Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Kirje

Aktivan Član
15.08.2014
161
254
63
Pozz svima trebam pomoc na ovom dijela foruma :D nazalost


Evo ovak krenulo je sve pred 8 dana cca kad mi je na prvoj biljci (21dan sad ima) listovi krenuli dobivat narandžasto tamne fleke koje su postepeno postale "svjetlo crne". Takoder donji listovi su bili znatno svjetliji i sumljo sam da će se susit ili tako nesto. U dnevniku se javilo par ljudi i bilo je sumnje na ph lock. Pre toga sam zalio sa kupovnom vodom i ubacio Slavol (cca 65ml na 7 litara). Kada se posumljalo na ph lock nabavio sam ph metar kako bi iduce zaljevanje nakon 5-6 dana od zadnjeg bilo regulirano. Unutra sam ubacio 45ml slavola sobzirom da nije proslo punih 7 dana, a nisam htio prskocit slavol zbog toga jer je velika biljka svakog casa trebala krenut cvjetat pa da iducim zaljevanjem mogu ubacit plantelu. Nadam se da ste pohvatali. Tko nezna radi se o automaticima Jack Herera.

Sad me nije bilo par dana doma i vidim ovakvo stanje. Na velikoj biljci koja je 21 dan stara. Ova grana di se nalaze najveci listovi su skroz skroz postali svjetlo zuti, onaj manji list koji je imo naznake zute boje se znatno posušio. Tako jos par listova koji su pretezno na donjoj strani biljke. Ona deformacija na listovima je stala nakon zaljevanja sa vodom 6.5 ph. Ova druga po redu biljka je 5 dana mlađa i na njoj je napravljen ST znatno je usporena i na jednom listu se vide tamne fleke slicne gore opisane. I listovi su joj uvijeni prema unutra. Ova najmanja biljka je imala na drugom katu zute bljede tockice koje su potom nestale, ali sad kad ju gledam isto je napravljen pre 2-3 dana st je nekako svijetla. Kao da joj fali boje bi reko. Sve u svemu nadrobio sam svasta slikice su to pa pogledajte. Nadam se nekim finim odgovorima, Hvala :)

Vlaga preko dana 55-65 odrzavam sa rucnicima, temp cca prosjek 30C lampa na 25cm (sad sam je digo cisto jer vise nez sto napravit na 35). Nocu temp 21-24C vlaga skoci ++85 prosjek. Ako kisa pada ili vjetar onda je 95 nocu. Lampa radi18-6.
http://imgur.com/ylmKEgx,E2pkC0z,EjLtotR,4jadAKf,k27UIdC,m0Kdmhu,vTF2CF2
 

Game_Over

Aktivan Član
11.08.2014
72
174
33
Ovako ekipa, do sada sam gnojio duplom dozom plantele crvene svakih 7-10 dana, sad za par dana planiram opet gnojiti ali sa 3x dozom, i zanima me na koliko vode dozirati jel' dovoljno recimo 90ml/4L (tri su biljke u pitanju)???

Planirao sam jos jednom nakon toga oko 09.10. pognojiti opet 3x dozom i nakon toga samo vodu po potrebi jer ne vjerujem da cu moci skidati prije 20.10 +...

43 dan je kako cvjetaju a teren je strm i kamenit (odlican za ovako ekstremne uslove kao ove godine) tako da mislim da je vrlo tesko za pregnojiti..

Ako trebate slike imate u foto galeriji koliko hocete :D i naravno hvala unaprijed..;)
 
15.02.2014
21
3
3
jel moze neko da mi objasni zasto biljka slabo upija vodu ( izgleda podpuno zdravo samo malo sporije razvija pistile ), a druga ( u istim uslovima ) sasvim normnalno funkcionise (zalivanje svaki drugi dan) ? ? ?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Zato što ti se je zemlja kod te što nepije malo jače zbila vjerovatno, uzmeš neku grančicu i ispikaš 10-tak rupica oko korijena pa će da bolje da pije ;)
 

Kirje

Aktivan Član
15.08.2014
161
254
63
Jack hvala ti.

