Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Meni ovo izgleda kao pomanjkanje zinka,sto vi mislite!?Autos je u pitanju i samog starta imam problema s tom biljkom.Napreduje ona bez obzira na to ali sigurno zavrsit kako bi mogla.Pogledajte prilog 91345
Gnojena sa Hesi paketom,pola doze.
Dakle,stvari stoje ovako.
Pognojena duplim dozama Plantele 2 puta u ovih 10 dana i biljka i dalje u problemima.Slika je stara od prosli puta jer nisam imao foto sa sobom.
Donji dio biljke je ok,a gornji dio se susi,tj suse se fan listovi.Ne razumijem sto joj nedostaje.
Jedino sto mi pada na pamet je cink kojeg u vodi iz rijeke nema kao sto ima u nasoj doma sa pipe.
Sta mislite,sto mi je ciniti,jel ima neki nadomjestak za cink da probam???
 

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Po preporuci Oc probao sam sa duplom Plantelom,nije joj naskodilo al nije joj ni pomogla.Samo je na toj jednoj biljci problem,makar ona se razvija normalno,u cvijetu je 3 tjedan,vidi se napredak.Kako sam rekao suse se fan listovi od polovice biljke prema gore dok je donji dio Ok.Cudno malo,nisam se susreo sa tim problemom nigdje.Po izgledu djeluje na pomanjkanje cinka,samo neznam kroz sta ga mogu unijeti biljci u korijen.Imas kakvu ideju?
Moram isprobat sve jer se bojim da bez obzira na napredak ona nece imati dovoljno energije da zavrsi kako spada.Ima jos nekih 6 do 8 tjedana.Rupe sa 40 litara Plantele balconije kojoj je dodano 20% perlite i 20% zeolita i naravno hidrogel 30 gr. po rupi.
Svim autosima omogucio sam iste uvjete,al samo je sa ovim problem.Ne bih rekao da je do genetike jer kraj nje imam istu sortu,dvije biljke od 2,5 metara.
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
Ima u plantelli svih mikronutrijenata....a i nisam jos vidio da nekome fali bas cink :)
Prije ce cink falit zbog loseg ph ili nute lock-a. A mozda se i varam...al velim, nisam vidio da netko ima problem sa cinkom.
Nastavi kao i sve ostale pa sto bude. Stavi neku svjezu sliku kad stignes
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
OK, plijesan nije, ali pitanje je što JE :)
Mene je asociralo na plamenjaču, s kojom se u legalnim vanjskim vrtovima svi borimo kad-tad.

@iggim ja sam prije 2 tjedna slučajno sa žicom za povezivanje otkinula glavni vrh jednog autosa. Najbolji ljek za krpanje takve rane je VOĆARSKI VOSAK. Prošle godine isprobano na paradajzu, a ove i na vutri. Slomljenu stabljiku sam pažljivo namjestila. premazala sa svih strana voćarskim voskom, omotala vrpcom od pamučne tkanine i sve zajedno namazala voskom još jednom. Biljka uopće nije pokazivala nikakve znakove stresa, pa čak ni poklapane listove, jer sam reagirala odmah. Nakon toga svega je nastavila skroz normalno rasti!
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310
09.03.2015
136
88
28
Cao svima. Zanima me mozete li mi pomoci. Imam problem, ne znam je li mali ili veliki. Pojavljuju mi se pege na biljkama, a kako prvi put uzgajam nemam ideju sta bi moglo biti sem da sam pregnojio mozda. U pocetku je bilo samo na prvim donjim listovima a sada se popelo i na jedan gornji. Biljka dobro napreduje ali ovaj problem je cini mi se ozbiljan jer je progresivan. Hvala unapred.
 

Prilozi

  • image (1).jpg
    image (1).jpg
    159,6 KB · Pregleda: 17
  • image (2).jpg
    image (2).jpg
    269 KB · Pregleda: 19
  • image (3).jpg
    image (3).jpg
    259,5 KB · Pregleda: 17
  • image (4).jpg
    image (4).jpg
    335 KB · Pregleda: 17
  • image.jpg
    image.jpg
    200,6 KB · Pregleda: 19
09.03.2015
136
88
28
Izgleda da je neznanje pobedilo. Temperatura ide izmedju 26 i 33. vlaznost 60-65% udaljenost reflektora mozda je bila malo bliza ali bez toplotnog stresa jer kada stavim ruku gde je lisce gotovo da nije vruce jer sam i onaj vent unutra usmerio ka cool tube-u. Komposana je zemlja. A gnojio sam u 7 dana 2 put tako sto sam u 1l vode stavljao 10ml slavola a danas sam zalivao cistom vodom. E da i drzim ih na 24/0. U elite growningu sam procitao da nema dokaza koji govore protiv toga a ubrzava se rast za 30%. Eto da napisem sve sta radim i kako radim.
 
09.03.2015
136
88
28
Uradicu sve sto je u mojoj moci. Out nece ici, nemam uslova za to. Ovaj put neka ide ovako, iduci cemo pametnije odraditi.

Uspeo sam da spustim temperaturu u boxu na konstantnih 26,5. Napolju je ogromna vrucina ali ja sam potpunim zamracenjem sobe, otvaranjem vrata od terase na kip (do ujutru u 5h bila surom otvorena jer je noc bila hladna, u 5 dok sunce jos nije ogrejalo namestio na kip i zamracio) pojacavanjem ovlazivaca na stepen ispod maksimuma i malim otvaranjem vrata sobe radi pravljenja konstantne blage promaje i otvaranjem boksa 15-20cm od vrha uspeo da spustim na ovu vrednost. To je sto se tice temperature. Pege su tu, nema napredovanja za sada, ako bude promena uslika u i objasniti sta se desava. Nadam se da ce ova blago receno improvizacija pomoci nekome ako ima slican problem bar sto se temperature tice. Dobra stvar je sto sam pojacavanjem ovlazivaca dobio kompenzaciju pojacavanja vlage time sto sam blago otvorio boks a time sam uspeo i da zbog hladne pare spustim temperaturu a vlaga ostane na 65%. I da jos da napomenem ne palim svetla nigde u stanu a svuda sam zamracio roletne, pa je u kenjari malo jebeno do trenutka dok ne sednes, posle sve ide samo od sebe.
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Ima u plantelli svih mikronutrijenata....a i nisam jos vidio da nekome fali bas cink :)
Prije ce cink falit zbog loseg ph ili nute lock-a. A mozda se i varam...al velim, nisam vidio da netko ima problem sa cinkom.
Nastavi kao i sve ostale pa sto bude. Stavi neku svjezu sliku kad stignes
Evo Stipe fotke od danas,vidi se napredak,nemam prigovora na to.
Neka ona samo cvijeta tako,al zasto se suse listovi na njoj i to od polovice prema gore???Ovakva je od samog pocetka,kilavi od starta.Velika je poprilicno no zaostaje metar i nesto za sestrama :).Moram napomenuti da je ona takva bila prije bilo kakvih aditiva.Danas napravio flush sa 60 litara vode,nisam mogo vise,premorilo me ;).
20160705_195245.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Kako si mogao napraviti flush sa 60 litara vode ako je posađena drito u zemlju? Ako ti je posađena drito u zemlju nema tu flusha, di da voda otiče, kužiš. Takve stvari čak više odmognu jer natapaš korijen dok višak vode sporo otiče, onda još udari sunce pa se skuha fino.