Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.12.2013
10
33
0
Prijepodne je na istocnoj strani balkona, a poslijepodne na zapadnom prozoru. Tijekom cjelog dana ima sunceka.
Slikano je danas nakon kise. Mislim da nije bilo potrebe za micanje biljoze. Nadodat cu onda jos zemlje :)
 

Hempy

Aktivan Član
20.02.2014
75
213
0
Klica mi je prestala rasti nakon presađivanja u zemlju. :sad2:
Jel to definitvno kraj za nju ili da još čekam prije nego je izbacim van i posadim ne znam ni sam još što...?

Klijanje 4 sjemena obavio u mokrim papirnatim ručnicima i zatvorenoj plastičnoj vrećici, pa su im za 2 dana izašli korijeni do čak 1cm.
Ubacio ih u 4 male Rockwool kocke i tom prilikom (naravno noob kakav jesam) potrgao jedno 2 mm vrha jednog korijena...nemam pojma više koje biljke (lako moguće da je to krivac nastale situacije).

Nakon 2-3 dana u Rockwoolu sve su uredno izletile iz Rockwoola:


Kad je korijenje izletilo iz dna kocki, presadio sam ih odmah u 11l smart potove (Biobiz Allmix/Perlit 8l/2,5l + Guanokalog 60g).
3 ih raste OK (barem mi se čini), ali jedna biljčica ne mrda i kao da je prestala rasti. Sad je cca nakon 2 u zemlji dana razlika u rastu značajna, pa evo usporedbe jedne koja raste normalno (lijevo) i ove koja je stala:


Hlađenje i oprema (400W MH + cooltube, 380m3 vent, ovlaživač zraka...) bi trebali biti OK, kao i uvjeti koje imaju:

 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.380
2.598
Ovo klijanje u rockwoolu je bilo nepotrebno ali ono baš :)
sada se strpi i bit ce sve ok.
neznam dali imas otvoren dnevnik pa otvori ako vec nisi :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hempy

Hempy

Aktivan Član
20.02.2014
75
213
0
Hvala obojici na savjetima. Ovo je stvarno hobi za strpljive. :icon_mrgreen:

Što se tiče Rockwoola...ha, da. Prvi put mi je. Ja sam mislio da će to tjedan dana unutra biti, ali je takva korijenčuga probila Rockwool za 2-3 dana, da se produžila po skoro cijeloj donjoj plohi kocke, pa sam ih onda panično presađivao. Sviđa mi se utoliko što Rockwool zaljevaš samo kratkim namakanjem, pa je praktično.
Nisam se htio blamirati dnevnikom, jer do sada biljke nemaju dobrih iskusava sa mnom, :icon_lol: ali imam još nešto fotki pa bi ga stvarno mogao otvoriti...
 
24.02.2014
10
0
0
Imam problem, pravio sam rastvor gnojiva i vode i slucajno sam ubacio Hesi boost duplu dozu. 18 ml na 5L. Hoce li im biti sta ako zalijem time, da se ne bakcem bezveze sa prepravkom? :/
 

Ojebina

Aktivan Član
07.03.2014
69
7
8
Evo i mene opet :D Posadio sam biljke vani prvog aprila i kupio humus ali PH vrijednost neutralna tako je barem pisalo, jeli to uredu? uskoru cu postaviti i slike biljaka
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.668
11.925
358
Socotra Island
eelslap.com
15.04.2014
3
1
0
15.04.2014
3
1
0
Uspem si 1l vode i ostavim da odstoji jedan dan i nakon toga ubacim prstohvat limunske kiseline i pH bi trebao biti oko 6.5 (to sam čitao na forumu) i mislim da je to dobro. Ispravi me ako griješim. :p
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
obicno uz problem i fotku ide i neki info o biljci, nema bas puno vidovitih na forumu da znaju iz prve na osnovu fotke, moze biti kalcijum, magnezijum, mozda i fosfor... kakav je ph, koja zemlja, koje djubrivo, koliko cesto zalivas... i tako to osnovno o biljci bi verovatno pomoglo malo vise