Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
pitanje u vezi vlage. nikako dignut iznad 10% zadnjih dana. brinem se jako da ce nastet curkama :-(. vani je uzasno suho isto. kad se sjetim samo koliko smo imali problema sa vlagom po stanu a sad kad mi treba nista.
uglavnom dosli su mi djelovi za ovlazivac i slozio ga, al ocito je preslab (samo jedan disk ima) stavio sam ga u kantu od 30ak l, zacepio je, gore jedna rupa i druga veca rupa na kojoj je PC vent 80x80mm, 2200rpm. jako slabo izlazi ta para. jel mi mozete vi koji imate doticni navest malo vasa iskustva i dali ste isli na verziju foggera sa vise diskova? probat cu danas objesit i namoceni rucnik u box da vidim oce pomoc sta. nego da nije mozda da previse ventiliram? usisni\ispusni vent mi rade skoro stalno:
ispuh Vents VK125un 355m3/h namjesten na pola snage i 27C; usis u box Vents VKO125 190m3/h + hepa filter
savjet?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
ne kontam kako ne mozes podici iznad 10%, pa to je nista i definitivno nije za uzgoj, jel ti higromer sigurno ispravan. i koliko je to vani uzasno suho, kod mene je trenutno vlažnost 79% napolju, a u stanu sa centralnim grejanjem nikad nije ispod 40%. ti ko da si u sred pustinje :)
 

Pedala

Aktivan Član
02.12.2013
273
428
63
Dal preporučate scrog sa autosima u kombinaciji sa supertopiranjem by cill?Frend bi stavio mrežu al nisam siguran kako će to ispasti jer autosi baš ne vegetiraju previše
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
pa nije bura u stanu, pa jos u boxu, pa sva 3~4 meseca koliko traje grow. ja ne znam odakle je clan i znam da bura snizava temp. i vlagu, al bas ispod 10% u zatvorenom prostoru uz posude sa vodom i vlazne krpe + ovlazivac koji spominje...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
a sta reci ako je tako, ispod 10% vlage nije za uzgoj pod lampom, bar da je preko 20~25 pa ajd a kako tu pomoci zaista ne znam, ne zivim u takvom podneblju pa se nisam borio sa tim. lici da neki kvalitetan ovlazivac tu mora da roka non stop dok je bura
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
nebi vjerovao power, koja suhoca tu moze bit. evo zna zdrava trava he he.
imam nekoliko temp/hygro senzora tako da nije da je pokvaren, jedino ako su sva 4, a i osjeti se samo po sebi da je koma. narucio sam jos jedan analogni temp/hygro pa da provjerim to.
imam stavljenu posudu za pripremu vode za zaljevanje sa air kamenom u boxu, sad ovaj ovlazivac i kad zaljevam bilje pospricam po povrsini gdje stoje vaze sve dobro i ne pomaze. vlaga max 20%. u roku od sat vremena nema jedne kapi sta sam posprico, a i povrsina vaza izgleda suha ko barut :-(.
veceras cu probat dodat natopljeni rucnik u box da vidim kakvo stanje ce bit.
sad me vec strah sta ce bit od ovog grow-a :-(.
mogao bi mozda stavit duza razdoblja ugasene ventilacije, al to samo ovih jos tjedan dana dok su po cflkama. kasnije kad upalim hps temp ce gore drasticno.
 

Pedala

Aktivan Član
02.12.2013
273
428
63
Aha.
Posude su oko 20 litara tako da tu nebi trebalo bilo problema.Već je napunio sa zemljom i posadio tako da sad dodavanje gnojiva nema smisla.mislio je gnojiti s plantelom.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Nije frka, može tako.
Bolje je kako sam napisao. Ja uzgajam bio, i tako odlično
funkcionira. Biljka ima sve vreme hranu. Ako se zemlja-substrat iztrosi onda
je biljka ovisna od growera i njegovog znanja i kvalitete gnojiva koje
dodaje u zemlju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pedala
04.12.2014
22
3
3
33
eqc8dw.jpg

ja nekako vidim da je biljka u jiffy posudi zabodena u jiffy posudu, il sam corav, zato sam napisao
To je eazy plag,u njemu sam proklijavao seme I tu je bilo prve dve nedelje.posle je prebacen u jiffy..samo sto sam taj plag ti prvih14dana drzao zaboden u zemlju u plasticnoj casi da koren moze lepo da se razvija..zaboravio sam jos jednu stvar..ph zemlje mi je 5.5 ..jel je moguce da je to razlog ovog problema?

