Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

COM5

Grow, Smoke and Chill
02.10.2020
520
2.051
163
30
Hrvatska
Nemoj onda nema smisla. Umjesto da puni cvjetove još malo koliko je ostalo tu će energiju potrošit na "lizanje rana" :)

Guraj tako do kraja i ne brini se ti listovi što su malo ružni nemaju veze neka stoje.

E da i nemoj citirati post koji je odmah poviše tvog odgovora jer je to protivno pravilima foruma pa nekima smeta (meni baš i ne ali eto pravila su pravila)
 
18.11.2020
136
196
43
Ne muce mene ruzni listovi, nego gustina te dvije biljke. Ne dopire mi svijetlost unutra a ni zrak kako spada,bez obzira sto su povezane bile one su se popunile previse
 
  • Sviđa mi se
Reactions: COM5

COM5

Grow, Smoke and Chill
02.10.2020
520
2.051
163
30
Hrvatska
Nebitno ti je svjetlo da ulazi do zemlje jer ti dolje nisu glavni cvijetovi. Bitno je da cvijetovi dobiju dovoljno svijetla, a dalje je nebitno.

Znam da imaš popcorn budova dolje niže ali sada stvarno nema smisla skidati listove.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Polaroid
18.11.2020
136
196
43
Nisam mislio na popcornove. Nego glavni budovi na vrhu recimo su npr 20 cm ajmo rec.al od gustine okolo svijetlo pokriva samo gornjih 10 cm primjer. Ovih doljnjih 10 cm tog buda je prekriveno liscem od drugih grana
 
18.11.2020
136
196
43
Probao sam ali nikako ih ne uspjevam maknut u stranu. Ili ih vent vrati nazad kroz dan, ili se sami valjda prilikom noc/dan. A zavezat ih nikako ne mogu . Bitno bi mi bilo maknut oko 5 listova ogromnih. Da li bi to znatno nastetilo? Trebao sam to prije mislit al jbg. Stvarno su zakrcili doljne djelove tih velikih vrhova.
 

serviser

mumijev drug
Poznanik Foruma
05.09.2019
712
4.468
163
Ja takvih 20 listova skinem svako zaljevanje. Sve zavisi kolika je biljka i u kojem je stadiju. Potpuno je normalno da biljka odbacuje listove i prerasporedjuje energiju tokom cijelog zivota, a posebno kad je u cvatu. Ako je u pitanju nekoliko listova ne moras da brines. Slika cijele biljke bi dala puno vise informacija.
 

Grona

⸸Ⓐ⸸
Banovan
20.05.2014
703
3.724
163
Uslikat bi na žalost bilo manje vise nemoguce, ali odp. ista takva situacija je i kod mene. 10-15 takvih listova svako zaljevanj3, plus sto pokupim ove sto su i sami vec otpali... Nije da sam zabrinut, samo me zanima dal joj mogu kako ''olaksat''.

Inace biljka je usla u cetvrti tjedan cvijetanja, a radi se o nižim listovima do kojih ne dopire svijetlost tako da vjerujem da je sve u redu, kao sto rekoh, samo me zanima dal je Kalij i da li tako govori da bi mozda mogao povecati dozu hrane lagano...
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Uslikat bi na žalost bilo manje vise nemoguce
Šta je reći?
Bez slike cijele biljke tesko ce ko odrediti da li joj nedostaje kalij, mozda si scicao list uupaljačem i sad nas zekiš :D
Ajde ne budali neg' slikaj tu biljku :)

I blago vama koliko listova imate kad skidate svako zalivanje po 20ak istih :D
 

Grona

⸸Ⓐ⸸
Banovan
20.05.2014
703
3.724
163
Haha a vjerujte mi na riječ kad vam kažem da nije moguče cijelu slikat :D
Box je dvokrilni ormar, jedno krilo se može otvarat a drugo jer zabrtvljeno i ne može se otvorit do daljnjeg... Biljka se naravno nalazi u kutu iza tih zapečačenih vrata, plus mreža zbog koje ne mogu ni maknut grane biljke ispred nje pa da ju slikam tako...jednostavno nije moguče
Evo ovako izgleda box izvana pa ti.možda bude jasnije 20210121_180633.jpg (Ona je iza zatvorenih vrata jel)

