Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.891
233
ni na nebu ni na zemlji
Ph kod kokos substrata najbolje od 5,5 do 6.0 držati
ajmo reci da je "najbolje" 5.8 do 6.1 , tj u vege malo vislji oko 6.1 a u cvetanju nizi oko 5.8 mada nece nista biti ako po koji put ide od 5.5 do 6.5.



nužno je imati čitavu paletu đubriva, jer je to "mrtvi" tip substrata, kojem moraš sve dodati, od korekcije pHa, pa do mikroelemenata dodatno uz full npk đubrivo.
netacno, treba ti samo gnojivo za cocos koje je pretezno cocos a i cocos b koji se stavljaju u istoj meri, sve sto je potrebno od makro i mikro elemenata imas u tome....



a to sve košta minimalac, a sada odi vidi koliko te košta kompletan starter pack za kultivaciju u kokosu (još moraš ec i pH mjeriti)
a sta kosta... canna kokos vreca 50lit ispod 15e, coco a i coco b oko 15e i imas ga za ceo grow sa 4 biljke sa 30 dana vege.....
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Dobro, tu si u pravu, sto se tiče substrata, da, on košta 15 eura 50lit, no pored coco a i b su ti potrebni i ostali suplimenti i uz to još haj riktaj pH i EC( u neku ruku EC nije ni važno podešavati).. Isto nije bitno dal Canna-u koristiš ili atami (ili nešto treće), naravno da možeš izvući samo grow sa a-b produktima, ali to se isto odnosi na finalni urod, drugačije to sve izgleda kada imaš čitavu paletu na raspolaganju..
I moj post se nije općenito odnosio na substrat, već na to da je kultivacija kanabisa u kokosu pak za naprednije growere, i vrlo brzo se mogu greške napraviti, i da, u pravu si coco a i b nisu skupi, na to nisam ni mislio, već sam mislio na "biotab" produkte (jer 99% growera ovde na forumu growaju sa biotabovima u kokosu), jer da sam ciljao na cannu, an, atami, ghe, već bi mu preporučio 2-3 komponentna đubriva sa automatskom korekcijom pH-a..
Jer izračunaj koliko te izađe kompletan paket biotabsa sa boosterima i tkd, a koliko npr košta Canna Coco A i B sa canazymom i pk boostom..
Opet, korekcija pH-a, ppm-a (ec), flušanje substrata ako je čisti coco grow (ipak je to vrsta hydro growa).. to je previše inputa za početnika, lakše je organski uzgajati svakom početniku, o cijenama se pak može voditi diskusija do sutra..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.891
233
ni na nebu ni na zemlji
no pored coco a i b su ti potrebni i ostali suplimenti
hm... opet, nije ti potrebno nista drugo sem cocos a i cocos b.... odlicne rezultate dobis

uz to još haj riktaj pH i EC( u neku ruku EC nije ni važno podešavati)
u principu danas cocos gnojiva se sama namestaju na potreban pH, ja svoj pH moram dizati ali samo zato sto je jako mekana voda, oko 60ppm. EC je podjednako bitan kao i pH, pa kako ces znati koliko hranis ako neznas koliki ti je EC...ja pH i EC menjam i proveravam svakih 7 do 10 dana... nije tako strasno
da je kultivacija kanabisa u kokosu pak za naprednije growere,
mislim da je lakse u kokosu nego u zemlji, nisam napredan vec do prosecan grower.
flušanje substrata ako je čisti coco grow (ipak je to vrsta hydro growa).
neradim flush cistog kokosa jer nema logike, sve sto si ubacio gnojiva ti isperes i onda ponovo puniti taj isti kokos ...
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
hm... opet, nije ti potrebno nista drugo sem cocos a i cocos b.... odlicne rezultate dobis
Za Canna A i B nisam siguran, no u vezi GHE (grow/micro/bloom) znam da se izvrsni rezultati mogu izvuci, vec sam koristio u dwcu,
no uzmi 2 klona od iste biljke, i testiraj na jednoj biljci samo a i b, na drugoj a i b sa suplimentima/boosterima, pa bom budemo vidjeli oćel rezultati biti različiti ovako samo nagađamo..

svoj pH moram dizati ali samo zato sto je jako mekana voda, oko 60ppm..
Zato pređeš na GHE koji ima 3-part đubrivo za hard i soft water.. i to stoji u vezi pH-a, ali nije kod svih proizvođača tako..
(i nisi jedini koji se žali na canna produkte u vezi ppm-a)
ja pH i EC menjam i proveravam svakih 7 do 10 dana...

Pa da, zato sam i napisao, da je to previše inputa za svakog početnika, i isto sam napisao
ako je čisti coco grow
da se mora mjeriti pH i EC redovno.. i zašto mjeriš pH onda ako već postoje pufferi u canna coco a i b?

neradim flush cistog kokosa jer nema logike, sve sto si ubacio gnojiva ti isperes i onda ponovo puniti taj isti kokos ...

"čist" kokos, mislimo samo na kokos kao substrat bez mixa zemlje, po tvojoj logici se ne mora raditi fluš u čistom kokosu kada se canna a i b koriste, a sama canna firma preporučuje fluš u kokos substratu, i isto opisuje u par članaka i čak nude i solucije (produkte) za fluš..
(a i ne hraniš valjda biljku do zadnjeg tjedna?)

Odošmo bezveze u off topic.. razbit će nas moderatori ko beba zvečku :D

p.s
I neće ti ni jedan početnik danas izdvojiti 50-150 eura za kvalitetan ec meter, ljudi jedva i osnovno skupe od opreme za kupiti... još da misle o 2-3 part đubrivima i kojakvim ec/pH korigacijama, o tome se radi, ti kao "prosječan" grower si sigurno to sve možeš priuštiti jer prvo imaš staža i znanja, no ne možeš očektivati od početnika nekog da isto tako postupa.. kuća se gradi od temelja, a ne od krova, no offense at all tebra :D
 

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.891
233
ni na nebu ni na zemlji
Zato pređeš na GHE koji ima 3-part đubrivo za hard i soft water.. i to stoji u vezi pH-a, ali nije kod svih proizvođača tako..
(i nisi jedini koji se žali na canna produkte u vezi ppm-a)
ne koristim canna gnojiva pa se ni nezalim na njih, ghe nisam jos probao jer za sada h&g coco rade svoj posao i vise nego odlicno...
i zašto mjeriš pH onda ako već postoje pufferi u canna coco a i b?
vec sam napisao moja voda je pre mekana 60ppm i zbog toga pH ide jako dole...
"čist" kokos, mislimo samo na kokos kao substrat bez mixa zemlje, po tvojoj logici se ne mora raditi fluš u čistom kokosu kada se canna a i b koriste, a sama canna firma preporučuje fluš u kokos substratu, i isto opisuje u par članaka i čak nude i solucije (produkte) za fluš..
(a i ne hraniš valjda biljku do zadnjeg tjedna?)
da 100% cocos, naravno da canna preporuca flush pa onda trebas opet napuniti taj cocos pa dodas vise canne a oni dodaju vise love u dzep, hranim 3 dana do branja u ta tri dana samo povecam kolicinu vode i to je to...


no ne možeš očektivati od početnika nekog da isto tako postupa.. kuća se gradi od temelja, a ne od krova, no offense at all tebra
svi smo bili pocetnici nekada , ali nemogu dopustiti da uzgoj u cocosu prikazujes kao znanstvenu fantastiku, i ja sam poceo coco grow sa kineskim ph i ec metrom tako da gde ima volje ima i nacina....no offense tebra ali cocos je super i super je jednostavan:D:D:D
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Nije znanstvena fantastika, ali isto nije uzeti ubosti sjeme u zemlju, i čekati da pobereš, vrlo je upitno kod takvog tipa growinga koliko znanja imaš, i oprema ti je glavni faktor (a i đubrivo), tek tako bez nekog predznanja ići growati u hydru, ne ide to tako druže.. msm možeš se svako oprobati, no dogurati neće daleko, barem bez znanja.. kako god, poštujem tvoja mišljenja, no ne mora značiti da ista dijelimo :D Peace out
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MrLove

