Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Velicanstveni

Član šumske uprave
22.04.2013
379
981
93
Imam veliki problem, mislio sam da je vlaga kriva za propadanje starog lišća biljke, no izgleda da je neka bolest poput paunovog oka i peronospore.
Ima li tko kakvu ideju što je u pitanju?

 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
"Truljenje korijena manifestira se obješeno-povijenim lišćem, te naglim žutilom sa smeđim flekama na listovima. Obično se pojavljuje zbog slabije poroznog tla u godini kiša."

Zvuči mi slično :icon_confused:
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Trebaš stavit vise podataka,
Gdje je drzis,
Koja zemlja,
Temperatura,
PH vode,
Gnojis, koliko,
Zaljevas, koliko,
Itd sta se još sjetis...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N
12.05.2014
29
1
3
Drzim je u posebnoj sobi temperatura oko 28 stupnjeva celziovih,ph pise 7 na mjeracu gnjojio nisam s s cim zalijevanje 3 do 4 dana svijetlo 600 hps,zemlju kupio u cvijecarnoj na njoj ph pise 5,5 do 7
 
12.05.2014
29
1
3
CilI je napisao(la):
Zemlja no name,
možda bi morao zaljeva na 3 dana/da nije predugo suha zemlja/
Lampa koliko udaljena od vrha biljke./na vrhu biljke mora bit 27-28 stepeni.
http://www.growweedeasy.com/nitrogen-deficiency-cannabis

Ja bi je presadio u veću posudu, stavio proverenu zemlju i pognojio.

Hehe, bereš mi misli prijatelju.

evo nasao sam na siteu jednog clana koji je pitao za ovu zemlju koju ja koristim

Da li je neko probao Potgrount iz hidroponike?
Višenamenski supstrat za setvu i proizvodnju rasada povrća (paradajz, paprika, krastavac, lubenica, dinja).
Sastav: mešavina slabo razgradjenog belog treseta(H2-H5) i promrznutog crnog treseta(H6-H8).
Električna provodljiost - 40mS/m(+/-25%)
pH: 5,5-6,5
Ukupna količina NPK 14-16-18 1,5kg/m3
Fine strukture (0-5 mm)
Slabo vidjam po forumu da neko spominje ovu zemlju, pa me zanima sta je razlog... Sve sto pise na pakovanju je po meni ekstra za biljcice. Cena za 70 lit je 1600 din sto opet nije preterano u poredjenju sa drugim proizvodjacima.
Cisto informativno pitanje za one koji su probali i uporedili, zasto je recimo composana i teramagma bolja od ove?
Evo i slika, da vidite o cemu pricam :)

attachicon.gif
potground_H 23-500x500.jpg
 
14.12.2013
10
2
3
28
Pozdrav svima!
Nakon odrađenog prvog growa gdje sam mislio da sam napravio jako dobar posao i skupio iskustvo čitajući postove i komentare ovdje,
na žalost se ispostavilo da sam samo imao sreće....ovaj grow je jako loš, od 6 kom 4 biljke na budovima imaju pljesan, smeđe su i propadaju... :( Vlaga je 80% i nikako je ne mogu spustiti jer se biljke nalaze u podrumu a vidite kakvo je vrijeme s kišom i vlagom na ovim područjima...
Ostala su dva tjedna do berbe i bojim se da će bolest preći na druge dvije pa sam htio pitati jednu stvar: S obzirom da pljesan vidim samo na budovima (velikim, gornjim) dali je moguće njih odrezati odmah, odstraniti ih a da pokušam iskoristiti ostatak koji nije pljesnjiv i koji izgleda zdravo??? Dali će biljka cijela uvenuti ukoliko odrežem ''big bud'' ??
Unaprijed hvala na odgovoru, lijepi pozdrav
 
10.09.2014
27
17
0
Imam jedan problem, trenutno sam u izgradnji boxa. Zanimaju me dimenzije six fold reflektora (standardni na ***********). Trazio sam po netu i ovde, pa rekoh da pitam mozda neko ima ili zna. Hvala unapred ;)

Vidim da sam promasio temu, ali ne mogu da uklonim post. Ako nije problem samo premestite u odgovarajucu temu.
 

CIKABAJA75

Banned
Banovan
12.04.2009
87
41
18
31
Evo, kiša je kod mene nakon 10 dana prestala i pojavila se siva plijesan. Dosada sam imao samo pepelnicu (powdery mildew) po listovima i špricao to sodom za vrijeme suncanog vremena, a sada mi se pojavilo i ovo zlo.
Za ovu plijesan nema lijeka, a biljke mi se još čine zelene, šta da radim? DAnas sam otkrio par budjavih hedica i odmah ih odrezo. Soda ocito ne pomaze kod ovog. Mislio sam držati ih još malo vani, ovisno o tome kolko ce plijesan napredovati i onda ju cepnuti, pa me zanima koliko još minimalno mora biti vani pa da ju rezem.
309oacl.jpg
svl18j.jpg
3129py1.jpg


Bilo kakav drugi savjet je takoder dobrodosao
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
imas ti i "hrdje" po listovima... seci svaki taj cvetic koji krene, nema druge, razvlaci koliko mozes, napisao sam nedavno, najranije se skida kada se mora, sve preko toga je samo plus. inace, to je na plafon pola cvetanja, mozda i manje. sretno dalje