Evo ti par pokušaja slikanja, ali daleko je to od cijele biljke...
20210121_180648.jpg 20210121_180552.jpg 20210121_180612.jpg
Radi se o ovoj zadnjoj u redu...
A ovi ''pokusaji'' slikanja odozol nisu vrijedni spomena, ali eto cisto da ne bude da nisam probao :D

Sad ti meni druze @budalin reci dal ove slike govore bar 10 od 1000 rijeci koje bi mogle reć...bolje od tog nije moguće, kako god i gdje god da zavucem mobitel

EDIT ali kao sto je @serviser rekao...nije to nista ne normalno, mene je samo zanimalo dal izgleda kao kalij ili ne...

P.S. ovaj nered u dnu boksa nije nered već tegle u kojima radim efektivne mikroorganizme pa su u crnim vrecama radi blokiranja svijetla...a ispod rucnik jer su mi krenule kipit jucer...


:respect:
 

Prilozi

  • 20210121_180458.jpg
    20210121_180458.jpg
    209,9 KB · Pregleda: 55
Poslednja izmena:
23.02.2019
9
23
13
Srbija
Hvala na razumevanju i strpljenju!sada sam poceo da citam i kad iscitam lepo postavicu pitanje i okaciti sliku!hvala i izvini ako sam malo dosadan slabo se snalazim i zato brljam!hvala jos jednom!!!
ubacio sam seme automatik i sve je krenulo super do pre tri dana kada sam secnuo jedan listic iznad cetvrtog kolena i od tada je stala na dnu zadnja dva lista su pozutela i vise se nekostresi ka svetlu kada je upaljeno!da li sam zeznuo i sjebao biljku time sto sam sekao?i sta predstavlja lowstress?hvala unapred sada cu da ubacim slicicu da se i vidi .danas sam primetio da ipak nije stala sa rastom ali je vidno usporila!
 
Poslednja izmena od urednika:

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Meni zvuci kao da si ju topirao..to je ok...btw to je high stres zato je malo stala..šokiro si ju :)pa je bila šokirana haha
Šokirao si automatika jbt..al ok moze i to dok vegetira
 
Poslednja izmena:
23.02.2019
9
23
13
Srbija
pa nisam znao i nemam iskustva sa automatikom ovo mi je druga biljka prosla mi je dala 30g a nisam je seckao ni stipao nista samo sam je vezivao ali sada sam hteo da probam i vidim sta ce se desiti i izgledala je tako mocno i jako da sam bio ubedjen da nece nista biti zbog jednog listica ali sam pogresio!a sta predstavlja lowstress ?znam da sam je sokirao to sam i ocekivao ali nisam ocekivao bas ovoliki šok
ako je topiranje kada joj skines ona dva na vrhu mala mlada listica onda je to to jer to sam uradio stim sto nisam oba dva nego samo jedan.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Napravio si FiM (zajebo i promasio)...i to je ok !
Evo malo štiva za tebe
 
23.02.2019
9
23
13
Srbija
sad kontam sta je highstress a lowstress sta bi trebao da uradim biljki i da bude low stress?i jel bi joj pomoglo sad neko djubre ili nesto da je povadim imam hesi pk13 -14 i imam bud candy jel bi pomoglo nesto od ovoga?

hvala puno sada cu da uzmem i da iscitam i hvala na odvojenom vremenu !!!a posle cu da stavim sliku da vidis da li ima sanse i da li ce da se povadi ja bih rekao da hoce ali znacilo bi mi da mi jos neko iskusniji kaze!hvala jos jednom!!!