Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

BLONDinaNINA

Holland
11.12.2013
194
528
93
ima o zemlji vec dosta objasnjeno i u temi koji je power otvorio,i sve sa slikama covek stavio koja valja koja ne..mogu samo potvrditi i to da pomenuta terra m kao i composana sasvim su dovoljne za uspesan grow i sasvim dovoljne..i indoor sa samo cistom terra m kao i sa cistom composanom meni je sasvim super ispao,sto bih rekla nemam nikakvu primedbu..samo kad je rec o composani iskljucivo samo uzimam univerzal i za ruze ...a terra m treba samo videti kad se kupuje kako se skladisti i gde ih drze i tu mozda bude posle tih problema koji posle groweri imaju,i to se desava samo sa velikim pakovanjima,zato uvek uzimam manja pakovanja kad sam koristila terr m...
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
ah blondina..pa znam ja to..ali nije ni terra m. vishe shto je bila..
-bash sam u tamarinom dnevniku i pisala o to9me kako ju neadekvatno skladishte...a male vreche se ne isplati kupovati. 8 litara = 24kn a 60litara=85kn pa ti vidi razliku.
sa terrom sam odradila cca 6-7 uspjeshnih uzgoja..2 puta imala problem..i evo sada 3.puta..ne mogu se sjetiti one druge zemlje koju sam koristila-kao profi zemlja za rasadnicharstvo-pa je bilo vishe tipova te zemlje za uzeti : za rasad,za presad,za obogachivanje ,za povrche..i dobra je bila..2 puta sam sa njom shibala bez problema-jedino shto trazhi malo vishe perlita )
composanu sam uzela zadnji puta manje pakiranje-10litara univerztal ( sa nekih 6-7% perlita )..i ok je..samo..malo mi se chini mozhda prejakom za seedling fazu

a shto se teme o zemlji tiche...trebalo bi mozgda update neki opaliti..neke recenzije supstrata koji su sada dostupni..+ vidish da se i kvaliteta pojedinih mjenja...kao shto je primjer sa terra m. ( zadnje 2 vreche shto sam uzela su izgledale kao da imaju 60%kokosa + sve vishe chistog bijelog kamena-a to nije lava kamen da ga grebesh...jednostavno..pali su sa kvalitetom..+ neujednachena kvaliteta-svaka tura je drugachija ...)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara

BLONDinaNINA

Holland
11.12.2013
194
528
93
ih,ih..:pja nikada stvarno nisam imala problema ni sa terra m a pogotovo sa composanom,a dosta growa je bilo..moram priznati da je nisam u skorije vreme koristila ,ali i kad jesam u indooru sam samo manja pakovanja kupovala kao i sto sam predhodno rekla..a sad samo je miksujem u manjim kolicinama sa mojom omiljenom zemljom..jeste i to stoji da su manja pakovanja skuplja ,ali ako neko radi indoor pa netreba tu njemu neka velika kolicina zemlje..dok u outdooru je druga prica...a ko zna mozda su se sad i izkvarili ,ja ranije nisam imala tih problema...
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Evo vam najnovije slike u mom dnevniku šta sam dobila sa terra m pa pogledajte.U moj box neće više nikada.Kakva je prije bila neznam jer nisam growala ali vidim kakva je sada.užas!!
 
15.11.2014
16
15
3
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? Obje su iz sjemena, F, problematična je Pyramid seeds Northen Lights, a druga je auto Amnezia Kush, seedsman.
2.Koliko su stare vaše biljke ? oko 12 dana
3.Koliko su visoke vaše biljke ? Northen Lights je oko 3 cm, a Amnezia Kush 1,5cm.
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ? 1,5dcl.
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, ) maldice su u rockwoolu a okolo je mješavina: zemlje, perlita, vermiculita, zeolita, guana, magrećeg đubriva i glistenjak.
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? destiliranu vodu obogaćenu x-rootingom od bio green-a. :D
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ? 6,5
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ? ništa još
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ? cfl, 28w i 23w.
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ? oko 4-5 cm
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ? server grow :)
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ? t: 20-25, 30-40%
13.Koliki je ph zemlje ?
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ? Ne, osim jednog komarca :D
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ?
16.Fotografija ? http://imgur.com/a/wDGN0
foto * 1) u vrijeme kad je bilo sve ok
* 2) problemtičan northen lights,
* 3) također NL,
* 4) za usporedbu, Amnezi kush, koja izgleda sasvim normalno i zdravo.

problem je slijedeći: krenule su obje dobro na nakon par dana primjetili smo stagnaciju i probleme sa Northen lights biljkom. Uočili smo da je kroijenje proraslo rockwool pa smo ju prebacili su gore navedenu mješavinu zemlje. Očekivali smo brzi oporavak no nije se na pozitivno promijenilo skoro ništa. prijedlozi i ideje? Thnx :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: StokaGodine

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
Nema "mi", "smo".... Pisi u prvom licu. "Ja".

mješavina: zemlje, perlita, vermiculita, zeolita, guana, magrećeg đubriva i glistenjak.
Ja bi reko da je problem do pre jake zemlje. Guano je full jak i onda jos donkey shit...za tako male biljke. Nabavi provjerenu zemlju. Takodjer mi djeluje malo pre mokra zemlja, kolko to cesto zaljevas?
 
15.11.2014
16
15
3
Mi, Ja... volimo se tako osljovljavat :D mi smo množina.
pretpostavili smo što si i rekao, ali
tu je i slika br.4, druge biljke koja sasvim normalno napreduje u identičnim uvjetima?!
Kako jedna normalno izgleda i npreduje, a druga ne?!
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
Ma samo kazem da tako zvuci da vise vas growa a to se protivi pravilima foruma, pa radije koristi "ja".

Svaki strain je razlicit. Neki strainovi mogu pojest kaj god im das a neki su osjetljivi i reagiraju na sve i svasta.
Biljke dok su male se ne gnoje i osjetljive su na malo jace/ljuce zemlje. A u tvojoj je i guano i donky shit i glistenjak.
Jos mi djeluje da je pre mokro a obzirom na temp u boxu ce se dost sporo to susit. Kolko cesto zaljevas?
Nabavi PotgrondH, Compo Sana, Florabella i sl...i prebaci to u novu zemlju.
 
15.11.2014
16
15
3
Ma samo kazem da tako zvuci da vise vas growa a to se protivi pravilima foruma, pa radije koristi "ja".

Svaki strain je razlicit. Neki strainovi mogu pojest kaj god im das a neki su osjetljivi i reagiraju na sve i svasta.
Biljke dok su male se ne gnoje i osjetljive su na malo jace/ljuce zemlje. A u tvojoj je i guano i donky shit i glistenjak.
Jos mi djeluje da je pre mokro a obzirom na temp u boxu ce se dost sporo to susit. Kolko cesto zaljevas?
Nabavi PotgrondH, Compo Sana, Florabella i sl...i prebaci to u novu zemlju.

Pa recimo svaka dva dana,
omjeri soila su recimo 1/3 zemlje, magarećeg, i glistenjaka, 1/3 perlita i 1/3 vermiculita i zeolita. guana žlica.
no ne zaboravimo da su problemi počeli još u rockwool-u, prelaskom u tlo nije se ništa promijenilo.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
Svaka 2 dana je previse. Tako mala biljka nemoze popit to a temp nije dovoljno visoka da osusi to u 2 dana. Jednom tjedno bi bilo logicnije, tj. kad se "zemlja" skorz osusi.
Ak se ne varam perlit i vermikulit se stavljaju nekih 10-20% max sa zemljom a tebi je 66% i to jos vise zadrzava vlagu.

Za rockwool neznam jer ne koristim pa pricekaj da se javi netko tko koristi.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
Pa stalno se prica na forumu kak perlit ima otvorene pore za razliku od stiropora, te upija i zadrzava vlagu. Morat cu ic malo procuit perlit i njegovo djelovanje.
Za vermikulit sam siguran da je ko spuzva i zadrzava hrpu vode.
Pise:
Poljoprivredni perlit ima otvorene pore visokog kapilariteta što znači da granula perlita u suhom stanju akumulira vodu u svoje međusobno povezane pore.
jos pise da se koristi za biljke koje zahtjevaju visoku vlaznost.

ko ce ga znat vise :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
@Lalijevic: problem ti je u toj zemlji u biti mixu.. Premale su da ih odma stavljas u tako jak mix..
Treba ti laganija zemlja za prva 2 tjedna i onda kad budu isle u vece posude stavi taj miks..
One nemaju dovoljno korijenske mase da uopce iskoriste to sve u zemlju sto si stavio u posudi od 1,5dcl.
Meni je isto tako bilo 20 dana one male nikakve poslije presadivanja buknule..
E i koliko sam ja informiran northern lights ne voli jake supstrate, ali tebi je problem sto je jako mala u tako jakom supstratu..
I vlaga ti je premala skroz, rjesi to nekako..
Pozdrav ;)
 
29.11.2014
5
1
3
Pozdrav ljudi ! Vec dugo posjecujem forum pa bi bilo vrijeme da napisem i prvi post :)

Odlucio sam napraviti PC growbox iz znatizelje,hobija i nezamaram se kolicinom nego sta bude bude.
Htio bih jos napomenuti da u growbox DO SAD nisam ulozio niti jedne kune vec sam koristio stvari sto sam nasao kod kuce tako da bih vas molio da se suzdrite komentara na tu temu :D

Sjeme je nepoznato,biljka je stara danas tocno 2 tjedna te sam primjetio da su se krajevi listova poceli uvrtati i venuti pa me zanima zbog cega se to desava ?
Koristio sam obicnu zemlju za cvijece,temperatura unutra je ~20°C (znam da je malo preniska,ali trenutno radim na tome da stavim neki grijač unutra)

Unutra su 2 cfl lampe (Prva je cool white 20W 1500lm,druga je warm white 11W 550lm) te sam jos napravio stampanu plocicu na kojoj je trenutno 8 plavih LED dioda i jos u planu imam staviti barem 50-60 komada (kad se nađe vremena)

Evo i par slika:

8zn2mr.jpg


wugz1x.jpg


aayc93.jpg
[/IMG]
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Lakijevac
Rockwool je ok..iako klijanje u njemu nema smisla i nevidim neki razlog za to osim ako nisu klonovi u pitanju .
Tako da RWool nemoze napraviti problem ali moze voda sa kojom si ga natopio...ako si nesta dodavao u vodu a vidim da si sklon kompliciranju tako da me nebi iznenadilo da je tu negdje kvaka:)