Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Ima problem; biljke su mu visoke 5-6cm i nakrivile su se jadne.. ;)
Opa ti je sve rekao ajd na citanje jer ces imati jos vise problema :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara
24.09.2014
20
1
3
Sta da radim sa budovima koji rastu pri dnu biljke iz stabla, oni su onako svetlo zeleni i nekako zakrzljali jer svetlo ne dopire bas najbolje do njih od gornjih listova i budova koji su skoro zreli?
 
04.12.2014
22
3
3
33
procitao sam sve to odavno :) samo sto tu ne vidim sta raditi kad se desi ovo sto je kod mene slucaj..verovatno sam trebao drzati svetlo nize (mada sam citao da je 8,9 cm odgovarajuca visina za tek iznikle biljke) ...sta mi ti predlazes opa cupa?posto vidim da si radio sog ...da koristim one saksije od treseta da izbegnem stres pri presadjivanju za period vege pa onda da idu u saksiju od 7l ?? a rochwool da ostavim za klonove...prvi mi je grow pa dok sklopim sve kockice u glavi kako I sta treba...pozdrav od Kraljevic Marka Zajebankaa ;):)
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
ma kakav treset teglice?
presadi ih pazhljivo u posude u kojima ih mislish uzgajati ( 7 lit. jel? ) i to je to. ako si dovoljno pazhljiv...stresa jedva da i bude..
samo im daj kvalitetnu zemlju..presadi ih na nachin da ti ostane maaaximalno 1-2prsta zemlje od vrha ( ne presadjuj tako da ti ostane 10cm izmedju vrha posude i zemlje !!! ) ..upali ventilator..nashtimaj mjerenje temperature u visini biljaka i shibaj..
btw.lnisam primjetila da si napisao koje svjetlo koristish i kakvu ventilaciju imash...
morash im dati ventilator koji che ih ljuljati -to ojacha stabljiku
btw. ako ti je 1. grow..daj ga onda odradi onak ziherashki tj. po provjerenim shemama i tehnikama..a ovdje imash dnevnika koliko ti srce zheli. sog ili ne..ista je biljka..
+ ako fakat zhelish da ti ekipa pomogne shto konkretnijim savjetima..morash staviti fotografiju/e trenutnog stanja i opisati shto od opreme imash ( sa naglaskom na svjetlo i ventilaciju + opis boxa ..ili fotografiju na kojoj se vidi kako i gdje je shto postavljeno )
 

green poison

Aktivan Član
19.09.2014
195
488
63
HR
Kraljevic Marko Zajebanko, ajde lagano otvori dnevnik, izaberi mentora i biti će sve ok.
Priprema zemlje, kvaliteta zemlje i pravilno presađivanje je pola posla. Ostalo možeš rješavati u hodu uz pomoć mentora.
Ne trebaš baš sve učiti na svojim greškama. ;)
Sretno :) ..., i nema odustajanja !!
 

SX 763

Banned
Banovan
19.03.2014
13
1
3
pozz ljudi dali mi moze kako tko pomoci kako da narućim feminizirane sjemenke.. a pri tome da je sajt siguran i da nema problema sa carinom i pandurijom.. ako tko zna zamolio bih ga da mi preporuci neku stranicu.. uputite me negdje drugdje ako sam na krivoj temi
 
04.12.2014
22
3
3
33
ma kakav treset teglice?
presadi ih pazhljivo u posude u kojima ih mislish uzgajati ( 7 lit. jel? ) i to je to. ako si dovoljno pazhljiv...stresa jedva da i bude..
samo im daj kvalitetnu zemlju..presadi ih na nachin da ti ostane maaaximalno 1-2prsta zemlje od vrha ( ne presadjuj tako da ti ostane 10cm izmedju vrha posude i zemlje !!! ) ..upali ventilator..nashtimaj mjerenje temperature u visini biljaka i shibaj..
btw.lnisam primjetila da si napisao koje svjetlo koristish i kakvu ventilaciju imash...
morash im dati ventilator koji che ih ljuljati -to ojacha stabljiku
btw. ako ti je 1. grow..daj ga onda odradi onak ziherashki tj. po provjerenim shemama i tehnikama..a ovdje imash dnevnika koliko ti srce zheli. sog ili ne..ista je biljka..
+ ako fakat zhelish da ti ekipa pomogne shto konkretnijim savjetima..morash staviti fotografiju/e trenutnog stanja i opisati shto od opreme imash ( sa naglaskom na svjetlo i ventilaciju + opis boxa ..ili fotografiju na kojoj se vidi kako i gdje je shto postavljeno )
a to su one teglice koje mogu da gurnem u zemlju,da ne moram da vadim biljku iz nje da bi presidio...a one mi odgovraju za vegu zbog velicine..tacno mi staje odgovarajuci broj u prostor koji sam napravio za veg..pre nego sto ih ubacim u cvetanje bi ih prebacio u te saksije od 7l...jel ventilator koji ljulja biljke koristim od starta,dok su male(moje su stare 6 dana) ili kad izrastu jos malo ??prve 2 nedelje koristim neonku 55w,posle idu ispod 400wMH na 2 nedelje,I onda ispod 600wHPS na cvetanje...lampe su SunMaster..ventilacija mi je dobra ,zameni vazduh u celom boksu na svakih 4,5min...a lampe su mi u cooltube-ovima...da ne pisem vise ovde,otvaram dnevnik pa korak po korak...hvala na savetima vjesticee ;) pozzzz :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zlavjestica
21.12.2014
10
0
1
Poštovanje, novi sam na forumu i s vremenom cu se udomit i upoznat s pravilima.. i otvorit dnevnik ili tako nesto.
Imam dve bilje od sjemenki herrera, vege nekih 30 dana,400w hp, zasadene u terra magma zemlji, tokom dana temperatura max 30, vlaga 20-35, tokom noci vlaga ide do 50,a temperatura neide ispod 20.
Voda je obicna kucna iz cijevi, koristim gnojivo 8-3-4. Na jednoj biljci se jace primjecuje zutilo na rubu listova mladih, a na starim isto kao fleke ima te kakve ideje kakav je problem ? Hvala.
https://imageshack.us/i/ex15fx46j
 
Poslednja izmena:

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
Poštovanje, novi sam na forumu i s vremenom cu se udomit i upoznat s pravilima.. i otvorit dnevnik ili tako nesto.
Imam dve bilje od sjemenki herrera, vege nekih 30 dana,400w hp, zasadene u terra magma zemlji, tokom dana temperatura max 30, vlaga 20-35, tokom noci vlaga ide do 50,a temperatura neide ispod 20.
Voda je obicna kucna iz cijevi, koristim gnojivo 8-3-4. Na jednoj biljci se jace primjecuje zutilo na rubu listova mladih, a na starim isto kao fleke ima te kakve ideje kakav je problem ? Hvala.
https://imageshack.us/i/ex15fx46j

malo ti je vlaga niska za vegetaciju ( u vegetaciji zhelish visoku vlagu..u cvjetanju zhelish nisku vlagu..to je lako zapamtiti )
nije strashan problem u pitanju...vechi je problem shto mi izgleda da su u premalim posudama..tj.da si im dao premalo zemlje. stavi ih u posude od 12-15lit.zemlje.. gledaj uzeti kvalitetniju zemlju..
2. problem je shto ne korigirash vodu sa kojom zaljevash...ove biljke vole ph oko 6,5 ( mozhe malo nizhe ili vishe..ali ti se drzhi 6,5 poshto ti je ovo 1.uzgoj )...ph korigirash dodavanjem npr. limunovog soka....e sada..trebas pogledati dali gnojivo koje koristish vech korigira ph ( neka gnojiva to imaju...ali..nisi nam rekao koje gnojivo koristish )
3. problem je u gnojivu..tj. kolichini koju im dajesh i koliko chesto..i samoj vrsti...nishta nam o tome nisi rekao..pa je teshko konkretne savjete davati..
4. daj nam i slijedeche info:
- koliko sati svjetla dnevno imaju
-koliko su velike posude i u koju si zemlju koristio..

