i da ga se ispere nakon svakog koristenja.

kod mene je run-off zadnje vrijeme isto los (7.5-8.0), a koristim all mix sa dodanim perlitom/BB paletu i pola cesmovaca-pola RO. pitri su 25l izbuseni sa svih strana. radio sam i flush i nije pomogo.
 

Squerlz

F'ing squles greasy bastards
06.07.2011
534
856
113
Mislim da ima ubodni ph merac ja imam zucka i paffere (radi posao)Daj nam reci koji je da resimo misteriju...
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Imam "problem" vezano sa zalivanjem. Naime kada zalijem biljke listovi se izdignu, i sama biljka zapreminski zauzme dosta prostora.
Kada se zemlja osuši na vrhu, ispod vrha je još malo vlažna, ali baš samo malo (čisto bih čekala možda još dan-dva pre zalivanja) ali biljka se onda skroz "oklembesi", listovi svi padnu naniže, kao da krene da se suši, i na osnovu toga vidim da bih trebala da je zalijem, ali na osnovu zemlje bih možda sačekala još dan-dva.
Onda kada je opet zalijem ona se digne u nebesa i tako u krug.

E sada me zanima da li je to problem? tj da li ne treba da čekam da se tako oklembesi, ili nije problem što se to desi pre nego što je zalijem?
Evo slike kako izgleda, uslikano je pod svetlom ali vidi se kako svi listovi vise.
20160202_094219 - Copy.jpg
 

Groff

Aktivan Član
27.01.2016
212
261
63
59
@Space_Lulu, biljka je žedna a svoju žeđ manifestira obješenim listovima.
Kada je biljk ažedna i obješena usporava se njezin rast i usvajanje hranjiva iz zemlje. Stoga bi savjetovao češće zalijevanje s manjom količinom vode tako da zemlja u loncu uvijek bude vlažna ali ne i mokra.
Najvažnije je da se voda nakon zalijevanja ne zadržava na dnu lonca, predpostavljam da si stavila drenažni sloj, i obavezno odliti višak vode ukoliko ga bude iz podloška kako nebi došlo do truljenja korijena.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Space_Lulu

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.828
2.698
Weed California USA
Ne trebas se derat.
Ocito da nitko ne zna tocno sto je. Moguce da je plijesan, djelomicno se na slici vide povijeni listovi. Vjerojatno puno vode i/ili puno gnojiva. Stavi cijele biljke da se vidi kak to izgleda. Ak krene trulit, odrezi taj dio vrha i nastavi dalje. Ne djeluje mi nista opasno za sada.
 

fenomen111

Aktivan Član
23.01.2015
108
335
63
pozdrav vutri
2 biljoze cca40 dan cv. temp vlaga sve ok, zemlja terramagma sjeme unknown,samo ph ne znam, ostavim da odstoji 20-tak min pa zalijem
zadnjih 7 dana na jednoj se pojavljuje zutilo i sad vec lagano izgleda da vene, svaki dan sve tuznija...zalivena sa plantela cvijet 2 puta 1. put 1/3 doze 2. put 1/2...ne zalijevam precesto, zemlja bude gotovo suha...sta se dogadja? heelp!!
 

Prilozi

  • IMAG4230.jpg
    IMAG4230.jpg
    247,4 KB · Pregleda: 39
  • IMAG4236.jpg
    IMAG4236.jpg
    370,7 KB · Pregleda: 38
Poslednja izmena:

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Dragi stručni kadar ovog foruma, sad si malo razmišljam i čini mi se da sam u svom prvom growu cijelo vrijeme krivo gnojio biljku. Gnojio sam na taj način da bi na dan gnojenja pripremio 3 litre vode (11 litara posuda) čime bi najprije zalio biljku i tek na to bi zalio sa dodatnom 1 litrom vode pomiješane sa hranom u omjeru, u mom slučaju, 2ml/lit prema tablici.
Sad kad si mislim ovako bistre glave :puuuh:: ja sam joj svaki put zapravo davao 1/4 (2ml umjesto 8ml) propisane hrane a ne 1/1 jer se ta zadnja litra valjda ipak opet razvodni sa onih već 4 ulivenih ili se ne rasporedi potpuno po cijelom korijenu, kaj ne? Ima li ovo nekog smisla što govorim? :zvezda:: :) Ili nema nikaj loše u ovom kak sam je hranio do sad?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Dobro je to i ima više smisla. Što više gnojiva trpaš to češće iskoči neki problem. Bolje ćešće sa manjom dozom nego rijeđe sa punom dozom ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: truare

Groff

Aktivan Član
27.01.2016
212
261
63
59
Najbolje je vlažnost zemlje provjeriti prstom. Zemlja mora biti vlažna, ne mokra. Kada je zemlja na dodir suha vrijeme je za zalijevanje.
Da, idući put stavi punu dozu gnojiva.