Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
29.03.2017
7
3
3
30
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? Iz semenki.
2.Koliko su stare vaše biljke ? 30 dana cvetanja, 60 dana od germanizacije
3.Koliko su visoke vaše biljke ? Super skunk 100 cm / Bubba kush 75 cm / Lemon skunk1 35cm ; Lemon skunk2 45cm
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ? 20L
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, ) Florabella + perlit
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? Svaki dan , razredjenu sa ph korektorom
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ? 6,2-6,5
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ? HESI
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ? HPS 400W
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ? 20cm udaljenost od Skunka / 40 cm od ostalih
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ? 120 sirina, duzina 60, visina metar ipo
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ? Temperatura : 26 Vlaga 46% (prosecno)
13.Koliki je ph zemlje ? 7,5 kad se malo osusi zemlja, nakon sipane vode 5,6
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ? Ne
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? Prvi grow
 

Prilozi

  • IMG_4667.JPG
    IMG_4667.JPG
    228,3 KB · Pregleda: 28
  • IMG_4668.JPG
    IMG_4668.JPG
    290,8 KB · Pregleda: 30
  • IMG_4669.JPG
    IMG_4669.JPG
    267 KB · Pregleda: 29
29.03.2017
7
3
3
30
Upravo tako, ja sam svoje tretirao prije 3.5 godine sa ovim
Veliku sam muku imao, i opet na kraju ih je ostalo malo.. a to mi se desilo zbog velike vlage u boxu, i stalnog zalijevanja vodom.. i to je bio jedan od glavnih razloga, stalna vlaga/vlažnost...
Hvala mnogo ! Koliko je to imalo uticaja na njih sto se tice yield-a? I koliko dugo da ih prskam sa tim sredstvom? Mislim primetice se da je nestalo ili do kraja ce trebati cvetanja?
 
29.03.2017
7
3
3
30
https://www.vutra.org/threads/vodič-kroz-unutrašnji-uzgoj-by-marcopolo.10608/
..po meni jedan od boljih vodica za growere pocetnike:thumb:
A ako zelis jos dubinski...
https://www.google.com/url?sa=t&rct...na-symptoms/&usg=AOvVaw2_zXMcA84QtG0VEwRfNKHB

...iako ako sve dobro pogledas...sve imas na Vutri org;):thumb::thumb:
Veruj mi , citao sam sve zivo, ne znam kako mi je ovo promaklo, a jedno od najvaznijih stvari. Pise "vrijeme je za zalijevanje kad se biljke malo objese", znaci bukvalno da cekam da po listovima vidim ? To je poslednje pitanje za sada :D

To ti sada uopšte više ne igra veliku ulogu, sada ti je bitno da se riješiš tih stuha/krpuša, pa onda tek ideš guglat kako se točno zalijeva..
Pogledaj ovo, tj zbavi si ovo, čitajući po forumu, veliki broj ljudi je koristio ovo protiv toga i ostalih jePi:
http://www.igrow.com.hr/shop/gnojiva-supstrati/dalmatinski-buhac/
Nisam iz Hrvatske , ali pogledacu kod nas u hidraponici sta ima slicno tome ! Hvala jos jednom
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Pa yield ti neće biti nešto općenito velik, jer biljka se bori protiv tog uljeza, tj oštećen joj je imunitet, što znači da će jedva moći se fokusirati na proizvodnju harca, cvijeta, tj plodova.. Kada si zbaviš to sa igrow shopa, 2-3 puta tretiraj sa tim, ali prije toga očisti čitav box, desinficiraj ga..

Doziranje: Primijeniti u koncentraciji od 50%, odnosno 1L buhača / 1L odstajale vode, ili kišnice.
Upotreba: Koristi se folijarno, preventivno svakih 7-10 dana, ili kod pojave nametnika, svako 2-3 dana, do povlačenja nametnika.

Folijarno znači, da špricaš po listovima, sa obje strane lista..

edit/ i odamkni tu lampu od sviju biljaka na 40cm (ona koja je manja, ispod nje staviš kanticu da izravnaš visinu sa ostalima) kuhaš te jadne biljkice na 20cm udaljenosti.. i zbavi sebi dobru ventilaciju, gledaj da je vlaga niska, prije nego što počneš tretirati tu bolest..
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud

vladomar

Indika
Banovan
20.11.2016
1.466
7.640
258
Problemčić na jednoj od skankića ,taj zeza cjelo vrijeme ,klopu dobil prije 10 dana ,između voda.Danas dan za hranu ostale dobile, ona ne jer je tegla jako teška (moguče da je zemlja pre nabijena ).Ima 42 dana Zadnje je zalijan 17,5 vodom
Prošli utorak sam postal tu u temu ovu sliku ,tu su počeli problemi IMG_20180514_224304 - Copy.jpg
Danas
NEkak je cjela čudna listovi ko krep papir, suhi full čudno
20180521_081742 - Copy.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud and WEEDetix

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.089
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
ako ju tretiras kao i sve a ostali skunkovi su dobro naj vjerovatnije je genetika zbog koje ona nesto slabije vuce ili je vise osjetljiva na nesto za nju samnji zaljevanje i gnojenje neko vrijeme i promatraj dali ce se malo oporavit jer ako slabo pije vodu onda slabo uzima i nutrijente a to znaci da ce se nakupit nutrijenata u zemlji pa ce ili doc do nekog locka ili ce doc do spaljivanja biljke ,eto to je neko moje misljenje
 

vladomar

Indika
Banovan
20.11.2016
1.466
7.640
258
Hvala ti @WEEDetix :thumb:.mislim da i je nekakvi lock .pH nije bil dobro kalibriran kad sam ga kupil , a kasnije mi je došla pH 7 otopina .i i dem ja provjerit i pokaže 6,6 u otopini pH 7 tak sam zalijeval par puta + da sam dodaval limunsku kiselinu jer je vodu mjeril 7,1 pH .vjerovatno ju je tu nekaj zasmetalo , ali ne i ove druge.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: WEEDetix

Nogud

“Bolje piti vodu nego naftu.“
24.08.2017
530
841
113
u zadnjih 10 dana 7 je padala kisa, pada pola sata nekad bude i pljusak a onda sat dva pauze i tako u krug. kako utice ta kisa na biljke i dal treba da se zabrinem?
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Hehe a iskreno možeš se ti brinut koliko oces, out je out :)
Priroda ima kontrolu, pa jel pokazuje da joj ne paše neki drek ili samo se brineš ?
Priroda ima mehanizme kojima sve to izregulira itd...no gle ako su extremi u pitanju, tu ti ni bog ne pomaze :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar and Nogud