No mamas no SoG ;)
Ok.nisam znao da ides na tu shemu.Sve 5 presasdis u 7l i u cvjetanji... mozda nekakav root stimulator i nesta za cvjetanje pola preporucene nakon 7 dana... root full doza na presadjivanju i vozi.
7l je dobar pocetak za cvjetanje i racunaj od 3 tjedna ozbiljnija prehrana.
kasnije kad vidim koja je biljcica,,zaslzila''dabude mama nju ostavljam da raste I da skidam klonove :) hvala na savetu ;)
 
Poslednja izmena od urednika:

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
sinoc ugraden veliki rucnik natopljen vodom i to toliko da sve curi iz njega. ispod stavio tacnu da mi nebude kaos u boxu curkama. uz to, fogger sa jednim diskom, i posuda za zaljevanje u kojoj je airstone. rezultat nakon 6 sati rada, vlaga u boxu 30-35% (zavisi od mjeraca do mjeraca), rucnik i ispod njega u tacni suho ko barut. povrsina zemlje suha (sinoc zaliveno). jedva cekam juzinu majko mila LOL.

pitanje u vezi PC ventova, kako ih napajate, odnosno jel postoji neki standardni ispravljac na ebayu za uzet koji bi napajao vecinu 80-120mm ventova (1200-3000rpm)?
uzeo sam jedan 12v 1.25A i jedan 12V i 2A. neznam dal su ok, jer jucer sam uspio spalit 2 venta dok na trecem bez problema radi napanje od cini mi se 12V 1.25A.
i sta se desava kad se na ispravljac spoji vise ventova, dali onda pada njegova snaga u ovisnosti koliko je ventova spojeno?

zahvaljujem
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
Svi PC ventovi rade na 12V. Na njima pise i nazivna struja, npr. 0.2A(200mA).
Nabavis istosmjerni ispravljac od 12V. Na ispravljacu isto pise max struja koju od moze dat. Npr 1A(1000mA).
Ventove spajas u paralelu. plus na plus, minus na minus, i to sve na ispravljac. Mozes ih spojit u toj kojicini dok zbroj nazivnih struja ventova ne prelazi maximalnu struju ispravljaca. U ovom primjeru mozes spojit max 5 ventilatora. (0.2Ax5=1A)
Ne pada ni brzina ni snaga u paralelnom spoju.
Ako ces imat problema sa spajanjem, javi na PP.
Moras pazit na zice na ventu. Obicno imaju 3 zice (+,- i speed control), tebi treba plus i minus, obicno crna i crvena, dok je zuta ili zelena speed control i to ti ne treba.
 
21.12.2014
10
0
1
Pozdrav,
Bez ph metra, terra koristena od pocetka, zadnje presadivanje koristio 15l tegle, i koristio florafin zemlju.
Odprilike 3. Tjedan cvjetanja. Donji listovi su poceli umirat od kad sam presadio. I pogotovo kad zagnojim. Jedna biljka ie visoka 80 cm, druga 55cm.
Flushat ?
Presadit u 20 litara tegle ?
 

Prilozi

  • CAM00819.jpg
    CAM00819.jpg
    218,1 KB · Pregleda: 20
  • CAM00820.jpg
    CAM00820.jpg
    255,1 KB · Pregleda: 17
  • CAM00817.jpg
    CAM00817.jpg
    279,1 KB · Pregleda: 17