Uduvan

Aktivan Član
19.09.2018
140
455
63
34
Pozdrav prijatelji! Pomozite bratu Uduvanom :) Imam jednu biljku na cvetanju, cveta oko mesec dana. U zadnjih nedelju dana, 4 puta mi je nestajala struja na po 5 min i to uvek oko 6 ujutru. E problem je kad dodje struja, sijalica nece da se upali, jednostavno svetli kao neka " mala munja" Srecom, svaki put sam bio budan, pa onda kad dodje struja, iskljucim balast, sacekam 10 min da se ohladi i onda radi bez problema kad ponovo ukljuci. Zanima me sta bi se desilo da nisam bio tu? Da li bi se sijalica upalila nakon nekog vremena, ili bi konstatntno svetlela bezveze sa tom "malom munjom" u pitanju je hps sijalica od 600w i balast, onaj najobicniju beli iz hidroponike.
edit: a zanima me i koliki je problem to sto biljka vec par puta u zadnih nedelju dana stoji u mraku po 15 min i to u periodu kada bi trebalo da bude 9. sat dana. Kakve su sanse da pohermi? :(
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Malo mraka nece skoditi biljci a to sto se ne upali zarulja kak treba nakon par minuta mraka to je normalno i normalno je da se upali nakon 15min kad se ohladi, ajd sad bar znas da ti balast radi ok.
Mozda promjenit rezim noc dan pa izbjeci gasenje i palenje oko 6h.
 

Uduvan

Aktivan Član
19.09.2018
140
455
63
34
Mudro, mogao bi da stavim od 18h do 6h :) hvala prijatelju. A nisam siguran da sam razumeo. Znaci i da se ja nisam umesao, sijalica bi onako svetlela sa "munjom" 15 min pa pocela normalno da radi?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jopezg
30.07.2018
18
9
3
Pozdrav. Imam nekoliko pitanja u vezi sa folijarnim prehranjivanjem uopste, u ovom slucaju Plagronovim Vita Raceom.
Ako je preporucena doza 1ml na 1l vode, koliko onda dodati ml ako hocu da poprskam jednu biljku, kojoj za folijarno ne treba vise od 2dcl, onda bi logicno bilo samo staviti jednu kap Vita Racea?
Drugo pitanje jeste da li u tu smesu vode i vita racea treba dodati kap tecnosti za sudove?
 
30.07.2018
18
9
3
Dobra ideja. A da li u to treba dodati kap tecnosti za sudove? Ako sam dobro razumeo ona sluzi da bi se vitamini vezali za vodu ili da bi se bolje rasporedilo...?
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Mudro, mogao bi da stavim od 18h do 6h :) hvala prijatelju. A nisam siguran da sam razumeo. Znaci i da se ja nisam umesao, sijalica bi onako svetlela sa "munjom" 15 min pa pocela normalno da radi?
Za minut proradi, ti se vjerojatno prepao da je eksplodirati ili slično..još onaj zvuk:Dmeni se to vise puta dogodilo::ludak::
Ne valja tako gasiti palit,moze je shebat vremenom, za min/dva opet ona gori,ali bolje je iskljuci i pricekaj 5min ako ti se nekad ponovi da si prisutan:spliff::thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Uduvan

nibiru

sto je za pauka raj za muvu je pakao
19.07.2017
83
416
53
pozz . 1 pitanje ako neko zna. da li se moze biljka odmah posle berbe zamrznuti sveza i dali bi to eventualno posle uticalo na kvalitet il nesto sje**lo ? i 2. imam cbd sortu deep mandarine ,dali se i na cbd sortama isto gleda kad je za berbu kao i kod ostalih 50:50 % amber-milk trihomi?