Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
To sto kaze Stipe tako nesto mislim i ja..jer ako je budj vec zahvatila biljcicu,tu se nema sta vise izgubiti..niti alkohol niti sta drugo sto bi probali nesto da je sprecimo nebi moglo da napravi vecu stetu nego sto je ta budj napravila..pa tako treba i probati pa mozda i pomogne jer i ovako sledi da tu budj odstranjujemo...:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Game_Over
11.08.2013
20
3
3
Pozzdrav clanovima molim za pomoc
Ima jedan problem sa biljozom. Sve je billo super u vege i kako je krenulo cvetanje vise ne znam dali je
problem sa viskom ili cak manjkom djubriva, ali ne verujem jer joj je dozirana neka propisana kolicina kako je krenula da cveta, pa verujem da nije problem sa manjkom.
Inace ovo mi je prvi outdoor. Izradio sam par slika. Sam vrh heda izgleda kao da ga je neko sprzio brenerom, a od sredine biljke ka dole izgledaju sasvim ok. . . Pogledajte razliku pa ako je neko imao sl iskustvo neka se javi da izdivanimo.
Unapred hvala

https://imageshack.com/i/kp0iIjPCj
 

CIKABAJA75

Banned
Banovan
12.04.2009
87
41
18
31
Pozzdrav drugovi!

r8zhci.jpg

2rw28h0.jpg

Koja je tocno dijagnoza ove plijesni i s cime najbolje da je tretiram?

Je li ovaj hed zarazen, tj. pocinje trunuti ili je sasvim normalan?

20z8voz.jpg
 

Ojebina

Aktivan Član
07.03.2014
69
7
8
I moje je biljoze napala budj i nisam nista diro posto mi je prvi grow ne znam sta da cinim, cak nisam ni znao da treba ostraniti. Spominje se pomoc alkohola dali se tu podrazumjeva i rakija sljiva od 55% alk u sebi :D Budj ostranjujem tako sto zarazeeni dio osjecem?
 

Ojebina

Aktivan Član
07.03.2014
69
7
8
Odstranio sam svu budj pa sam time morao i neke hedove odstraniti iako ih budj nije napala. Ti hedovi su friski i masni kao ljepak :D dal bi ja to mogao da zdimim odma :smoke18:
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Prvo ih osuši pa ih onda zadimi, ništa ne gori dok je zeleno. Buđavi dijelovi se većinom odstranjuju škaricama za nokte i pincetom, pa tako precizno otkloniš samo zaražene dijelove, al sad šta je tu je.
 

Ojebina

Aktivan Član
07.03.2014
69
7
8
skaricama sam radio, ali bilo je mjesta gdje je budj napala granu/stabljiku pri vrhu pa sam morao da je cjepnem a negdje je napadala direktno na hedove i stvarao se ruzan miris...
 

CIKABAJA75

Banned
Banovan
12.04.2009
87
41
18
31
Danas ujutro sam primjetio ove sitne žute točkice na rubovima lista. Zna li netko od ceg bi to moglo biti?


117fklu.jpg

2h54nd1.jpg
t70s60.jpg
2iup945.jpg





mEdit: prošli tjedan sam ih pognojio u subotu i srijedu, inace sam gnojio samo subotom. Možda je to razlog?
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
CIKABAJA75 je napisao(la):
prošli tjedan sam ih pognojio u subotu i srijedu, inace sam gnojio samo subotom. Možda je to razlog?
ne mozes gnojit 2 puta tjedno i to u 3 dana razmaka...jednom tjedno je sasvim dovoljno...po meni jos ne treba flush,jedino preskoci jedno gnojenje i to je to...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CIKABAJA75

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.811
2.698
Weed California USA
1. presadi u nesto vece i stavi normalnu zemlju (imas na forumu o zemlji)...ovo je pre malo
2. prozirne posude nisu dobre, ako nista, moraju bit neprozirne (obljepis sa necime)
3. pognoji sa pola doze zelene plantelle ili ako ces presadit(debelo preporucam), onda jedno vrijeme ni neces trebat gnojit
4. kakva mrtva jamnica??? pa nije to gemišt. ph jamnice je pre nizak zbog ugljicne kiseline.
5. kakvo svijetlo opce koristis? ne sjeceam se da je napisano negdje. ili je to vani?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI and Z&N

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Male su ti posude!
Jamnica je kisela i kad izhlapi. Odakle ti ideja da to valja? Očito je da imaš problem sa niskim pH, frču ti se listovi.

Kupi veće saksije, kupi dobru zemlju, presadi. Kupi također i pH metar i zaljevaj s običnom vodom kojoj predhodno reguliraš pH.

Edit:

Stipe je bio brži :icon_lol:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI and Stipe
20.03.2012
41
63
18
48
kombajn je napisao(la):
zamolio bih te ako ne zaboraviš da kad pobereš da napišeš koliko je bilo sjemena ukupno.
meni bi taj podatak značio da makar odoka saznam koliko daleko bi bilo potrebni odmaknuti muško od ženska
da na kraju nebi bilo puno sjemena i uticalo na kvalitet.
sigurno da ima uticaj smjer i snaga vjetra, razina vlažnosti zraka, odnos položaja biljki i druge stvari.
ili ako neko drugi zna iz prakse.
Nema problema , kad skinem biljke napisacu koliko sam nasao semena. Jedno je sigurno , polen sa muske biljke moze da dobaci do 1km u precniku bez problema. Ako si negde u ravnici kao ja , onda mislim da ces imati poneku semenku sigurno. Jak vetar plus neka masa divljih muskih biljaka u punom cvatu i ja mislim da tu nema spasa.
Prosle godine nam je kisa i neka oluja donela crveni africki pesak. Procitao sam na netu da vetar bez problema nanese polen iz severne Afrike u Spaniju.

Satellite photos and other data acquired in the last decade indicate that approximately 220,000 Moroccan acres are under cultivation during the pot-growing season that generally lasts from March to early September. The scope of Morocco's cultivation can be seen in photos of huge clouds of male cannabis pollen that shroud Northern Africa and Southern Europe when the country's pot plants are in full bloom.

Ova kisa kod nas je jedino dobra sto opere polen sa muskih biljaka. A ja kad sam dobijao od drugova da probam njihovo remek delo jos nisam naleteo na neki bud a da nisam nasao bar jednu semenku. Naravno sve iz outdoor-a.

Tako da neznam kako ljudima uspeva da uzgoje 100% bez semena ,........., to je za mene misterija.

Da i procitao sam ta potencija biljke koje ima seme , znaci ne da bude skroz oprasena nego da ima i semenki u njoj manja za 0,2 - 0,5 % THC-a. Na primer ako je prava sensamilija ima 20,5 % THC-a , ista da biljka imace 20 % procenata jer ce imati pokoje seme . Dakle stvarno zanemarljivo.