Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

rastafarijan

sto nam malo smrti moze
16.04.2011
225
657
93
32
kao sto sam vec napisao kad sam posto slike biljke mi je napala pljesan...danas sam ih bio opet obic i odstranio vrhove koje jucer nisam primjetio, a jednu sam nazalost iscupo jer od nje nebi ostalo nista,streso sam ih da ode voda s njih i malo ih sa wc papiro briso lagano da upije vodu s vrhova, sutra cu ih spricat sa preslicom, ima li mozda jos ko kakav savjet sto ucini, znam da sam vec dosadan ali zao mi ih je jer su prekrasne a vec 2 dana rezem vrhove s njih...STO DA RADIM svaki savjet je dobro doso
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Kada cannabis završava svoj cikel cvjetanja i kad se pumpaju hedovi je poželjno skidati sve listove
koji počnu žutit/rumeneti/ najvažnije je to napravit na hedovima i da se skidaju ženske bananice koje se isto neke osuše. To so vam u većini slučaja žarišta gdje počne pljesan da se pojavljiva. Ako ti pomogne.
 
20.03.2012
41
63
18
48
Ne pisem mnogo po forumu ali zato volim da citam i da saznajem nove stvari. :icon_wink:

E sad jedno pitanje :

Imam dva blue cheesa u outdoor , cvetaju vec neki 20-tak dana , uzgojene iz fem. semena , posadjene jedna pored druge , nema sta da ih oprasi , ali kad sam otisao juce da ih vidim nasao sam tu i tamo oko 20-ak semenki koje se formiraju.
Onda sam buljio i gledao :watchplant: kao hipnotisan da nadjem neko mudo ili mudo u formiranju jer sam se uplasio da je mozda neka pohermila , ali ne , nema ni traga muskim cvetovima , jedino sam video jednog bumbara kako veselo ide sa cveta na cvet.

I evo pitanja , koliko je stvarno moguce u ravnici gde ja zivim i gde vetar nosi polen bez problema uzgojiti sensamiliu ? Na 200-300 metara od mojih biljaka raste divlji kanabis bez problema , kad krenem biciklom napr. uz asfalt vidim divljakuse na koje niko ne obraca paznju.....
Ja mislim da je u Vojvodini jako tesko da to bude bez semena ........... U pravu sam ili gresim ?
 
20.03.2012
41
63
18
48
Tata , ako je taj divljak, nema nikakav pedigre , obican dripac :vb_smash: , mada ko zna mozda je jos neko posadio nesto dobro jer u poslednje vreme srecem neke mnogo sramezljive likove :vb_kez: koji kao idu na pecanje....... a klinci su , znam ih iz vidjenja , ..., odjednom postadose strastveni pecarosi..... :icon_mrgreen:

Nista , sta da se radi, bice i poneka semenka , a bas sam zeleo da uzgojim sensu , kad sam video to seme bio sam u fazonu .... odakle sad ovo prokleto seme na mojim voljenim biljkama.... Nadam se da ce taj muzjak ili vise njih (ko to zna koliko ih je u dzungli pored mog sajta) koji baca taj polen uvenuti u medjuvremenu .
 
25.06.2014
71
8
8
hvala na odgovoru samo jos jedno pitanjce rekao bih da je broj dlacica koje su poprimile smeckastu boju negdje 20-30% mozda se na slici to bas nevidi najbolje a uvjeti u kojima je rasla su kalić od 5l i bila je na prozoru znaci samo sunceva svjetlost nista rasvjeta pa sad kako je losije vrijeme i slabije ima sunca pa da pitam za savjet
 
16.09.2013
31
233
33
Medozar je napisao(la):
Ne pisem mnogo po forumu ali zato volim da citam i da saznajem nove stvari. :icon_wink:

E sad jedno pitanje :

Imam dva blue cheesa u outdoor , cvetaju vec neki 20-tak dana , uzgojene iz fem. semena , posadjene jedna pored druge , nema sta da ih oprasi , ali kad sam otisao juce da ih vidim nasao sam tu i tamo oko 20-ak semenki koje se formiraju.
Onda sam buljio i gledao :watchplant: kao hipnotisan da nadjem neko mudo ili mudo u formiranju jer sam se uplasio da je mozda neka pohermila , ali ne , nema ni traga muskim cvetovima , jedino sam video jednog bumbara kako veselo ide sa cveta na cvet.

I evo pitanja , koliko je stvarno moguce u ravnici gde ja zivim i gde vetar nosi polen bez problema uzgojiti sensamiliu ? Na 200-300 metara od mojih biljaka raste divlji kanabis bez problema , kad krenem biciklom napr. uz asfalt vidim divljakuse na koje niko ne obraca paznju.....
Ja mislim da je u Vojvodini jako tesko da to bude bez semena ........... U pravu sam ili gresim ?
zamolio bih te ako ne zaboraviš da kad pobereš da napišeš koliko je bilo sjemena ukupno.
meni bi taj podatak značio da makar odoka saznam koliko daleko bi bilo potrebni odmaknuti muško od ženska
da na kraju nebi bilo puno sjemena i uticalo na kvalitet.
sigurno da ima uticaj smjer i snaga vjetra, razina vlažnosti zraka, odnos položaja biljki i druge stvari.
ili ako neko drugi zna iz prakse.
 
02.05.2014
5
6
0
pozdrav ekipa,

pojavila mi se plijesan. na forumu sam našao recept sa soda bikarbonom. postoji li još nešta ili da lupam s time dva puta tjedno?

slike 1 i 2 su dole. vidi se da je plijesan zahvatila stabljiku. da režem cijelu granu ili samo pljesnivi pup?





drugo pitanje je o slikama 3 i 4. jel ovaj zadebljali pup muški ili ženski koji se tek treba rascvjetati? gledam slike po netu i ne liči mi na muškog, ali jeza me hvata kad gledam sliku... šta vi mislite?





malo da se pohvalim. tutankhamon. prvi grov. sjetva 09.05., presadio na polje 15.06.





hvala na pomoći

lp

skelet
 

Game_Over

Aktivan Član
11.08.2014
72
174
33
Moze li neko od iskusnijih growera da potvrdi da li je ovo dobra metoda sa alkoholom natopljenom u vatu za sprecavanje daljnjeg sirenja plijesni??? Ovaj citat je u stvari preveden sa engleskog ali ako moze neko da iznese svoje misljenje u vezi ove metode!?


Uvijek uklonite pljesnjive zaražene cvjetove i lišće stabljike i ne bacati zaraženi materijal u blizini vašeg Growa.
Kada se otkrije plijesan cvijetova na malom prostoru, isti možete pokušati tretirati alkoholom. Nakon uklanjanja zaraženih cvijetova i listova biljke, Stavite malu količinu alkohola na vatu i lagano osistite stabljike i prostor oko zarazenih dijelova. Prostor oko zarazenih dijelova će se isušiti od alkohola i ubiti sve plijesni spore. Ako je stanje životne sredine biljke dobro i ima svjetla i svježeg zraka koji prolazi kroz ovaj prethodno zaraženi dio, onda cete na taj nacin spriječiti daljnje širenje plijesni u blizini.
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Sa koliko procentnim razblazenim alkoholom se sme brisati biljka ?? posto u apotekama kod nas npr prodaju alkohol sa raznim procentnim razblazenosti...pa reko da nebude prejak za biljcice pa reko koji bi odgovarao..:)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.808
2.698
Weed California USA
skelet je napisao(la):
pojavila mi se plijesan. na forumu sam našao recept sa soda bikarbonom. postoji li još nešta ili da lupam s time dva puta tjedno?
drugo pitanje je o slikama 3 i 4. jel ovaj zadebljali pup muški ili ženski koji se tek treba rascvjetati? gledam slike po netu i ne liči mi na muškog, ali jeza me hvata kad gledam sliku... šta vi mislite?
Nije ono muski cvijet, nego zenski calyx. Normalno je da calyxi budu veci i deblji u cvjetanju.
Evo ova tema je sada aktualna o plijesni pa baci oko https://vutra.org/topic/12277-borba-protiv-bu%C4%91i/?view=getnewpost

Ena&Modelsy je napisao(la):
Sa koliko procentnim razblazenim alkoholom se sme brisati biljka ?? posto u apotekama kod nas npr prodaju alkohol sa raznim procentnim razblazenosti...pa reko da nebude prejak za biljcice pa reko koji bi odgovarao..:)
Po nekoj logici stabiljku bi mogao ocistit sa nerazrjedjenim alkoholom (70% je obicno u ljekarni), ali samo stabiljku. Inace se prica kako nije dobro tretirat budove sa alkoholom jer otapa trihome i jos neke gluposti......al nekak si mislim da u ovom slucaju nemoze napravit vecu stetu nego sto je ako samo stabiljku brzo ocisti.
 

Game_Over

Aktivan Član
11.08.2014
72
174
33
Citao sam i ja da ljudi koriste 70% alkohol za ciscenje biljke i sprecavanje daljnjeg prosirivanja plijesni. Takodjer kazu da se ne treba brinuti ako skinemo malo smole prilikom tretmana jer se ona u stvari obnavlja.


"Don't worry about some of the resin rubbing off. The vast majority of resin is inside the buds and resin is also replenished".
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe