Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
Hvala stipe al ne mogu pronaći di se može kupiti.Našao sam kalcij klorid jeftino koji je isto dobar za skupljanje vlage.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
upisi u google
silika gel prodaja.

al to je meni pre skupo i radije kupiti odvlazivac zraka kojeg mozes ispraznit. silica gel ne mozes bas lako osusit

SGB-5 SILICA GEL E, U RINFUZI 5 kg 590,90 kn
SGB-10 SILICA GEL E, U RINFUZI 10 kg 1.090,90 kn

kako je dospjela opce ova tema u probleme :confused:
 

brujo

Aktivan Član
03.04.2014
151
339
63
imam kupovni šator (Litebox), dimenzija 100x100x200. lampu od 400w, sa ugrađenim ventom koji puše na lampu. upuh i ispuh pasivni (zasada). još ništa nije zasađeno, testiran temp vlažnost i sl.
pa imam nekih nedoumica. pošto prostorija u kojoj je boxa nije grijana, kada je lampa ugašena,
temperatura u boxu je 12 stupnjeva, a sa svjetlom 24. plaši me tolika razlika u temperaturi, mogu li to biljčice podnjeti?
mislia sam dodat jedan vent na ispuh da radi kad je lampa upaljena i tako smanji temperaturu par stupnjeva (nekih dvadeset), pa tako i toliku razliku.
i možda kad nikne sjeme, dok su biljčice najmanje i najosjetljivije, ne gasit svjetlo (četri pet dana),
dok malo ojačaju, pa onda uvodit mrak postepeno, ekipa šta mislite, jeli moguče ovako? :)
ima li netko neki dobri savjet?:)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
@brujo nemoj skidat 24°C. Moras na neki nacin ugrijat box. Ili neka grijalica sa termostatom ili ces stavit par obicnih zarulja u tegle pa omotat da svijetlo ne izlazi van. 12°C malo pre nisko. Mozes ostavit svijetlo na 20/4 npr a tih 4 sata grijes sa nekim zaruljama ili grijacem.

@Smells neznam dal je pijesak za macke na videu, ali to nije silica gel/kuglice.
ovako izgleda silica gel
fine-pore.jpg


al to je pre skupo da bi mijenjali svaki put kad se zasiti vodom.

moguce da taj pijesak za macke sadrzi silicu ali u manjim kolicinama.
Meni je logicnije koristit odvlazivace koje mos praznit kad god zelis, sa ovim ostalim napravama se bojim da bi samo navukao plijesan.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: brujo

brujo

Aktivan Član
03.04.2014
151
339
63
hvala Stipe :). koliko misliš da bi mogla proć minimalna temp, da mi se biljčice ne pate?
i jeli dobro prvih par dana ne gasit uopče svitlo?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

brujo

Aktivan Član
03.04.2014
151
339
63
je li to moguče sa jednom jačom žaruljom u staklenci sa folijom (sa 12c na nekih 17c)?
nisan u mogučnosti grijat vanjski prostor, pa moram naći neko elegantno (jeftino) rješenje za u box.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
Par ljudi je uspjelo ugrijat manji box sa jednom zaruljom. ZdravaTrava ako se ne varam je danas stavio sliku...isto me pitao za to i rijesio je problem.
Ti imas puno veci box pa pretpostavljam da bi trebao ic na jacu zarulju ili vise njih. Kod manjih boxeva i 40W odradi posao.
Koliko jaka zarulja i koliko njih....to ces morat sam vidjet :) Probaj sa 2x60W pa vidi dal ce bit dosta.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: brujo

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
a cuj, dok ne probas neces znati, zeznuto je kada je box zimi u negrejanoj prostoriji. al to bar nije skupa investicija, sijalica od 75 il 100w i tegla od 2~2,5L, koji stepen bi moralo da digne. taman ako probas javi utiske
 
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Al nisam ja to dobro napravio za njegov slucaj jer meni je bilo za potrebe klijanja. Tebi kad je svijetlo ugaseno treba potpuni mrak.
Vezano za isti problem jel ima ko kakav link pri ruci il da kaze kako ekipa automatizira uz pomoc termostata i dali tko to uopce radi? Nisam uspio puno nac...
Zamislio sam ovako: ispod 20 stupnjeva uključuje sijalicu sa keramičkom posudom iznad 27 ukljucuje ventilator po hps-ici.
220v termostat??
 
Poslednja izmena:

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Pravio sam nedavno grijalicu na tu foru frendu koji ima velikih problema sa niskim temp. i htjeli smo stavit termostat od starog kalorifera, ali smo odustali od te opcije. Proguglali nabrzaka sobne termostate i kad smo vidli cijenu, odustali i od toga. Na kraju je stavio na timer i sad uštimava pomalo. Termostat bi bio elegantno rješenje, ali par stotina kn dat za to, je ipak malo 2 much.
 
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Nasao sam polovnog za 150kn, nije to puno ali kad bolje razmislim nebi to bio automatizirani sustav, bar ne ucinkoviti. S digitalnim primjerice imam samo 220v izlaze za dva trosila koja pale i gase po potrebi, nista drugo.
Prava stvar bi bila napravit onu annubievu foru sa tetmostatom i transformatorom koji mjenja brojeve okretaja po potrebi. Ali to tesko, mislim da cu narucit ovog polovnog osim ako netko od vas ne ulozi veto :D
Evo o cemu se radi
http://www.njuskalo.hr/elektronski-...alionik-inkubator-akvarij-0.1c-oglas-10613809
 
Poslednja izmena:

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Ma pogubio sam se...moram pogledati tvoj dnevnik očito :) Ne znam kako si posložio sve.
Ja sam složio grijalicu od dvije keramičke saksije i keramičkog grla. Frend je onda stavio prvo 60W obićnu žarulju, a kasnije je mjenjao, jer nije bilo dovoljno.
Mislio sam da ti imaš istu tu shemu, pa bi regulirao grijanje i ventilaciju po potrebi. Neku vrstu kontrolera napravit, da mjenja brzinu venta i uključuje/isključuje grijalicu!?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZdravaTrava