Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

nexus777

Aktivan Član
01.09.2016
170
714
93
@Stipe
Sto se moze biljci dogoditi?
Sto da uzmem za spidere najbolje? SMC control?
Ima nesto prirodno?

za 1.5l vode
1x saka duhana
1xljuta paprika mala
1/2 crveni luk
1/2 bjeli luk
1ml ruzmarin oil
kuhas 15 min
kad voda bude mlaka dodas
malo sapuna
1ml neem ulja-izmjesas
ja ubacim i malo lavande oil
pa bude full tretman
sve to pustis 12h
spricas sa prskalicom koja baca maglicu -rano ujutro ili kasno navecer.
i pratis. Momentalno ih nece ubiti ali dan po dan populacija ce se smanjivati.
ili uzmes otrov sta ti je Stipa preporucijo i pazi na karencu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ceracki Mustang

dite_splita

Aktivan Član
04.05.2011
228
261
63
somewhere in space
DSC_0729.jpg
DSC_0730.jpg

nije im vruce, ne fali im vode :/
 
06.02.2017
75
9
8
najbitiije da prvo pospricas/isperes ispod listova,onda lagano od gore,nista nebude cvijetu ako ga malo smocis.
Dali mozes baciti sliku biljke ?
Pogledaj malo oko biljke dali imas sta u blizini da su spideri zahvatili ako jesu spricaj otrovom sve do biljke da si olaksas posao.


Bio sam sad nakon par dana od kad sam pospricao sa sodom i vidio sam samo 2-3 spidera. Sad neznam jel to zbog sode il cega.
I cvjetovi su poceli smeđiti. To je normalno? Ili sam ja kriv zbog neceg??
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: nexus777

dite_splita

Aktivan Član
04.05.2011
228
261
63
somewhere in space
Mislim da imas problem sa vlagom, napisi u detaljima kako ih gajis da bi ti mogli odgovoriti iskusniji.
vegetacija odradjena na balkonu, u box stavljena prije 2-3 dana....zemlja je plantela balkonia za cvijece sa dodatkom perlita i humusa od kalifornijskih glista...box je dimenzija 100x60x50, od rasvjete su stedne zarulje njih 6 komada i 2 pc venta, jedan upuhuje a drugi jaci ispuhuje...prihrana je guerrilla juice (bio gnjojivo)...
meni se isto cini po listovima da joj fali vlage, djeluju suhi na dodir, ali zemlja je na 1.5-2 cm dubine jos vlazna...neka posudica sa vodom u box??
 

BIG DEVIL

Aktivan Član
31.05.2015
240
476
63
Mexico
@dite_splita
Verovatno prezivljava stres koji je dozivela zbog prelaska iz vanjskih uslova u indoor i ne znam kakva je lumenaza tih sijalica. Mozda je i preslabo svetlo. Ne znam kolika ti je vlaga u box-u to moras stelovati kako treba, pogledaj na forumu sta i kako ide za indoor ali mislim da nisi trebao prebacivati u indoor vec si trebao ostaviti do kraja tamo na balkonu jer sad mozes sjebati nesto kao sto su i vec odma krenuli problemi ....
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
ova ima perlit i drži vlagu,užas jedan :) kod mene bilo
no,bile su manje pa ih je spasila Klasman Potgrond H
za outdoor je ok :)
dscn7496-jpg.69472
dscn7500-jpg.69473
 
Poslednja izmena:

dite_splita

Aktivan Član
04.05.2011
228
261
63
somewhere in space
@dite_splita
Verovatno prezivljava stres koji je dozivela zbog prelaska iz vanjskih uslova u indoor i ne znam kakva je lumenaza tih sijalica. Mozda je i preslabo svetlo. Ne znam kolika ti je vlaga u box-u to moras stelovati kako treba, pogledaj na forumu sta i kako ide za indoor ali mislim da nisi trebao prebacivati u indoor vec si trebao ostaviti do kraja tamo na balkonu jer sad mozes sjebati nesto kao sto su i vec odma krenuli problemi ....
Lumena je dosta, a na balkonu vise nije mogla stat, sta zbog velicine sta zbog manjka sunca trenutno heh...
dite_splita
ta je zemlja meni pravila problem
JH auto,BM auto,WW auto / 400w
ja bi smanjio zalijevanje dok posude ne budu lagane ko' pero :)
Da, cini mi se da je ipak razlog velika vlaga u zemlji, jer druga koja nije u obicnom pitaru vec u grownest pitar (saksija od tkanine koja garantira da nema trunjenja korijena) se drzi odlicno ko izložbeni primjerak hehe...a nista sad cemo joj malo suše priuštit, trebala bi se oporavit...pretpostavljam da je kasno za dodavat sad jos perlita, a presadjivanje ipak nebi odradjiva sad, mislim da bi je jos taj dodatni stres moga dokrajcit...
Da, da, ta zemlja je puna gline, i ja sam je koristio i uvijek problemi, treba joj dosta vremena da se osusi, a i brzo se nabije pa onda jos gore, bez perlita je 0 bodova.
Istina, nabija se uzasno, nakon svakog zalijevanja ko da je netko presuje -.-
 
20.07.2017
87
84
18
37
Pozdrav ljudi,imam problem sa biljkom, pocele su grane da crvene pa me interesuje sta trebam da joj dajem?,da li postoji neko prirodno djubrivo?
20170907_182156.jpg
 
Poslednja izmena:

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.862
358
Moguce da je genetika, ali po izgledu listova rekao bi da su to foxtailovi koji su nastali od prevelike temperature! Izguraj do kraja sada kaj ces drugo, bice dobro za dimiti!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Beetlejuice and 5AR