Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

El brujo

Aktivan Član
30.01.2015
63
980
83
Pozz,biljka je Chocolope (DNA genetics) stara je 17 dana,samo na vodi i potground -H, rasla pod cfl-om... mene ,ima problem na jednom listu.Inace ph vode kojom je zalivana CAM00392.jpg CAM00393.jpg CAM00391.jpg 6,5-6,7...listovi dosta cudno izgledaju jako su tamni ,ovi koji su zdravi,mozda malo grubi i kandzasti.Ne znam koliko se vidi na fotkama,ali ako neko od kolega moze da pogleda i kaze misljenje,bio bih zahvalan...i da biljka inace izgleda zdravo i jako,jedino sto zbunjuje su interode koje su jako zbijene i kratke,jako cudno za skoro (95%) cistu sativa genetiku.
 
Poslednja izmena od urednika:
09.11.2014
134
80
43
Opet ja smaram, ali ovaj problem imam tokom celog growa, do sada nisam nasao resenje.
Slikao sam razlicite listove da vidite kako otprilike pocinje i zavrsava.

1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? Semena, autos je
2.Koliko su stare vaše biljke ? 26 dana
3.Koliko su visoke vaše biljke ? oko 20cm
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ? 7L
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, ) Composana, nista dodavano.
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? Kad se osusi do 3-4cm dubine osusi, koristim cesmovacu
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ? Bez korigovanja oko 7-7.3ph
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ? Samo sam pre par dana koristio plantelu list, 5ml na 1.5l
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ? 250w hps
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ? 60 cm, temperatura je prejaka, lampa se zagreva kao balast skorom.
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ? 45x75x111 (DxSxV)
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ? Oko 30 stepeni i 50-60%. Sa ugasenim svetlom pada do 22 stepena.
13.Koliki je ph zemlje ? Danas sam zalivao sa ph 6.8, runoff vode je bio 6.5.
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ? Jesam oko boxa primetio neke sitne bubice, nalik bubamari, samo malo manje i braonkaste boje. I neke letece, valjda vinske musice.
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? Zero
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    147,9 KB · Pregleda: 38
  • 2.jpg
    2.jpg
    171,8 KB · Pregleda: 38
  • 3.jpg
    3.jpg
    139,8 KB · Pregleda: 37
Poslednja izmena:

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
@Kapisla ja glasam na N def.
Takođe, ako si samo 1.5l vode sipao trebao bi drugačije da zalivaš možda.
Ja bih i sledeći put sipala isti promer nutrijenata, put posle toga samo voda, i onda posle toga 5ml na 1l (jer ako se ne varam za to djubrivo je preporuceno 7.5ml na 1l?)

Ali daj još info. Kako meriš PH, da li se problem javlja samo na donjim listovima?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kapisla
09.11.2014
134
80
43
I meni nekako vuce na nedostatak N. Najvise mi izgleda kao da magnezijum nedostaje. Mada mi onda sa druge strane izgleda kao da ima previse nutrijenata jer se vrh lista pocne prvi zutiti. Ne znam sta da mislim.
Sipao sam malopre 1.5l, ali dole procuri sigurno preko pola litra vode.
Ne, preporuceno je 10ml na 2l. Mada cu sledece gnojenje sa plantelom cvet uraditi. Pocela je da cveta. Mozda je i do toga prob. pre par dana sam bio zalio plantelom list, a vec je bila polako pocela da cveta.
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
@Kapisla Nema veze što si joj dao list iako je počela da cveta. Ovo joj je još tranzicioni period i neće joj smetati još malo N-a.
Mislim da magnezijum prati uglavnom i tačkice po listovima, koje ja kod tebe ne vidim. Ali ako imaš mogućnost da im dodaš neli Cal-Mag sigurno joj neće škoditi
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kapisla
09.11.2014
134
80
43
@Space_Lulu Upravo.
Pa ne znam. Na kraju sam bio resio da je pustim samu, pa dokle ide neka ide, pokidah zivce trazeci sta da uradim, ali su listovi poceli bas da zute i dosta sam ih odsekao jer su totalno pozuteli pa onda reko' da vidim ima li ovde neko ideju sta joj je.
Kako da joj dam malo vise mag?

P.S. Problem se sad javlja na svim listovima. Mozda je samo poneki top list postedjen. U pocetku je samo na donjim. A ph merim onim zutim meracem.
 
09.11.2014
134
80
43
Vidim, ali nemam pojma kako izgleda kad ima previse dusika. :D Zalio sam je pre par sati, ali odoh sad da je flusham pa se javljam za par dana ako nastavi da zuti. Nkon toga cu je pognojiti kako Lulu rece. Hvala ekipo. :)

P.S. Drugu biljku sam bio flushao pre nedelju dana i vise i zemlja je jos vlazna, tako da ce najverovatnije i ova odmarati malo vise od 2-3 dana. :D
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Kad ti je lišće full tamno zeleno, netko zna reći puca od zdravlja, a u biti to je prvi predznak viška dušika.
 

Beetlejuice

om namah shivaya
09.02.2016
474
1.729
143
Babilon
I tako nakon 12/12 moje bilje procvjetale,izgleda da ih je 24/0 bunilo tj usporilo....sada imam pitanje dali mi je pametn oraditi lollipop u cvjetanju?

mislim pitam jer mi je guzva i svo doljnje liste bi uklonio...evo slika..ali ak47 nešto malo kasni za white widowom

onur4.jpg


116kyzs.jpg



white widow - cvjetaaa
t9ystk.jpg

happy
ak 47 kasni ali isto cvjeta -
16jr2oh.jpg
 

uksnicazabunje1

Aktivan Član
22.01.2015
369
1.056
143
Kingston,Jamaica
Juce su iznikle iz zemlje i na 2 biljkice mi se pojavilo ovo na 1. listovima neke dve bele izrasline ili je pobeleo vrh novih mladih listova? Da li neko zna zbog cega,jel imao slican problem? Sto se tice sadnje isao sam metodom direkt seme u finalne posude,pa zato mozda slabije napreduju sada nego da sam ih stavio u neku manju posudu za rasadu (1-2 L ) ili to nema veze?
Biljke su juce nikle i odma sam ih stavio pod hps 600w na 18/6 (jer nemam manje osvetljenje poput cfl ili manje w hps)
Tako da sam ih danas sklonio sa hps i stavio na prozor,veceras ce prenociti u sobi ispod prozora i sutra ako budem imao srece sa suncem bice super, ako ne onda cu morati pod hps
I ova jedna biljka ima 1 normalan i 1 'nenormalan' kotiledon ali to mislim da nije problem.
Sta vi mislite o ovome?
8463c07d-592c-49c9-ae83-fb2832a4b553.jpg 942a513d-5de9-4a24-b7fe-e6c54cddd218.jpg
 
03.05.2015
64
97
33
51
Pozdrav, jedna sjemenka mi je nikla tako da je prvo niklo nešto smeđe-bijelo i onda kraj toga je nikla mala biljčica pa me zanima što je to? Možda korijen ? Ako je da ga prekrijem zemljom ? Ne vidi se baš na slici jer nemam focus na mobitelu
2016-04-07 18.48.02.jpg
 
Poslednja izmena od urednika: