Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Nemoj dodavati nikakvo gnojivo prvih 20 tak i vise dana. Pot G H je provjereno dobra zemlja. Pomalo zalijevaj, 2 dcl, pa 3 dcl, pa pol' litre...
I onda kad budes dodavao gnojivo, pola doze za pocetak... pa malo promotri narednih dan dva lisce. Ako bude ok, slobodno ponavljaj.
Provjeri, kalibriraj ph metar.
Ja u pot GH sipam direke iz pipe. Ph 7.1 cca. Mjereno kinezom prije par godina. Biljke su ti tek ugledale svjetlo dana, opusteno. Bit ce to dobro.

Edit:
Sipaj ta 2 dcl oko biljke jer je korijen vretenast. Kasnije povecas pa siris krug.
 

lemonjuice

Sun chaser
16.06.2017
305
2.053
143
98
E hvala ti! Malo su me uplašile ove mrlje a i ova jedna je malo zgužvana... Što se tice gnojidbe i pot H imam već nekog iskustva iz out-a, nisam uopće morao dodavati ništa tokom vegetacije osim malo suplemenata tipa plantela vita, i morskeh algi pa rekoh alge neće naškoditi...pH metar je friško kalibriran ( zućo kineski) i znam da dobro pokazuje jer imam provjerenu informaciju da mi je voda iz pipe 7.4... da li da nastavim spuštati pH vode onda?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman
31.05.2020
33
37
18
25
Pozdrav ekipa evo da se i ja pozalim na probleme. Elem svoj prvi grow sam zapoceo 31.08 je seme stavljeno u zemlju i 05.09 je isklijalo, sto znaci da je danas negde 60i dan starosti. Biljcica je super krenula i sve je bilo top do rane faze cvetanja gde sam uvideo fleke na listovima, nisam bio par dana oko nje kad su se pojavile pa sam kasnije reagovao. Deluje mi kao nedoatatak fosfora iako sam ga dodavao preporucenu dozu(u pocetku sam davao pola doze pa posle pojacavao jer sam stekao utisak da ima nedostatak zbog listova) Hesijevih proizvoda ali bez mnogo uspeha, nastavila je odumirati. Jos sam malo trazio i shvatio sam da nije mozda problem sa pH vrednoati zemlje pa sam je testirao i ispala je 5.9 sto bi trebalo da je mala vrednost pa sad pokusavam da je dignem i ozivim biljcicu koja je pri kraju cvetanja. Radi se o Royal Autoflower AK. Da li imate neke savete i tipove, da li idem u pravom smeru? U medjuvremenu mi je pregorelo i svetlo sa kojim sam uzgajao i sutra bi trebalo da funkcionise opet, bila je na prozoru koji dan. Zalivao sam biljke dva puta nedeljno petkom sa 1 litrom ciste vode sa cesme ostavljene 24h da ispari hlor iz nje( to sam citao negde na netu da treba voda iz cesme da odstoji dan pre koriscenja), i ponedeljkom kada sam joj davao prihranu Hesi proizvoda. U medjuvremenu sam zadnje dve tri nedelje izbacio ovo petkom zalivanje jer je stalno mokro zemljiste bilo, da li je to lost potez bio ili mogu i samo.jesnom nedeljno zalivati i tada davati i prihranu. Nadam se na ispomoci.
 

Prilozi

  • IMG_20201107_224150.jpg
    IMG_20201107_224150.jpg
    224,5 KB · Pregleda: 56
  • IMG_20201106_103451.jpg
    IMG_20201106_103451.jpg
    496,3 KB · Pregleda: 52
  • IMG_20201106_103431.jpg
    IMG_20201106_103431.jpg
    316 KB · Pregleda: 54
  • IMG_20201106_103416.jpg
    IMG_20201106_103416.jpg
    249,9 KB · Pregleda: 57
  • IMG_20201106_103407.jpg
    IMG_20201106_103407.jpg
    495 KB · Pregleda: 56
  • IMG_20201026_102921.jpg
    IMG_20201026_102921.jpg
    306,3 KB · Pregleda: 57
  • IMG_20201102_153437.jpg
    IMG_20201102_153437.jpg
    253,9 KB · Pregleda: 54
  • Sviđa mi se
Reactions: lemonjuice

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
@YoungGrow prika moj, ovdje si ti nešto debelo zaribao, a dao premalo informacija.
Meni ta biljka izgleda premoreno. Moj savjet ti je da ispereš zemlju sa vodom (odstajalom...dobro si čuo, ali dovoljno ti ju je ostaviti pola sata...sat), pustiš da se osuši i posječeš to dok ti i sugar leaves ne požute jer od toga nebu ništa više vjeruj.
Drugi put uzmi mentora da te uputi di i kako.
Sretno!
 
