Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
@foksi - lst (vezivanje kako kazes) ili pogledaj "super cropping". Rast nemozes zaustaviti vec usporiti vertikalni rast odnosno preusmjeriti u horizontalni. Koliko ti vec cvjetaju ?
 
12.05.2016
10
0
1
45
Drago društvo, molim da mi pomognete. Biljcica je fem auto wembley od pyramid seeds. Kad je proklijala stavljena je u casu 0.4 litre u cistu zemlju cvijeko o kojoj jedino znam da je ph 5.5-6. Stajala je noću na prozoru, a danju na terasi na suncu. Zemlja se brzo sušila tako da sam je lagano zalijevao svako dva dana. Nakon 12 dana sam primijetio kako žute dva prva listića, a i prva dva prava lista su požutila i dobila smedje točkice. Dva dana nakon toga je presadjena u lonac 25 l u zemlju terra magma i obilato zalivena. Čini mi se, uz što se to događa sa listovima i da biljka jako sporo raste. Zna li ko u čemu je problem.
  1. 1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? Sjemenka
    2.Koliko su stare vaše biljke ? 17 dana
    3.Koliko su visoke vaše biljke ? Oko 6 cm
    4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ? 25 l
    5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, ) čista terra magma, Nije gnojena
    6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? Od presađivanja samo jednom, zemlja je još vlazna
    7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ? Nemam pojma, iz splitskog vodovoda
    8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ? Još nikakva
    9.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? Prvi grow IMAG1639_1.jpg IMAG1643_1.jpg IMAG1642_1.jpg
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.810
2.698
Weed California USA
Pa normalno da je problijedila biljka u Cvijetko zemlji :D
Napravio si sve dobro sa presadjivanjem....sad cekaj koji dan da se oporavi. Krenut ce ona.
I nemoj toliko zalijevat. Tek kad se posusi i tegla postane lagana.

Pohvale za prvi post :) Procitao si prvu stranicu hhehehe. :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xcx
18.09.2014
136
96
43
bok ekipa vec sam pitao mentora i poduzeo mjere koje mi je on reko
al kako se jako brinem za te svoje dvije curice pa me zanima ako ima ko kakvih slicnih iskustava naime
nemam slike ali ove slike u ovom linku http://www.growweedeasy.com/calcium-deficiency-cannabis --su identicna stvar sta se na mojim curicama dogadja
imaju 36 dana obje su foto amnesia haze i special queen obje od royal queen... i zalijevam ih sa vodom kojom korigiram ph na nekih 6.4 a snizujem vodu iz pipe koja je vec nekih 8.0 cca nekad malo gore nekad malo doolje bo al uglavnom sa limunskom kiselinom u prahu ko secer cca pa ja to ydrobim i sad su im dosle te neke fleke koje ja po clanku povezujem sa tim ali iza mene je sa istom metodom i istom vodom oko vise od 4-5 growa raznih i auto i foto i picke materine i nikad mi se nesto tako nije pojavilo ... je mozda isteko rok toj limunskoj kiselini je moze mozda to bit il sta ja neznam al sad sam presto s limunskom i dajem gnojiva pa se ajde korigira samo ...jedino sta je sad donekle novo je sta sam ubacio novu zemlju cocos supstrat od plagron i cocos brick i pomjesan je sa pot h i sa perlitom ... al to sam imo i zadnji grow i nije bilo problema ovo je neka fora tablica za coco grow sta sam naso http://www.growweedeasy.com/sites/g...deficiency/hydroponics-ph-chart-marijuana.jpg
 
04.08.2015
4
0
1
24
pozdrav. imam problem slabo se hedovi pune nesto.. imam 2 biljoze i od 23.02 su na 12/12. u boxu s:60 d:40 v:80 pre nego sto su presle u rezim cvetanja bile su mesec dana u vege fazi pod 81w cfl sijalicama. od prehrane sam koristio plantelu list a za cvetanje nisam stavljao nista imao sam nekih drugih problema pa nisam stigao ,nebitno.. zanima me koliko imaju do kraja ili sta da radim sledece? evo par slicica
 

