Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

crnicar

Aktivan Član
10.10.2015
412
1.882
143
:rasta: Čuj...nisam ja niti u jednom trenutku rekao to nije tak nego samo sam rekao da sam negdje na forumu procitao da je to tako. Sad ne mogu ali potrudit cu se nac tko je to i kad napisao cisto da vidim koji je kontekst iza toga. Ja se time vodim i ovo idealno 26-28 ja kao i mnogi drugi ne mozemo odrzavat cak ni zimi a kamoli ljeti. Hocu rec da te price o temperaturama meni osobno ne stvaraju neki presing i mislim da se novi clanovi ne bi trebali toliko zamarat oko toga kolko je idealno a kolko je previse. Pravilna izmjena zraka i cirkulacija unutar boxa je po meni ZAKON.
Odosmo u oftopic
Nije ovo oftopic. Netko ce imat temp u boxu 24 a imat ce leaf burn i u ovim nasim “raspravama” ce skuzit zasto je to tako. Pozz stariji kolega
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and Jojoman

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
550
93
36
@WeedBoy420 Druze , meni to izgleda kao da ti je neko dosao i pocupo to , ako je svinja onda je biljoza ostala pored , ja tu ne vidim nista , pa nije je pojela sve sa stabljikom , ako nije bilo tu pored onda je svinja al od drugara , oce i devojka, ja sam imao taj slucaj ,
Ako nije bilo biljoza , to su ljudi ocupali , i tu leka nema , taj je sad otisao kuci i skontao da to jos nije gotovo , sto znaci da je neko dete koje ni ne zna kad i sta treba , zato je i ostavio tu jednu inace ne bi nista nasao . Tako meni izgleda , a ti javi jel bilo biljoza ili nije , dal ce se "svinje" vratiti
Ustvari , ima leka , al je tesko ,moraju se premestiti , realno ta jedna lepa , da imas bar nesto .
Nekako izasovi da je izvuces iz zemlje , strpaj u vrecu sve sa zemljom , i odnesi na drugo mesto i lepo presadi . Nikako joj to nece odgovarati , ali bojim se da ako se to ne uradi , steta ce biti apsolutna .
 
11.08.2019
3
1
1
25
@WeedBoy420 Druze , meni to izgleda kao da ti je neko dosao i pocupo to , ako je svinja onda je biljoza ostala pored , ja tu ne vidim nista , pa nije je pojela sve sa stabljikom , ako nije bilo tu pored onda je svinja al od drugara , oce i devojka, ja sam imao taj slucaj ,
Ako nije bilo biljoza , to su ljudi ocupali , i tu leka nema , taj je sad otisao kuci i skontao da to jos nije gotovo , sto znaci da je neko dete koje ni ne zna kad i sta treba , zato je i ostavio tu jednu inace ne bi nista nasao . Tako meni izgleda , a ti javi jel bilo biljoza ili nije , dal ce se "svinje" vratiti
Ustvari , ima leka , al je tesko ,moraju se premestiti , realno ta jedna lepa , da imas bar nesto .
Nekako izasovi da je izvuces iz zemlje , strpaj u vrecu sve sa zemljom , i odnesi na drugo mesto i lepo presadi . Nikako joj to nece odgovarati , ali bojim se da ako se to ne uradi , steta ce biti apsolutna .
Vjerujem da je divljac nasao sam pored biljozu al je nisam slikao... a sto se tice gnjojiva i to imam li potrebu mjenjat gnjojivo ili je ovo okej ??? Jer lokacija je zabacena poprilicno ... cisto sumnjam da se pronađe dijece kakve na takvim lokacijama.. a da su stariji mislim da bi vec davno nastao problem oko toga... a viđao sam vise puta srnecu divljac da se motaju tu oko njih nekad cak i po 3/4 srndaca/srne...
Vrijeme cvjetanja nije jos ??? Jer kao pistile malo izbaci i spali ih jer strah me je da gnjojivo je prejako i nedozvoljaje joj da pocne cvjetat ????
 

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
550
93
36
Lomim se oko ovoga , izgleda kao neki deficit sekundarnih elemenata , kal mag , mozda magnezijum al ne udara po obodu lista nego ide iznutra , i nije ni na novom listu ni na donjem nego negde u sredini. Pa se ne moze reci jel mobilno ili nije , primetio sam malo istog na drugoj . U sustini blaga diskoloracija izmedju vena , ali nista drasticno , ovo je pojacan kontrast da se bolje vidi , ne vidi se ovoliko , nego sam ja primetio pa sam naglasio da se vidi o cemu pricam.
Kao da je magnezijum , pa sam dodao zeru magnezijuma , bas zeru da vidim oce se popraviti ista posto sam cuo da oce i od PH da se zakljuca magnezijum i onda dodavanjem bude jos gore . Jel neko imao te tripove , lici na magnezijum al ne do kraja , obodi su ok , stabljika nije ljubicasta , nije na svim listovima
 

Prilozi

  • Problem -1.jpg
    Problem -1.jpg
    555,9 KB · Pregleda: 52
  • Problem -2.jpg
    Problem -2.jpg
    376 KB · Pregleda: 53
  • Problem -3.jpg
    Problem -3.jpg
    443,2 KB · Pregleda: 54

LupusHerbivor

Banned
Banovan
25.05.2018
234
824
93
Ja imam konstantno taj problem sa magnezijem kada koristim.umjetna gnojiva. Rijesavam to Donatom Mg ali mjesanim s vodom 50 50 ne dajem im cisti donat. Inace DonatMg je gazirana voda obogacena Magnezijom.
 

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
550
93
36
Pa nesto sam guglo gomilu i ispadne da je magnezijum usko povezan sa gvozdjem tj lici , samo gvozdje krene iznutra a magnezijum sa ruba lista , i onda pogledam koji fazon zbog cega , kaze ako je PH visok , vishlji od 6,5 dolazi do toga , ali merac sto sam kupio za PH onaj ubodni je smece i ne radi , pa sam uzeo zemlje i sipao sirce u to , kaze ako je PH visok budu baloncici , i bili su baloncici ,nesto kao kola ili mineralna voda , cak sam i snimio mikrofonom :) posto sam producent inace pa mi se moze .
E uglavnom , izgleda da ovaj humus zbog necega ima malo visi PH , a mozda je i do temperature posto duze vreme je 33-35c, al opet nisam siguran sad vijam onaj papir za PH da izmerim, al najverovatnije je blago PH visok, posto je blago verovatno mogo tu sa svachim da ispravim , moguce i jednu limunadu da im dam i bog te veselio .
 
  • Haha
Reactions: Badi and Jojoman

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
@LupusHerbivor i @dedskin
toliko ste si zakomplicirali zivot nebulozama da je to strasno. mjerenje ph mikrofonom i baloncicima :)
drzite se osnova pa ce sve bit ok. dobra zemlja, dobra temperatura i nema problema sa cal/mag ni ph. prakticki vam ne trebaju ni mjeraci ni sonde ni mikrofoni ni donat mg ni epsom sol ni lakmus papiri ni sirce ni limunada. koji je vam je ?
uzmite mentora pa necete morat guglat
 

RollingStone

Aktivan Član
30.08.2016
140
425
63
Eh ovako, da se požalim i da pitam za savjet. Naime završio sam harvest dvije Sour Diesel biljke i, nakon curinga, prilikom vaganja ostalo mi je tačno 100 grama headova i nekih 20 gr trima.

Grow Info:
- 80x50x150 cm box
- 12x 12W E27 sijalice (3000K + 6500K combo u zavisnosti da li je veg ili flower stadij) + 2m 14W LED trake
- Ovlaživač zraka
- Interni PC ventilatori
- Veliki turbinski vent + carbon filter
- Plantella Ideal zemlja
- Plantella List + Planella Cvet dohrana
- Kišnica sa regulisanim pH
- CalMag dodatak
- 5 - 7l potovi
- Mainlining metod treninga

Što se tiče samog uzgoja, nije bilo problema, lišće je bilo zdrave zelene boje do zadnje dvije sedmice prije harvesta kada počelo blago žutilo (što je generalno prihvaćeno kao normalna pojava pred sami harvest), biljke su odlično podnijele mainlining trening i brzo su se oporavljale poslije svakog toppinga bez znakova stresa. Popunjena je čitava krošnja tj. nije bilo rupa u krošnju unutar boxa. Miris i izgled topova je bio perverzan i sami vrhovi su mmmmmmm... :D
Sad pitanje.... Da li je moguće da povećam urod u zavisnosti od veličine growboxa mijenjajući neki od ovih parametara? Prvo što mi pada na pamet su veći potovi i još barem 3x 12W LED sijalice te biranje nekog straina koji generalno daje bolji i brži urod indoor
 
  • Sviđa mi se
Reactions: FatOne

RollingStone

Aktivan Član
30.08.2016
140
425
63
Možda i jesam fulio :D, ali problem je u tome što sam na dati prostor dobio 100gr topova + 20gr trima. Pretpostavljam da to može dosta bolje, ali nisam siguran.
 

RollingStone

Aktivan Član
30.08.2016
140
425
63
Hvala na odgovoru, i ja sam se nadao da bi to moglo barem duplo bolje, ali imam dodatno pitanje... Ako je biljka zdrava, oporavlja se odlično poslije svakog toppinga, lišće ili cvjetovi ne pokazaju ni najmanji trag manjka nutrienata, miriše kao u bajci, zar to ne znači da je hrana OK? Znači pročitao sam tekstova hrpu na netu, konsultovao se sa dosta puno iskusnijih growera od mene, čak i sam već 3 godinu za redom uzgajam i par uzgoja imao problem sa previše nutrienata (ko ne proba, ne nauči jbg) ... znači sve nabrojeno u stvari je bezveze i treba biljku trpati hranom što više ako želim bolji urod? Ili koji je po tebi indikator da biljkama treba još hrane?
Nemoj me pogrešno shvatiti, zahvalan sam za svaki komentar i savjet jer svi smo tu da naučimo i uvijek ima prostora za napredak ;) lično smatram da sam, putem pokušaja i greški, "ubo" tačan omjer dohrane jer sve preko ovoga što ja dajem i lišće pokazuje znake nutrient burna kroz par sati
 
Poslednja izmena:

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.426
1.098
pa pazi brate, nisi od juce ovde, a nisi ni neiskusan da postavljas pocetnicka pitanja, plantela djubrivo i nije bas u ljubavi sa indorom, pogotovo za te tvoje saksije od 5-7l !!!
koren raste i naravno da ce ih cele popuniti i onda sve spalis i sa pola doze, ne odmah, ali u nekoliko zalivanja eto belaja.
zato se i ide sa postepenim pojacavanjem hrane; pa gledaj po sebi, vise hrane vise rastes/debelis se, tako i biljka/cvetovi.
vidim uzeo si i camg, ok, zasto ne i pk, nije neki trosak, a kako ti grovas trajalo bi ti pola litre bar za 4 ture. bez njega si izgubio minimum 20 grama.

jao smorio sam/si me ::ludak::
nabacim ti par smernica i umesto da razmisljas ti propitujes i dalje :D
 

RollingStone

Aktivan Član
30.08.2016
140
425
63
hehehe ko pita, ne skita. Uglavnom preporuka za slijedeći grow ide ovako:

- Veći potovi
- Upgrade svjetla za još 3 - 6 sijalica
- Prilagođavanje dohrane novim potovima i jačem svjetlu
- Kupovina dodatnih nutrijenata (Iskreno i ovu Plantellu uzimam jer ne znam gdje u Sarajevu kupiti kvalitetnu dohranu, ako neko zna može ili postaviti ovdje ili poslati mi PM)
- Eventualno podići količinu topova putem mainlininga sa 8 na 16 po biljci

Planirao sam i uraditi jedan mali arduino projektić za box ali veći mi je prioritet ove osnovne stvari usavršiti, pa se zabaviti sa automatizacijom kasnije.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grouchy