Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.426
1.098
pa brate samo pojacaj dozu, ili odpreskoci prihranu, znaci u svako zalivanje djubrivo, bar tri naredna, onda probaj ponovo svako drugo ali jacu dozu.
 
13.01.2017
25
67
13
27

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Ali ako je biljka gladna zbog nekog poremećaja unosa ili metabolizma ili je bolesna dati će manji urod pogotovo ako problem bude napredovao. Iako može biti da ni ne dođe do kraja...
 
10.11.2014
168
193
43
Pozdrav svima .
Imam problem a nisam ni poceo kako triba . Necu bit u mogucnosti 20 dana doc do boxa .
Pitanje : mogu li ostaviti nekakvu kantu vode cca 25 l i probusiti iglicom cijev da kaplje dok me nema ,biljke ce tek niknuti ,danas posađeno? Hvala
Ps citam cijelo popodne forum nisam nasao nista
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Postovanje kolege,avo i ja doceko da imam zesce probleme pa da pitam za pomoc.
Nemam kako da uslikam ali se nadam da ce starije kolege shvatiti moje objasnjenje problema.
Biozice u 3 nedelje cvata.
250w rasveta
temp-27 dan-20noc
vlaga 35%
ZEMLJA florabela
potovi 11l
Od pocetka growa dva puta dao root hesi i dva puta u cvatu dat bloom 5ml na 1l vode i slavol 10ml
problem...
Biozice mi se suse od dole na gore sve kao slama postalo.
Imao sam u tim potovima drenazu od kamencica koji su bili otkuvani u vodi 20min pre nego sto sam ih stavio u pot.Prvi put sam u ovom growu stavio drenazu iizgleda je to bio problem bar ja mislim,nikad nisam stavljo tu drenazu i ocigledno me je ukopala sada.Ja sam brze bolje uradio mini flus sa 10l vode i zadnje 2l izregulisan ph 6,3PH i kad se zemlja posusila izvadio te jebene kamencice i mesto njih stavio zemlju.Ono sto je najgore i pistili mi poceli da menjaju boju u braon kao da su zreli,ali aj to mogu da pripisem oksidaciji korenu. Sada cu pratiti pa cu videti.
Ako imate jos neki predlog ili sta vec reci te,odlepio sam inace,ne znam sad kad da ih hranim da cekam sad zalivanje i da joj roknem bloom redovnu dozu ili da nastavim jos sa vodom makar jos jedno zalivanje nisam pametan stvarno.E to drugari kako jedna mala nepaznja ne promisljenja moze da unisti grow,strasno...a da bitan podatak,to je pocelo na zadnje hranjenje biozica a i tad sam i brzo zalijo ijos nesto zbog te drenaze biozice su mi na 11l pot pile samo 1,2l vode a ranije sam te iste potove zalivao sa 2l i pri kraj sam znao da povecam cak i na 2,5l vode po zalivanju i nikad ali bas nikad nisam imao neke probleme u growu vece do sada evo koliko vec godina u nazad growam.
 
Poslednja izmena:

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Iz vodiča ...
1134_Nitrogen_m_m_s1.jpg
1134_Nitrogen_Billybob2.jpg
Jel' slično?
https://www.vutra.org/threads/kompletan-vodič-za-bolesne-biljke-probleme-sa-nametnicima-i-ph.9910/
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Jos gore Ven,da je tako ne bi bilo beda,bukvalno ovo nize lisce i popkornevi se suse ko da sam im uradio lolipop,znaci donje 2/3 biljke se osusilo ,ovo vislje je sve ok po neki list pokazuje nute-bur i na nekim cetovima pistili su braon boje,ali ne mogu da verujem to je 5ml bloom i 10ml slavola na biljkama koje sam jako malo hranio to se desilo totalno van svih pravila,ne znam sta da mislim kosi mi se sa svim sto znam i sta sam naucio u toku growa,ako uspem da nabavim fotic danas da slikam.Izbacio sam tu drenazu to sam rekao uradio mini flus sta mogu sad osim da cekam i da se nerviram,sutra cu je opt samo zaliti sa vodom.
 
Poslednja izmena:

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Za 3. nedelju cvetanja, ok je ako su neke pistile smedje.
POtovi su mali (11l) i kamena drenaza,pogotovo ako si je stavio na dno saksije, samo oduzima od volumena zemlje kroz koje bi se koren mogao siriti.
Inace, ne ide slavol u cvetanju, samo u vege fazi i to u outdooru, ne vidim mu svrhu u indooru.

Ali najbolje da okacis sliku, nerealno je ovako napamet govoriti.. ;)
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
VenloNL
nerp
Evo posle 8h borbe i spavanja u boxu otkrijo sam PROBLEM.Kolege hvala vam na brizi i savetima.Sramota me je da ispricam ali moram zbog mladjih clanova da uce na necijim greskama.Posto mi je grejalica 4765999.jpg za dogrevanje boxa dok biozice spavaju stajala u dnu boxa ukljucenja na DRUGI stepen a dime. boxa 45x55.Kod mene je rasveta staticna a visinu nivelisem spustanjem potova.Ja kako sam spustao potove a nisam merio temp.u visini potova-moja greska ali radim to obicno ali sam taj termometar uzeo i prebacio u klon box,nastalo je harakiri u velikoj razlici u temp.izmedju krosnji i visini pota i izgorelo mi sve ispod od grejalice u visini ono kao kad radis loliku 2/3 ,ali jos gori bed da bude ljudi.Meni je grow u FLIZIDERU koji je oblozen aliminijumom kad se to ugrejalo tek -ku-ku-ku meni sta napravi kreten.A ja nisam obracao puno paznje ovih dana islo sve po loju dok je nisam nahranio i UJEDNO reko da je spustim potove za 6-7 cm cisto da negore vrhovi.I tu nasteje ZABUNA u mojoj glavi gde ja permutujem hranjenje sa temper.I tek provalim kad se ugasilo svetlo kad sam primetio da mi je termo.koji mi meri krosnje 30c ,ja reko sta je ovo jbt-i tamo -vamo-gore dole otvorim box a ono sauna ali bukvalno.Mozda bih jos trebao da podelim negde ovo iskustvo u nekoj temi kao recimo https://www.vutra.org/threads/s-cim-grijati-prostor-za-grow.9501/,ili https://www.vutra.org/threads/kako-unistiti-biljku-vodic-za-pocetnike-v1-0-1.14106/ nek ostane ovde ili sta vec,uglavno reagovao sam u zadnjem momentu.
Meni se slovol nije losa pokazao obavezno ga stavljam 2x u prvom delu cvata i 2x drugom delu eto malo oplemenim zemlju bakterijama.;)
zivela :vutra::joint2:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310