Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Duso, rekao sam to vec 20 puta na forumu a i dalje me se drzi budalom. Pazi sad ovo.

Kad biljka ude u cvijetanje, punu fazu, tada pocne odbacivat neke fan listove, najcesce donje i one sto su u sjeni ili polusjeni. Nikakvo gnojenje tu nema svrhu posto je to prirodan proce,s. Fan listovi sluze za razvoj grane a fan listici oko samih vrhova sluze za pumpanje vrhova. Sta ja znam, mozda da nacrtam xd

Sjecam se kad je moja prva biljka zavrsavala sa cvijetanjem, onaj sami finish. Ekipa na forumu mi spamala kako fali dusikaaaa ja budala posluso pa gnojio a kasnije popusio. Doslovno. Ovdje je ista stvar al pocetak cvatnje. To je kaoo kada zmija presvlaci kozu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xcx

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
Slažem se s obojicom, i veverica i power, ja svoje skidam prije nego sami padnu ove godine, nečekam ni da baš umru, nekako mislim da je pametnije radi pozicija za mladu buđ....
Odozdola sam, pošto su moje jedna uz drugu skinuo svaki list veliki koji je najeden, započet jače kao gablec, svijetao, žut, svaki čudan, jer mislim da buđ kreće na najpovoljniji supstrat, pa onda neka krene qurva na zdravo ako mora, da vidim kako se malecke bore, normalno ako zatreba pomoći ću malo....
Danas sam došao na iskušenje, prognoziraju kod mene od pon. kišno popodne, tmurno, i neznam koliko dugo tako, pa sam ih nahranio s normal dozom danas, i vuklo me da malo prorijedim fanove, no nisam, mislim si jel će bolje pumpat hedove ova 3 dana ako skinem, sad si mislim da sam trebo jednu sa najmanjim hedovima očistit od fanova pa da u pon. poredim jel stigla najjaču...
Najidealnije bi bilo da su nam sve biljane na nog. igralištu bez tribina pa da svaka odbacuje sve sama, al pošto sjene postoje hebiga, snalazi se ko kako zna
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.818
2.698
Weed California USA
@huana.meri
Ne skidaj niti jedan list, pogotovo ne fan listove dok god prakticki ne otpadnu na dodir. Nakon sto pozuti, on se obicno objesi pa ga cupnes bez sile. Ako nije skroz mrtav, ne skidaj ga. Kao sto je Pow napisao, fan list, uz to sto je tvornica fotosinteze, sluzi i kao pohrana hrane/secera...itd. List kad umire i zuti, znaci da ga biljka koristi i izvlaci svu hranu iz njega prije nego sto ga odbaci. Sad ti je jasno zasto nije dobro skidat listove dok sami ne otpadnu. Uzimas biljki hranu koju si je ona pohranjivala prije dok si ju gnojio i sto je uzela iz zemlje. To sto ces cupanjem oslobodit malo prostora da udje sunce....toliko si i skinuo sa velike povrsine fan lista da odradi fotosintezu.
Plijesan ne krece sa fan lista...tj jako rijetko ce se to desit na ga napadne plijesan prije nego sto otpadne. Cesto mos plijesan vidjet po trim listicima koji dolaze iz bud-a i koji su zuti, obicno od suhog lista krene plijesan. Znaci kad pregledavas budove od plijesni, gledaj svo sitno lisce koje viri iz budova.....naravno uz pregledavanje cijelog bud-a.
Poanta price je da ne cupas i ne prorjedjujes nista ;)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Plijesan napada uvjek od vrha biljke pa ide prema dnu. Vecinom krene od trim lisca iz hedova. Svi se nest nabrijali na kidanje dolnjih funova sto nema veze s vezom. List koji postane suh nakon sto pozuti dovoljno ga je taknut da sam otpadne, nema nikakve potrebe za trganjem listova dok god imaju neku ulogu u fotosintezi.
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
kužim vas, al i sami znate da kad dođem tamo, gledam da napravim najbolje za njih, sebe...
neka bijala sranja imam, ko jajašca, to sam sve poskido, no sve je u jako malim količinama, recimo svaki dan sa 5 vadrata, visine 2 metra ja skinem 10-15 fanova, ne sekirajte se, ;)
rukno sam na temu gusjenice fotke nekih listova, pa škicnite tamo, juče brijem da sam okačio...
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.254
10.213
358
. Sta ja znam, mozda da nacrtam xd
Crtaj, crtaj, a možeš i da pjevaš :D, ali kod @5AR biljoza je gladna jer je ušla u cvjetanje pa samim time traži i više klope.
Osim toga, BioBizz je cijela linija proizvoda i mislim da nema puno svrhe gnojiti samo sa BBbloomom jer tu još ima nekoliko boca koje se planski kombiniraju. Ne kanim dalje ulaziti u rasprave.
Petar, uz Hesi Bloom trebat će ti i Hesi P+. Sretno.
 

5AR

Aktivan Član
24.06.2006
229
246
43
Hvala na odgovorima.
Koristio sam biobizz bloom+top max. Sad sam zalio sa hesi bloom+ super vitom. Da dodam još hesi p+ ili hesi 13/14 pošto im fali svega?
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.254
10.213
358
možeš P+ prilikom sl. gnojenja zajedno s hesi bloom, super bi bilo da vidimo cijelu biljozu :watch:
 
19.04.2016
95
67
18
Drugari nemam neki problem sem shto me neshto zanjima,...
Medjutim, desilo se da je duvao jak vetar i odlomio mi jednu granu sa biljke pre par dana, e sad kako obicaju nalazu istrimao sam i prosushio! Nisam neke velike nade polagao u to al jbg reko da probam i da ispushim, i sinoc smotam jednu i puklo me solidno!
Niasm rekao da je Biljana u outu i cveta kako ona misli da treba
box nije videla za zivota... shto znaci da joj ostaje josh sigurno dobra dva meseca do kraja...
Nego ono glavno mene zanjima dali neko zna kad u kom stadijumu i koliko se formira thc. trihromi i kad oni krecu da sazrevaju???
ako nishta bar da me neko uputi na link da iscitam malo o tome jer zaista ne mogu da nadjem!!!
 
29.09.2008
10
2
3
www.odmorise.com
pozdrav svima,
pomislio sam kako mi ove godine ide dobro sa uzgojem , no medjutim ovo mi se pojavilo na biljkama , ima ih i u beloj boji ne znam sta je to(lici na neke velike bele i braon buve) i kako da ga unistim. ne bih biljku prskao sa nekim hemikalijama .Da li mozee da posluzi rastvor duvana , belog luka ? 20160904_133234.jpg
Takodje na nekim listovima se pojavljuju sivo bele fleke,mislim da je to pepelnica, kao kranju meru razmisljam o rastvoru plavog kamena(paradajz sam tim prskao)
 

Prilozi

  • 20160904_131907.jpg
    20160904_131907.jpg
    172,3 KB · Pregleda: 14
  • 20160904_132042.jpg
    20160904_132042.jpg
    192,2 KB · Pregleda: 15

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.426
1.098
taj insekAt me podseca na matorog medenog cvrcka, kad su mladi, beli su, nema stete od njega ali nervira, ovaj hed sto drzis to je nekakva gusenica pojela, a ovo plavo... neam pojma, da ne zalivas plantelom?
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.426
1.098
ok, plantela ostavlja tu boju po listovima ako ih kojim slucajem polijes, mozda jos neko djubrivo, javice se neko iskusniji.
 
19.05.2016
57
102
18
40
.

Pozdrav,
Biljka je u trečoj sedmici cvjetanja, na balkonu, u pitaru od 25 litara. Sjemenka je kupljena, feminizirana, koristim Advanced Nutriencts i nije mi prvi uzgoj. Problem jee u tome što sam imao i rajčicu dosta bluzu same "biljke" te mi je na rajčici počelu od dole žutit lišče. Rajčicu sam uklonio, jer sam vidio da je uhvatila neku bolest, no prije par dana sam vidio na rubovim listova neke bijele vrhove na mislio sam da je radi nedostatka svjetla jer se ipak malo skratio dan. Svaki dan gledam sve više i više izgleda loše, i po samim listovima se pojavljuje nešto kao brašno. Donji listovi su dosta požutili i to se vidi u postu iznad, slike donjeg dijela...
Neznam što je ovo , i dali se može ljećit. ako treba slikat nešto detaljnije, samo recite, spreman sam na sve samo da je spasim.
 

Prilozi

  • IMG_0003.jpg
    IMG_0003.jpg
    417,6 KB · Pregleda: 36
  • IMG_0004.JPG
    IMG_0004.JPG
    271,8 KB · Pregleda: 28
  • IMG_0008.JPG
    IMG_0008.JPG
    276,8 KB · Pregleda: 27
Poslednja izmena od urednika: