Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.04.2014
24
33
13
Pozdrav svima. Nedavno su mi se na jednoj biljci, tocnije na najdonjim listovima, pocele pojavljivati cudne sivo-smeđe pjegice koje su se s vremenom pretvorile u ovo i cini mi se da se lagano siri prema gore. Pjege uvijek pocinju iz sredine listova i sire se prema vani. Uvjeren sam da je to nedostatak neceg ali nemogu dokuciti cega. Biljka je stara 5 tjedana i radi se o auto sorti royal bluematica ili northen lighta. Primjecujem i da se poprilicno sporo razvija. Biljka je nahranjena jednom potpuno laganom dozom plantelle list.

 
24.09.2014
20
1
3
Jack-Sparrow je napisao(la):
Pa u tom slucaju bolje ti je topirati...pošto kasniš s navedenim treninzima... 
Posto sam mislila da mi je biljka automatik, nisam htela da je maltretiram treniranjem i tako nesto zeznem. Ispostavilo se da nije, a vec mesec dana rastu, box je uzdus i popreko skoro pun, a u visinu nekih 45%. Primetila sam da jako veliki listovi pokrivaju manje grancice na kojima su manji listici koji ce biti cvetovi, tj ti buduci cvetovi su ispod listova. Da li je vaznije velikim listovima da budu na svetlu ili je prioritet tim grancicama da budu izlozeni svetlu?
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
velike listove ostavi...pomakni ih u stranu kukicama improviziraj a ako pričaš o cvijetićima u podnožiju grana il ih odstrani ili ostavi,bez slike nagađam ;)
 
06.04.2014
28
8
3
Dobar dan.Ajde molim Vas ako neko može.
Sušenje je palo na tavanu jedno 10 dana i nije se osušilo biće zbog vremena i ja sam sve to poskidao i odvojio hedove od stabljike.Kako sad sve to dalje da posušim a nemam baš mogućnosti onako u kući pa na tacnu neku ili tako nešto jer se oseća do jaja.Bojim se da se ne ubuđa.Jel može u papirnu kesu pa na radijator na par sati dok nema niko kući pa onda tako u kesi vratim na tavan pa onda sutra opet pa opet ili?
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
ako jos nije suho, a susilo se 10 dana na tavanu prvo dobro provjeri da li je plijesan krenula, ako ne mozes drukcije moze tako kako si zamislio, nemoj pretjerati s temperaturom..samo lagano
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Vodi racuna ,budj je zahebana..odvois hedove tek kad grancica pukne pod prstom kad je onako crispi..tavan je ok alu da si ubacio i neki vent i to je to ,sve bi se osusilo za desetak dana..a posle papirna kesa pa staklene tege koje se hermeticki zatvaraju i to je to ukratko..ne moj zuriti sa susenjem sto sporije to radis i dim bude kvalitetniji..a uzmes neki osvezivas za kucu i naprskas i tvoji nece ni primetiti sta se nalazi na tavanu...:)
 
06.04.2014
28
8
3
Znači ljudi moji,možda nije mesto za pisanje,ali sam pre nekoliko dana imao pitanje(problem) u vezi sušenja.To se sad posušilo jedno 90%,još jedno 2-3 dana na sobnoj temp.i gotovo ide u tegle.Ali ne radi se o tome nego se radi o tome da je to takav kvalitet(1.grow) da je ne merljivo sa onim što ekipa kupuje na ulici.Vrh vrhova baćo moj!!!ĆAOOO.
 

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
pozdrav imam problem sa limunom od GHS-a listovi su mu svijetlo zelene boje i ovi novi što izlaze još su svjetliji,dali je previše vlage u zemlji ili nedostatak nutrijata ili ph ,ali ph sam regulirao i bio je 5,8.šta predlažete da napravim sliku kasnije stavim zato što mi svjetlo radi
 

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
eo ovako izdešavalo mi se ćuda :Kupio sam zemlju plodine 75 litara-40 kuna jel nisam imo kune prebijene -inače bi kupio tera magmu ili neku skuplju i kvalitetniju.Posadim biljke,i sve ok ,izrastu 12 cm i odjedamput se počnu sušit listovi i žutit,aj znam zajebo sam u stratu sa zemljom i popizdim odem kupit drugu zemlju i kupim balkoniju od plantelle,pripremim ,presadim i sve ok mislim.prođe 7 dana biljke kao da nisu narasle dva cm,mislim ostalo je zemlje plodine oko njih aj napravim ispiranje tj flaš,opet pognojim sa hesijem jako slabu dozu jel su male a i spržene su bile od one zemlje. ništa prođe još faking 10 dana i biljke sve 5 rastu ko lude i narastu 30 cm,i sada mi odjedamput počnu terat bljede listove tj svejetlo zelene boje onako kao albino biljka ,dok su drugi listovi zelene ljepe i zrave boje .ZNAŠ ŠTA ,DOŠLO MI DA IH BACIM U 3 PM .volim sadit i nije mi to prvi grow ali toliku su me nanervirale da ,sam zamračio.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ambrus

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
đokson je napisao(la):
opet pognojim sa hesijem jako slabu dozu jel su male a i spržene su bile od one zemlje. ništa prođe još faking 10 dana i biljke sve 5 rastu ko lude i narastu 30 cm,i sada mi odjedamput počnu terat bljede listove
ebat ga to ti je ta reakcija od hesija nakon 10 dana...nisi trebo...daj slije neke...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: đokson
06.04.2014
28
8
3
Ekipa moja!
Posušilo se sve onako da grančica krcne baš kako treba,o radu da ne govorim više.Sad je u teglama ali ne mogu to u kući da drzim jer ima dosta.Sad,pitanje je moje dali može u nekoj napuštenoj šupi ili zakopati u zemlju ili gurnuti u d...e :vb_kez: .Koja je naj manja temp na kojoj može da se čuva.Pliz neko!Triple7=dosadan ko proliv,izvinjavam se!
 

golub mira

južno od mjesta gdje sjevera nema
27.05.2013
442
2.022
163
zakopaj u zemlju, nemaš brige ,neće smrznit
ja stavim u staklenku koja se može hermetički zatvorit, pa u najlon vrećicu
to stavim u kantu od jupola i dobro zatvorim, one baš fino dihtaju
to sve u vreću za smeće i pod zemlju, može stajat godinu dana bez beda
provjereno
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
bolje ti to negdje sakrij, ne vidim bas smisla u zakopavanju, pa kad pozelis provjerit situaciju ili si uzeti jos neces morat kopat da bi dosao do toga.. ..preufurano mi je to malo sa zakopavanjem u zemlju..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ena&Modelsy