Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
08.12.2018
13
2
3
47
Hvala puno. Čitao sam nešto o lečenju, ali me bunilo to što neki kažu da je biljka gotova kada do toga dodje. Meni se ne čini da je unutra propala ili ja to ne vidim. Po svemu sudeći ima nekog spasa ako primenim za fungicidima, dobroj ventilaciji i da počupam bolesno lišće.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.861
358
@Mikimausmiki Po slikama se vide ljubicaste peteljke na biljci ti tako da lako moguce da joj je malo hladno plus ako imas losu ventilaciju i visoku vlagu evo ti problema, probaj uvjete srediti ako vec nisi, jer đaba ti ljeciti biljku ako su uvjeti losi opet postoji sansa da ti se isto bude ponavljalo!
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
omasio sam galeriju,al moze i ovde :D



imam i ja brdo ljubicastih stabiljki i petiljki,al im nije hladno,takva genetika..od pcoetka su takve :p koja ti je temepratura? tako cemo najbolje znati i ja i honda

koja si nedelja cvata? treca? malo zuute listovi,trosio se azot..nadodaj jos malo ovu nedelju dve (nitrogen N)i podizi lagano fosfor sad.. pa da budu fine loptice :D
 
08.12.2018
13
2
3
47
Tačno, takva je genetika. Od samog starta su takve. Nedelja mi je četvrta, u petak ulazim u petu. Temperatura je bila malo veća, sada sam je napokon spustio od 24-28. A danima sam imao i do 30 stepeni.
Sinoć sam počupao svo loše i propalo lišće, naprskao rastvor protiv ove pepelnice, a i većinu drugih listova uz stablo ću počupati kada udjem u petu nedelju. Verovatno ću ih dodatno stresirati za kratko vreme, ali šta da radim. Razmišljam da im sada dam samo vodu sa nekim preparatom za imunitet, pa sledeće zalivanje da dajem hranu koja i sleduje. Koristim cannu.
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
Znaci to je to belo po liscu, fleke te mutne..

Ja ne bih cupao dalje nista, nije velika biljka nemas nesto ekstra listova.. Cupkaj samo sto propadne skroz, po meni.. Jebes imunitet, turi za cvat brate.. Sad ti krece pumpanje posle cetvrte nedelje..

Posle ne mozes nadoknaditi, poveca fosfor. Po meni xD
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman
08.12.2018
13
2
3
47
OK. A da li da stavim i to za imunitet zajedno sa hranom ili to nije dobro?
Sada stavljam tera flores, pk 13/14 i boost. E sad ne znam sta u čemu ima od nutrijenata,dabih dodatno podigao fosfor. Verovatno toga ima dovoljno u ovoj hrani?
Ustvari ovo što sam dobio da stavim nije za imunitet nego pospešuje rast takodje. Firma je Mammoth i ima slovo P pored. Slikaću sada.
 
Poslednja izmena:

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
pa ne znam sta imas to za imunitet? nesto canino isto?

pk je to sto ima dodatno kalijuma i fosfora i boost kanin je valjda odlican..nisam koristio nikad,tek sad ulazim u igru sa boosterima iskreno.

tako da idi po tablici kako kaze cana i polako povecavaj dozu ako dobro reaguje biljka..u narednih par nedelja znaci cepas booster i pk taj,eventualno osnovu prehrtanu ako krene naglo jos da zuti i propada lisce..mislim na azot/nitrogen N.

kod tih pk i fosfor plus varijanti isto nisma strucan nesto,ali sve po tablici radi ako si nesiguran..ako vidis da se pumpa fino i napreduje povecaj po malo.
ako vidis vece przenje oboda listova zadrzi dozu ili smanji.

a sta koristis kao osnovnu prehranu? isto canu?

edit - to dole sto zuti je ok, al ne daj da se siri gore ekstremno,imas jos da picis
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
to,to to.fino si se iprasio za 'ranu..

ja sad vidim da si se ti zalio na tu neku bolestinu,eno power ti ostavio link

soda bikarbona za pecenje,hidrogen 3%..imas i kupovnu hemiju protiv budji npr switch i atlas mislim da se zove :)

edit-pojacaj ventilaciju izmeri vlagu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Ja brate citam 2 str tvoje objave u temi problemi tokom uzgoja" da bi na kraju ispalo da ti problema nemas nego nisi bio siguran mozes li koristit ono što ti u tablici piše.. Pa ne mos nakon 7 postova tek rec kako za "imunitet" imas preparat istog proizvođača, pk dajes u 3 ili 4 sedmici cvjetanja, ne od trenutka prebacivanja na 1212, jer ti je pravodobno doziranje booster i pk u cvjetanju po meni ključ vrhunskog i prosjecnog growa, uz pretpostavku da su ostali uvjeti odrađeni..
Ps. Nisam siguran jer nisam radio s cannom Al zar terra flores nije pospješivač rasta, također booster neki? Ugl kreni 2/3 doze ako nisi siguran i ako vidi s da biljci paše i da se ne buni ides na full doze, prati tablicu i rezultat ce doci
Edit, ispričavam se jer nisam vidio slike, nekako sam propustio taj post pa mi zato nije bilo jasno oko cega je panika.. Na ekipa ti je odgovorila vec, prvo se pobrini da jubualjecis a poslije razmisljam o gnojivima i ostalo.. Sretno o sorry jos jednom
 
Poslednja izmena od urednika:

Dabloseven

Aktivan Član
28.02.2018
48
312
53
37
Pozdrav! Imam dvije biljke 4 tjedna u cvijetanju. Zadnjih tjedan-dva mi jako zuti lisce i otpada. Tj. pocelo je nakon lollipopa. Zalijevam sa bio-bizzom cca jednom tjedno, jedino sto sam ovaj grow izbacio bio grow u cvijetanju, znaci samo malo root-a, bloom i top max. Svijetlo je 200w led na 20cm, zemlja bio bizz all-mix. Ima li tu velikih razloga za brigu? Edit: Sretan Zicbo svima :thumb:
DSC_0414.JPG DSC_0413.JPG
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: jopezg and Jojoman

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Fali dušika, sam kazes da si "grow" izbacio.. Nego zar ti nije preblizu 20cm razmaka, koji je led u pitanju, ne pali je svjetlo Al moze ti je jako uspori, ne mora je przit da bi joj nastetilo.. Al sad u ovom stadiju ti dušik ni ne treba bas nesto previse, radije daj dozu "growa" umjesto roota sljedeće zaljevanje.. Nezz kako ide s biobizz, Al hesiev root prestaje se koristit kad pocne cvjet... Nemoj ih sad ic pumpat dusikom, daj normalno dozu sveg sta ide po tablici, ovo dole žuto je ok buduci da nisi grow koristio, cak pristojno i izgleda..