Prilozi

  • qqqq.jpg
    qqqq.jpg
    40,5 KB · Pregleda: 36
  • qwqqq.jpg
    qwqqq.jpg
    310 KB · Pregleda: 33
  • qwqqq.jpg
    qwqqq.jpg
    310 KB · Pregleda: 33

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Vjerovatno ti je do slabe rasvjete, vega se kako tako može izgurati sa slabom watažom ali cvat je nemoguće. Na koliko je wati sad?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Nikako se ne čine, čak ih ni nebi nazvao hedići, prije čuperci. Dodaj obavezno ako hoćeš da se napuni kak spada. Sa 80 wati je to nemoguće. Bar još dvije štedne po 20-tak wati.
 
01.02.2016
8
0
1
Ok ekipa, pozdrav, nisam hteo smarati ljude, citao sam uglavnom forum i informisao se.
U tom periodu igrao sam se i sa jednom domacicom.
Cekajuci da trihinomi postanu pomalo amber, nagurala je 5 meseci zivota.
Nakon mesec i po sam joj obezbedio 18000 lumena koristeci CFL (veliki zaeb ovaj CFL, bar u mom slucaju).

Zasrao sam (da izvinete) u poslednjih mesec dana, mislim da sam je tada trebao poseci bez obzira na trihinome.
U tom periodu je prezivela nutrient burn, recimo da se 35% listova krenulo susiti i vremenom sasusilo do dna zbog toga, odradio sam flush tada i ovaj ostatak listova je bio ok (osim malo na vrhovima koji su pogorili prvog dana).

Sadizma mi nije bilo dovoljno, nazalost.

Od kako je krenulo toplije vreme, temp u boksu se kretala od 34-40C, vlaga od 25-40%, pa sam manje vise redovno morao dodatno otvarati i luftirati boks. Problem je nastao kada sam je morao ostaviti na 2 dana i za to vreme temp u boksu je bila oko 40, vlaznost niska 20-30%. Uglavnom dehidrirala je, svo lisce na njoj je uvenulo, a par dana nakon toga se i potpuno sasusilo. Tu sam ponovo trebao reagovati i saseci je skroz medjutim... 10 dana nakon ovog problema budovi su poceli da sive, istrazivao sam i lici mi na Bud Rot problem, medjutim kazu da se on javlja kad su temp niske, kada je previse vlage i kada je vent losa. Kod mene veliki vent stalno mesa zrak, ispuh stalno radi i dovoljan je za taj mali boks po racunicama sa sajta, i kao sto sam naveo ja sam imao problem sa visokom temp i niskom vlagom, dakle obrnuto.

Ja cu postaviti nekoliko slika na linku ispod i zamolicu iskusne da pogledaju i da mi kazu da li mogu iskoristiti ovo sto je ostalo, greota, 5 meseci truda. Takodje, izvinjavam se svim ljubiteljima dima na mom sadizmu koji sam dozvolio prema jadnoj biljci a koji cete videti na slikama ispod, prvi mi je put, jbg, dakle nije za osetljive pa neka ne gledaju.

https://www.dropbox.com/sh/h4pitrfoe0vm7mm/AABvIWFrng8ZYy8tyFy76lXPa?dl=0
 
01.02.2016
8
0
1
Hvala na odgovoru Power, jesi li bacio slucajno pogled na slike?
U principu, znaci bezbedno je da posusim i probam, mislim nema tragova budji nigde, kapiram da je ovaj deo sto je posiveo rezultat dehidratacije, kao i listovi sto su se osusili redom svi?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
kapiram da je ovaj deo sto je posiveo rezultat dehidratacije, kao i listovi sto su se osusili redom svi?
ma da, biljka je dobrim delom sprzena od previsoke temp. sa vlagom ispod 40 i dobrim delom je fasovala direkt od lampe, dehidrirala i jos tako bez listova, nemas je gde dalje terati nego na susenje. cudi me da uz toliko stresa nije pohermila, al ako nadjes menki dok budes trimao onda je i to odradjeno. ako je genetika ok nesto moras dobiti za duvku ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: AdrenalineJunkie