Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
Gledao sam i ne vidim nista ispod listova cudno, nisam uspeo da nadjem parazite, nikakve sicusne insekte. Plasim se vise da je diram i da joj savijam listove, dosta je mala i slaba :(
278779 278780 278781
 
18.01.2019
62
48
18
Cime regulises ph , i koje gnojivo koristis sta si davao biljci ako te ne mrzi da napises ? @Vestica

ozdrav, biljka je u vege fazi 9 dana(izbacila "pero" list 19-og ovog meseca). Pre 8 sati sam dao prvi put punu dozu Hesi Powerzyme + Root Complex mada mislim da je beličast list bio i pre toga a možda i nije. Jel ovo normalno i šta može da bude? Voda nastelovana na PH 6.5 azotnom kiselinom, PH metar kineski kalibrisem neposredno pred merenje svaki put
evo sad sam nasao prelistao i mislim da sam nasao gde je problem .... jedan doktor hesija me je jednom naucio da se hesi ph neregulise hesi to radi sam nikakve aotne kiseline samo sipas promesas dobro i zalije iskreno mislim da ti je tu ceo problem .... a pritom pune doze nema potrebe za tim sa biljkama starim 9 dana lagano bice to sve uredu =) nadam se da ce ovo pomoci.... U svakom slucaju probaj da nestelujes ph za pocetak .. ::listomahanje::
 

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
@dexter89
Samo sam jednom dao Hesi ali stimulatore ne gnojivo. Msm da stimulatori ne regulisu PH - samo gnojiva ali kako god samo sam jednom dao i posle 8 sati primetio one bele fleke po listu. Verujem da su bile i ranije tu samo nisam obratio paznju, ne verujem da su mogle da "iskoce" za 8 sati. Sa druge strane ja se ne razumem - mozda su i iskocile za 8 sati.

@east
Mso sam da Vestica moze da bude bilo ko. Ako zajednici smeta molio bih moderatora da mi promeni nick u "Vestac" .

Update:
U stvari predomislio sam se, moze li moderator da mi promeni nick u "Vestac" ?
Bio sam neodlucan u vezi svog nick-a na forumu i nisam dobro razmislio eto ako moze da se promeni.
 
Poslednja izmena:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
ne znam odakle ti informacija da je to super-autoflower, ne bih rekao. evo sta kaze proizvodjac:
"RQS Quick One seeds are all feminized and, when planted, will grow into strong female plants that are ready for harvest in around 8 weeks. Some plants may take up to 9 weeks to fully mature, but that’s still pretty quick. Quick One is a small, compact plant. Generally, it will not grow any taller than 50 or 60cm. If grown well, it can yield up to 150g/plant ..."
pa onda sa drugog sajta:
"Firstly, she was one of the fastest growing strains ever when she was released hence her name. Secondly, she had been one of the first autoflowering strains with the help of Lowryder genetics which is the Original Autoflowering strain. "
ako uzmemo da je on vec spucao 7 sedmica (50 dana) ne znam kako ce to da zavrsi za 2 sedmice a nije jos ni procvetalo. nesto drugo tu nije u redu, definitivno nije quick :)
 

Planer80

Aktivan Član
25.01.2018
219
2.527
143
Quick One je bila meni u planu za prvi grow uopšte, klasičan auto. Šta više cvetanje može početi već posle 21-og dana. Odustao sam jer je bilo dosta loših iskustava (čitajući strane forume i sajtove, a od skora imamo i ovde primere). Generalno je osetljiva, posebno na zemlju, temperaturu, vodu (količinu) i na pH. Rezultat je gotovo uvek isti (ako preživi, naravno), umesto Quick postaje ekstremno Slow One sa slabim urodom i slabim radom.
Ovo je zaključak na tuđim iskustvima a ja sam bio dovoljno zaludan da potrošim sate i sate pre odabira prve sorte. Možda nekome pomogne.
 
06.10.2015
83
168
43
jel se može ovo capa capa?? piše 45-50 dana, a ja sam ju prebacio 31.3. s tim da joj je trebalo neko vrijeme da krene cvast... zadnjih 10 dana sam ju zalio samo vodom (3 puta... tocnije prva dva sa malo melase, a danas treci put samo voda), s tim da je do sada u svakom zalijevanju bila gnojena... da li je to dovoljno da se "očisti" ili bi još trebao pricekat i opet zaliti samo sa vodom? ovo je slika sa fan lista koji se nalazi na jednom od glavnih topova. hvala
278920
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak
06.10.2015
83
168
43
samo ako je sativasta onda cekaj jos malo braon.

Critical+ (bez 2.0)

BREEDER/BRANDDinafem Seeds
GENETICSBigBud x Skunk
VARIETYIndica / Sativa
FLOWERING TYPEPhotoperiod
SEXFeminised
THC CONTENT12-16%
YIELDIndoors: 625 gr/m2; Outdoors: 1300 gr/plant
PLANT HEIGHTUp to 2.5 meters outdoors
GROWSGreenhouse, Indoors, Outdoors
FLOWERING TIME45 - 50 days
HARVEST MONTHLate September - Early October
TASTE / FLAVOURLemon
EFFECTBody, Cerebral, Long-lasting, Powerful
 

Atox

I belong in hell
11.03.2017
507
1.156
163
Кингстон, Јамајка
Zasto su joj ovi donji listici umrli skroz, ovi gore podavijeni nekako i jos topovi ne izlaze nego se ti podavijeni listovi izbacuju na gore.. Pored toga ima i nesto braon po listovima, cisti se najnormalnije kao da je zemlja a ne verujem da je.. Samo sto presadjena u outu, zemlja TS1 klassmann
IMG_20190529_193602.jpg IMG_20190529_193626.jpg IMG_20190529_193914.jpg IMG_20190529_193937.jpg
 

Vetrenjaca123

Degustator kanabisa
31.05.2018
270
1.241
143
Jamrock
E ovako nije neki problem više mi je potreban savet, biljka ima manje od mesec dana stojala je na tavanu ispod krovnog prozora i nije nesto napredovala sto zbog nedovoljno sunca sto zbog zemlje koja je iz baste, sada moram da je presadim jer odlazim na brod, iskopao sam rupu od oko 70l i u istu nasuo dzak od 70l POTH, malo sam kamuflirao od gore zemljom sa sajta sto se vidi na slikama. E Sad da li joj je potrebna prihrana odmah ili da pricekam da jos izraste pa onda da djubrim, ili eventualno sa pola doze, za prihranu cu koristiti yaru 24-8-16 za vege fazu 279018 279020 279016
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
E Sad da li joj je potrebna prihrana odmah ili da pricekam da jos izraste pa onda da djubrim, ili eventualno sa pola doze, za prihranu cu koristiti yaru 24-8-16 za vege fazu
Pot-h je jako dobra zemlja,ako ti nije frka i ne ides uskoro na brod ostavije zalije fino i pusti nekih 2 nedelje da se odomaci u zemlji kojoj ima sve bukvalno i onda mozes da probas sa pola doze 24-8-16 a mozda i celom dozom.
 

tryproton

Aktivan Član
24.05.2018
58
296
53
44
@Veštac imam dva komentara. Mislim da je nepotrebno da stavljas punu dozu powerzyme jer on u sustini pomaz razgradnju visoko organizovanih ugljenih hidrata (npr. otpali list ili deo korena koji umire...) u manje slozene ugljene hidrate (dekstrozu) koja veoma pogodna za biljku i korisne mikroorganizme. Obzirom da imas mladu biljku koja se brzo razvija, ne verujem da imas nagomilane mrtve organske materije koja treba da se prevede u dekstrozu, a koja je u supstratu...Bas me zanima sta ce ostali reci povodom ovoga...Mozda gresim.

Mislim da ti je jacina svetla dobra (@40W) ali mozda ne i toplota. Zapravo kod vecine biljaka odnos crvene (R) i plave (B) (R/B) determinisu razmak izmedju nodova. Na primer manji indeks (npr. 60/40) u proseku daje manje internodije od veceg indeksa (npr. 80/20). Samim tim ako ti je toplota svetla 3000K (u kelvinima) imaces duze internodije nego na svetlu od 6000K. Veci K, vise plavog spektra stimulise rast rapidno i formira krace internodije. Ovo je pogotovu bitno jer ti je mlada biljka. Kod starijih koji imaju bocne grane i gde se "bore" za sto bolju poziciju pod svetlom, ulogu igra i zeleni spektar, kao i odnos crvene i ultra crvenog spektra. Ovde (link) je to podobnije, a jednostavno objasnjeno .
 

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
Sad vozim Cree 3500k DB bin @54W pasivno hladjen na 33cm od listova. Promenio sam i optiku - stavio sam 90deg borzatile glass radi bolje svetlosne uniformnosti. Trenutna temp je 23C a vlaznost 75% . Neka ga tako par dana pa cemo da vidimo.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: tryproton