Jel moze netko da mi odgovori za listove sto su pozutili i ove fleke na njima. Hitno trebam rjesenje, hvala.
 

Kirje

Aktivan Član
15.08.2014
161
254
63
Budem uzo jos jedan ventilator svakako. Sutra cu sodom poprskat biljke te me zanima sto mislite dal bi prebacivanje na 24-7 pomoglo. Sad je 18-6. Danju je vlaga skroz oke, jedino noc me zeza. Pa bi sa time rjesio cijelu vlagu. Jedna biljka krenula cvjetat dvi u vege. Sto mislite ?
 

JackDaniels

Aktivan Član
07.07.2013
251
717
93
EU
Fura me ova spika...
Prvo riješiti uzrok problema( ako smo dobro dijagnosticirali)
Proučiti stanje stvari nakon par dana.
Tretirati simptome ( ako je potrebno).

Ako u boxu simuliramo prirodu ...24-0 neprirodno

Ovi postovi su osobno mišljenje kreirano utjecajem vutra foruma, googla i napušene glave ...
 

Kirje

Aktivan Član
15.08.2014
161
254
63
Filozof moj neprirodno je da je biljka u ormaru ili ogranicena samom teglicom ili samim time jer nije na suncu nego je pod lampom.

Uzrok cu probat rjesit sodom sutra pa cemo vidjet. Zadnim zaljevanjem ph je ispravljen. Natavit regulirat, sve u svemu hvala jer si se javio sa svojim misljenjem koje je pod utjecajem svega i ko zna cega hehe

Cheers Jacky.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Kirje,
Plantela zemlja je jaka.
Tako, da si je sa slavolom na neki način pregnojio makar slavol nije gnojivo.
Imao sam slično iskustvo, ne slavolom nego plantela vita/slično slavolu/. Stavio sam 1/4 pred pisane doze
starim automatikom oko 18 dana. Niso od reagirali dobro, slično kao kod tebe samo 50%
manja šteta je bila. To sam primjetio i došao do zaključka, da im vita ne pase. Moje promatranje.
Super od reagiraju ako im daš planteli vrt/na početku 1/3 pred pisane doze/.
Ako ti ovo moje iskustvo pomogne.

Možda temperaturu 30 stepeni znizis na 28 stepeni, makar mislim da tu nije problem.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

Kirje

Aktivan Član
15.08.2014
161
254
63
Cill hvala puno i na to se sumljalo. Reci mi jel mogu dat plantelu vrt bez obzira sto mi je velika u cvjetanju cca 3 dana ?
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp and Stipe

Kirje

Aktivan Član
15.08.2014
161
254
63
E moj cill kralj si !!

Hvala jos jednom, kupio sam list vcr cu zalit sa 20ml na 7 litara pa cu pratit. Sa manjom dozom koliko cesto da zalijem, jer trenutno to radim svakih pet dana. I dal da na velikoj krenem nakon jednog lista sa cvetom ili ??
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ako je zemlja dobra svako drugo zalijevanje, kada vidiš po listovima da dobiju svjetliju zelenu
boju onda pojacas gnojivo. Može i svaki put ako zemlja nije najbolja.
Ja koristim plantelu i u cvjetanju, jedino nekad zalijem gnojivom
koji je na bazi P i K, bez N/azota/. Ne kompliciran nista, jer dobar mix zemlje koji napravim ima sve, gnojivo
jedino omoguci malo brzi rast/bujniji/i vise i brze se napumpaju hedovi.
 

Kirje

Aktivan Član
15.08.2014
161
254
63
Dobro, malo cu se pozabavit pracenjem. Za drugi grow cu malo prostudirat zemlje i ostalo pa da probam napravit mix neki kako bi izbjego ovo. Samo mi nije jasno jedno. Zemlja mi je pregnojena koliko je pametno veceras zalitu sa vrtom ?
Mozda veceras nariktat ph zalit pa tek za pet dana sa vrtom ?