31.05.2020
33
37
18
25
@Black_roots Vidim i ja da sam zaribao totalno nazalost...
1)Biljka uzgajana iz semene
2)Biljka stara oko 60 dan, u pitanju je Autoflower
3)Biljka visoka oko 60 centi malo manje( koristen LST)
4)Posude su od 3 galona ali sam dodao manje zemlje i isekao saksiju, otprilike 8-9 lotara zemlje
5)Radi se o Florabella zemlji, mnogo je bila hvaljena ovde na sajtu a i nasao sam je jeftino pa je moja odluka na nju pala
6)Prvih 2-3 nedelje sam minimalno zalivao dok nije porasla.lepotica, naredne 3-4 nedelje sam zalivao petkom cistom vodom spusten phHna 6.5 pH i ponedeljkom prihranom Hesi proizvoda pola preporucene doze u pocetku a posle pojacavao kako sam video nedostatke na listovima(bezuspeano). Poslednje dve nedelje sam izbacio zalivanje cistom vodo petkom i ostavio sano prihranu ponedeljkom.
7)pH meracom vodu drzim oko 6.5 izmedju 6pH i 7pH je uvek
8)Koristim Hesi proizvode TNT( za vegetativan rast N|P|K - 6.3|4.3|5.4), a za cvetanje Hesi Bloom (N|P|K- 4.0|5.1|6.5) i dodatak Hesi Phosphorus (P|K -10.2|8.2)
9)Koristio sam LED full spectrum svetlo od 96W, ali je pregorelo zbog neispeavnog ventilatora, pa sam cip od 96W zamenio jednim od 50W koji tek sutra treba da napravim( zadnja 4 dana je na prozoru)
10)Lampe sam uvek drzao na 25-30 cm od vrha biljke, nikad nisu bili.blizu listova niti izazivali probleme
11)Prostot u kojem gajim je 50*50*80 cm visine( 0.25 m²)
12)Temperatura i vlaga u boxu su kao u sobi, otp 20 stepeni C a vlaga na nekom normalnom nivou.
13)pH zemlje je 5.9 na poslednjem merenju(sto ja mislim da je niska vrednost)
14)Nikakve insekte nisam uocio
15) Prvi mi je grow
16)Fotografije su prilozene u odgovoru par poruka unazad.

Hvala za savet, isprao sam je preksinoc sa obicnom vodom i cini mi se da je malo.zivnula. Svakako cu za svoj sledeci grow uzeti mentora. Da li sam sada dovoljno informacija dao o biljci? Ako jos nesto fali molim te postavi pitanje na to pa da odgovorim da utvrdimo problem. Puno pozdrava
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Black_roots

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Puno fata za mladice, digni to na 50+cm ak se krene izdužavati spusti ,prati svaki dan
Ja bi mu preporučio 2 štedne prvih 15 dana pa sad...
medjuvremenu mi je pregorelo i svetlo sa kojim sam uzgajao i sutra bi trebalo da funkcionise opet, bila je na prozoru koji dan.
Mislim da bi ovo mogao bit uzrok. Nije nerjetko da biljka tako reagira, pogotovo u tvom stadiju kad je navikla na indoor
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
5)Radi se o Florabella zemlji, mnogo je bila hvaljena ovde na sajtu a i nasao sam je jeftino pa je moja odluka na nju pala


Florabella nije što je nekad bila, sve više ljudi ima iste probleme s njom kao ti. Također, Hesi automatski podešava pH, ako si ga spuštao moguće da si zakiselio ionako lošu zemlju, mada pH od 5,9 nije tolika havarija.
 
Poslednja izmena:

lemonjuice

Sun chaser
16.06.2017
305
2.053
143
98
Mislim da je gucci sada, podigle su ručice prema gore malo, ako nešto ne bude valjalo javim se tu, makar sam razmišljao da uzmem mentora ali vidim imaju pune ruke posla pa rekoh pokušati ću sam čitanjem foruma. Hvala
 

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
@YoungGrow jesi, sada si dao dobre informacije, a iz nje sam izvukao ovo što ti @Slavol Žižek kaže. Zemlja...kvaliteta izgleda ovisi di je kupiš.
Nisi trebao spuštati pH u toj zemlji i još + hesi. Taj slurry test je možda napravljen poslije zalijevanja vodom pa pokazuje i viši pH. Kad dodaš gnojiva...vjerujem da je još niži.
Sada je to gotovo. Nemožeš to više zdebljati niti išta pošto je dosta listova uništeno. Kažem ti... isperi...pusti...sjeci i kreni sa novim growom slušajući nekog od mentora pa će ti sve biti jasnije. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: serviser and Badi

serviser

mumijev drug
Poznanik Foruma
05.09.2019
712
4.468
163
Ma 5.9 je havarija itekako, ako ispod 6 ne moze da usvoji Ca. Propadanje lisca usljed toga i obustava fotosinteze je havarija, a plus ne moze da usvoji fosfor kad joj najvise treba. Mislim, hocu reci da je puno manja razlika izmedju 5.0 i 5.9, nego sto je izmedju 5.9 i 6.0.
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
@YoungGrow Da krenem sa dobrim vestima i da kažem da mislim da se može spasiti. Pa bih ja probala, barem kao iskustvo. Dobar znak je da je krenula da žuti odozdo, i da je verov direktan uzrok nedostatak pokretnih nutrijenata. A njih je i lakše nadoknaditi.

Iz svega pročitanog, ako bi se na išta kladila bilo bi da ti taj pH merač nije dobar. I da ti je pH verovatno dosta niži nego što taj merač pokazuje. Biljka je preživela 60 dana u toj zemlji, da joj je smetala ona bi se pobunila mnogo ranije. Za pH se ne bih složila. Kada su svi ostali uslovi ok, biljka neće pokazivati ozbiljnije znakove stresa i na 5.5 pH.

Temperatura i vlaga u boksu nikako nisu i ona koja je u sobi. To bi trebalo meriti.
Ovde bih ja rekla da je set više faktora: neadekvatan pH + nedostatak svetla, moguće još nešto. 4 dana na prozoru ne bi trebalo biti toliko kritično, ali čim imaš više faktora svaki je problem.
Preporuka je:
1. da proveriš merač pH-a, uradiš rekalibraciju;
2. Pripremiš 1.5-2x više vode u koju dodaš (ne razumem se u te nutrijente) 50% od preporučene doze;
3. Zaliješ biljku dok voda ne krene da curi sa donje strane - izmeriš taj pH
4. Sačekaš 15-30 minuta, i onda opet zaliješ biljku. Dodaš još npr 50% tečnosti, i izmeriš pH poslednje tečnosti koja iscuri
5. Pružiš biljci odmah adekvatnog svetla, i izmeriš temperaturu i vlagu i dnevnu i noćnu u boksu. Ako postoji mogućnost ubaci joj neku CFL ili šta god. Treba joj više svetla u cvetanju.
6. (opciono) uz merenje pH-a dobro bi bilo izmeriti i ppm. Neadekvatan pH može da dovede do nemogućnosti absorpsije nutrijenata iz zemlje, što je dovelo do gomilanja soli, pa onda da uz nedostatak nutrijenata imaš i burn korena. Mada bi ova stavka pod 4 trebala donekle i to da sredi.
 
07.09.2020
10
12
3
Zdravo junaci.
Imam problem koji ovde niko nema. Presadio sam biljku u veci pot ( 20l ) pre 25 dana i od tada je porasla 30 cm i rasirila se dosta. Pre 5 dana su joj pozuteli prvi listovi, samo se sasušili i tako stoje. Ja sam ih otkinuo a onda je poceo da se suši sledeci par najstarijih listova. Dao sam joj hranu ali i posle toga ista stvar. Sada se sasušio i treci par listova. Zute od ivice prema srcu lista i skroz uvenu. Ph vode je 6,7 a toliko je i sa gnojivom ( 7-7-6). Do pre 5 dana je dosta brzo rasla i eto, zadnjih 5 dana 3 para listova je uvenulo. Ako ovako nastavi od nje ce da ostane nista.