Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
14.02.2018
3
1
3
34
Ekipa dali je netko od vas koristio kokosovu zemlju ? Mislim da previse zadrzava vlagu , znam da je jako prozracna i da se korijen dobro razvija. Ako je netko imao iskustvo volio bih ga cuti jer mislim da cu mjenjati ovu zemlju. Mislim da sam taj dio pogrjesio.hvala
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
kokosovu zemlju
Ne postoji kokosova zemlja vec vlakna,kora od kokosa
mislim da cu mjenjati ovu zemlju.
Koji kokos?Marka?
Mislim da previse zadrzava vlagu
Kokos mjesas sa humusom i perlitom,kuglicama kako se nebi stvorio mulj..Kokos nije medij za pocetnike..trazi temp,puno klope i provijeru ph.ec..Ako ne znas sta radis stvoris si velike probleme.Savijetujem za prvih par grow-a zemlju:):thumb:
Imam 6,7 dnevnika na forumu i svi do jednog su sa cistim kokosom..samo odi na moju stranicu i trazi sadrzaj dnevnika...i idi jos dublje..:):thumb:
 
14.02.2018
3
1
3
34
Stari hvala ti svejedno :) pogresno sam se izrazio svakako nisam objasnio... 3 posude sam umjesao osobno po izboru i nemam problema,mix bez kokosovih vlakna,kore,korijena itd , ali sam za cetvrtu koristio gotovi mix i sam se pitam zasto? Marka od rewe njemacka ma nebitno zato sam i lose izabrao. Nije prvi grow nego prva poruka:) ali evo svakako pocetnicka greska ipak napravljena.. trebao sam se drzaati provjerenoga ,a ne uzeti ovakvu vec umjesanu zemlju.vjerujem da ovde ima vas koji znate i koristite
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

RAOZA.

KEEP IT ORGANICS
Poznanik Foruma
12.02.2017
885
4.554
163
Thiaoouba Prophecy
Da li bi mi neko mogao poslati link gdje pise kada je neka zemlja i gnjoivo osvoilo 1/2/3 mjesto za najbolje gnjoivo

BioTabs Biocanna Hesi BioBizz Plagron i slicno nmg nigdje naci
I nesto vise o tome nasao sam bio na forumu davno al nmg sada nacii
 
12.10.2014
56
152
33
29
Pozdrav ljudi,
Planiram otvorit dnevnik s doticnom biljkom ali imam malo problema pa cu to odgoditi. Ugl. nije me bilo doma 2 tjedna i za to vrijeme je brat zaljevao biljku i brinuo se o njoj(ne zna bas mnogo o tome) samo povrsno.
E sad, problem je u tome sto kad sam se vratio zatekao sam zute listove , ali mislim da je ph problem. Ali ono cega se najvise bojim su male bijele točkice koje su na tanjuricu od vaze(nemam vazu nego onaj pot od nekog materijala (nije plasticna nego od neke tkanine). I te tockice se micu i ima ih dosta , ne mogu to uhvatiti sa mobitelom. E sad , mogu li poceti panicariti ili mogu zapalit na miru?
e da i da odgovorim na pitanja
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? SJEMENKA
2.Koliko su stare vaše biljke ? 40 DANA
3.Koliko su visoke vaše biljke ? 40CM
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ? IMA 50L ZEMLJE U VAZI
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, ) COMPOSANA I FLORABELLA (mix 50-50)
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? SVAKIH 10 DANA, PH METAR JE STAR GODINU I NIKAD NIJE KALIBRIRAN
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ? 6.0-6.4
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ? TRENUTNO JE U VEGE FAZI TAKO DA NISTA
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ? HPS 250W
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ? 30-35CM
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ? BOX 180X60X60
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ? PREKO NOĆI 15-AK, PREKO DANA 20-AK, NE KORISTIM OVLAZIVAC PO ZIMI JER JE NEPOTREBAN
13.Koliki je ph zemlje ? POJMA NEMAM
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ? DA nažalost
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? 4. grow mi je sada
16.Fotografija ? bit ce
 

Prilozi

  • IMAG0166.jpg
    IMAG0166.jpg
    272,2 KB · Pregleda: 29
  • IMAG0167.jpg
    IMAG0167.jpg
    291,8 KB · Pregleda: 28

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
Prestani korigirati vodu ako korigiras. Skoro pa nemoguce je lakmusom tako precizno.
Digni temperaturu po danu 26-27 a po noci oko 20. Pre hladno je to. I kad stinges stavi sliku cijele biljke
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri
12.10.2014
56
152
33
29
Ma ic cu sutra kupiti one kalibracijske praškove da sredim to. Bilka i boks su u zasebnoj sobi koju ne grijem, budem stavio radijator unutra.
Sta mislite da nisu za ovo krive te sitne male bubice? Velike su nesto kao zrno kvarcnog pijeska, jedva se vide( nebi ih skuzio da se ne kreću)
 
12.10.2014
56
152
33
29
Bok ljudi, evo nažalost opet ja. Preko noci je reflektor pao na biljku i sprzio 1/5 njene vegetacije.Sve to sprženo sam porezao , ali problem je u tome sto sam ju prije 3 dana stavio na 12/12 rezim. Je li sada pametno da ju vracam na 18/6 dok se ne oporavi ili da ju pustim na 12/12? U pitanju je LSD sorta od b.f-a.
 

Hercegovina

Aktivan Član
14.08.2015
233
405
63
Pozdrav svima i molba za informaciju
Imam u boksu 8 biljaka a 4 od njih su u mješavini perlita i coco suptrata i od početka su hranjene Hesijem za coco i većinom po zadanoj tablici i sada nakon skoro 1 mjesec cvjetanja fino izgledaju ali muči me runoff ( ili kako se već zove :) )
Kada pripremim đubrivo za zaljevanje EC je od 1,2 do 1,6 a Ph od 6,9 do 6,6 pa ga sa Ph - spuštam od 5,6 do 6,2
Namjerno se ne držim standardnog 5,8 da bi biljke pokupile sve elemente
Kod većine je problem što im Ph raste dok je moj problem prenizak Ph
Ponekad izmjerim runoff a danas je pao i drugi flush i detaljno mjerenje i kod 3 komada je ph bio ispod 5 a četvrta stoji za sutra ali mislim da će biti isto
Ec je bio oko 3
Nakon obilnog flusha običnom vodim je Ec skinut na 0,5 ali ph je i dalje oko 5,2 do 5,4
Morao sam prekinuti da im ostavim bar malo hrane do sljedećeg zaljevanja :)
Znam da Hesi ima u sebi Ph korektore i da kod uzgoja u zemlji ne treba ništa dirati ali koliko znam za hidro je preporuka da se ph dodatno reguliše pa sam to i radio i čini mi se da sam tu dobro pogrješio

Ne upotrebljavam nikakav skupi Ph- već onaj obični za bazene a čitajući forum vidim da su pojedini članovi imali problem sa plagronovim coco suptratom od našeg sponzora koji i ja koristim pa me zanima jeste li vi imali sličnih problema i kako sta ih rješili