Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
kada ispiranje radiš ostavi da se iscjedi dobrano voda ,tek onda stavljaš korigiranu vodu i gnojivo i opet ostavi da se dobrano ocijedi,i onda nediraš 4-5 dana i onda samo voda opet korigirana

to se radi u tuš kabini
 
Poslednja izmena od urednika:

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.303
258
Zdravo drugari,
trebam pomoc oko raspoznavanja trihoma. Jesam pogledao sam tablicu ali ne kuzim pa vas molim da bacite oko na fotku koja nije bogzna kakve kvalitete... nisam siguran jesu mlijecni ili ne, cak mi se cini da ih ima amber... pomagajte drugovi :)

trihomi.jpg
 

209

Organic wannabe...
19.03.2015
369
2.324
143
Stockton, California
@Stipe pogledao sam korijen, bijel je, relativno suh ali ne presuh isti kao kod drugih ima poneki dio da je zuckast ali velikom većinom bijel. Zalio sam danas jer je 4dan bez vode, dodao sam plantelu cvijet jer je prošlo 11dana od gonjenja kontrolisao Ph na 6.6. Kod problematičnog mazara runoff veći za 0.6 tj.6.6 kod ostalih 6.1. Vidjecemo dalje, hvala.:zvezda::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
18.02.2016
11
2
3
57
Pozdrav, imam mali problem. Auto mazar 40ak dana star, 7dana cvijeta temperatura 24 29 dan. 19 21 noć.400hps.nema promjena na listovima vlaga od 35 do 50% max. Prije 10ak dana sam je zalio mimo rasporeda( da dam gnojivo)pola litra pa onda opet sutra po rasporedu 2 litra. E onda 2 dana kasnije mi se učinilo da je zedna i dam joj opet 1.5 litra(glupan). E od tada se ponaša čudno, droopy i objesena je stalno. Skontao sam da je previše vode, te sam sacekao 5 dana da se isusi( skoro je počela venuti) zalio sa 3, 4 litra. I opet je droopy i objesena. Ostale biljke su normalne. Ona doduše nije stala sa rastom ali mislim da joj nešto smeta. Ph ne mjerim, voda sa cesme 20 min odstoji. A da zemlja Terramagma, gnojio jednom prije 10dana 2/3 plantele cvijet. Hvala;)
Od svih mogućih bolesti koje može imati biljka većina okrivljuje PH i to u zemlji,nevirovatno.Kakav vrazji PH?Je li to možda posuda od 15l?Biljka mi izgleda dosta velika i najvirovatnije imaš "rootbound" simptomi su isti kao kod previše/premalo vode i i žutilo donjih listova.Presadi u veću posudu i to je to...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 209

209

Organic wannabe...
19.03.2015
369
2.324
143
Stockton, California
Od svih mogućih bolesti koje može imati biljka većina okrivljuje PH i to u zemlji,nevirovatno.Kakav vrazji PH?Je li to možda posuda od 15l?Biljka mi izgleda dosta velika i najvirovatnije imaš "rootbound" simptomi su isti kao kod previše/premalo vode i i žutilo donjih listova.Presadi u veću posudu i to je to...
Evo skoro se već u potpunosti oporavila poslije presađivanja :banana_rasta: Hvala za info. Sad imam informaciju više @oneofmany
 
  • Sviđa mi se
Reactions: oneofmany
01.02.2016
8
0
1
Pozz drugari,

Prva sadnja je u pitanju, jedna biljka, bila je u rezimu 12/12 od samog pocetka jer sam tako procitao da je najbolje za regular seme kako bi se utvrdio pol prvo.
Semenka je dobijena nakon konzumacije i nemam pojma o genetici i sl.

Stara je 6 nedelja otprilike. Od toga je 3.5 bila na 12/12.

Ono sto me mori je, nakon sto su se pojavile prve dlacice i kada sam utvrdio da je zenka, postavljena je na rezim svetla 18/6 kako bi se malo razvila, medjutim ona je nastavila da izbacuje dlacice i stvara cvetove na svakoj novoj izrasnoj grancici (to izgleda kao na slikama ispod).

Pitanje je: Da li je kasno vratiti se na vege kada se biljka ponasa tako i da li je pustiti onda na 12/12 pa da cveta k'o covek iako se nije bas razvila, ili je to normalno (da i u vege fazi rastu te dlacice na sve strane)?

Evo kako izgledaju grane:
https://www.dropbox.com/s/x2b88a6vfv4kzfu/00001.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/qrlfis7d564n32e/00002.jpg?dl=0