ali ako zhelish ovak napamet savjet..onda:
1- napravi flush ( isperi zemlju na nachin da biljke zalijesh sa 3x vishe vode nego shto imaju zemlje u posudama )
2-presadi ih u veche posude
3-nakon presadjivanja ih zaljevaj samo sa vodom-kojoj chesh korigirati ph na 6,5
4-daj im 7-10dana da se korijen rashiri malo u novu zemlju..
5-uzmi gnojivo za cvjetanje ( ovo je za vegetaciju NPK formulacija u kojoj dushika (N) najvishe znachi da je to gnojivo za vegetaciju tj.razvijanje zelene mase-lista a ne cvijeta...za cvjetanje su gnojiva koja imaju neshto nizhi N u onosu na P i K )
6 - svako novo gnojivo koje dodajesh..gledaj ( dok ne upoznash gnojiva i biljku malo bolje ) davati samo pola od doze preporuchene na pakiranju
7 - stavi ih na 12/12 rezhim svjetla i pomiri se sa time da ti je ovo prvi uzgoj..na kojem uchish...dobiti chesh sigurno kvalitetniji materijal od onoga kupovnog sa ulice...pa bi ti to trebalo biti dovoljno za 1. pokushaj uzgoja..

za detaljnije upute/savjete...daj vishe informacija : koje gnojivo si im davao i koliko chesto? koliko su velike posude tj.koliko zemlje? -koliko sati svjetla imaju ? i poslikaj malo sami box tj. uvjete u kojima biljke zhive -da ti ekipa da savjete i oko toga-gdje shto postaviti i eventualno shto josh dodati....itd...

( trebalo bi nekako urediti ovu temu da na svakoj stranici postoji par osnovnih pitanja tj.uvjeta koje osoba koja postavlja pitanje mora ispuniti...da bi dobila odgovor.. ima na pochetku teme..ali...svima nam je jasno da oni kliknu temu i ulete na zadnju stranicu..a niti 5% njih ne prochita onaj upitnik sa pochetka teme )
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: WeedBro
01.12.2014
12
8
3
34
Pozdrav ljudi....

Inace stare su sve 67-69 dana...3 supertopirane....
Temperatura 26-28...vlaga 50%....zemlja terra magma...
Gnojeno s hesijem bloom, power zyme, supervit te fosfor....
Zadnje zalijevanje prije pet dana voda i hidrogen....ph 6.7 - 6.8
Evo nekih problema....

- ovo je glavni top lemon skunka koji je ubrzo gotov sve nesto smeđe...

- ovo je white widow s ovim smedjim flekama i mislim ljubicastom peteljkom..
-ovoga ima na sva tri northern lighta


Oprostite ako sam pretjerao sa slikama ako netko nesto prepoznaje na slikama bilo bi od svake pomoci....
Hvala lijepo....
 
Poslednja izmena od urednika:
21.12.2014
10
0
1
malo ti je vlaga niska za vegetaciju ( u vegetaciji zhelish visoku vlagu..u cvjetanju zhelish nisku vlagu..to je lako zapamtiti )
nije strashan problem u pitanju...vechi je problem shto mi izgleda da su u premalim posudama..tj.da si im dao premalo zemlje. stavi ih u posude od 12-15lit.zemlje.. gledaj uzeti kvalitetniju zemlju..
2. problem je shto ne korigirash vodu sa kojom zaljevash...ove biljke vole ph oko 6,5 ( mozhe malo nizhe ili vishe..ali ti se drzhi 6,5 poshto ti je ovo 1.uzgoj )...ph korigirash dodavanjem npr. limunovog soka....e sada..trebas pogledati dali gnojivo koje koristish vech korigira ph ( neka gnojiva to imaju...ali..nisi nam rekao koje gnojivo koristish )
3. problem je u gnojivu..tj. kolichini koju im dajesh i koliko chesto..i samoj vrsti...nishta nam o tome nisi rekao..pa je teshko konkretne savjete davati..
4. daj nam i slijedeche info:
- koliko sati svjetla dnevno imaju
-koliko su velike posude i u koju si zemlju koristio..

ali ako zhelish ovak napamet savjet..onda:
1- napravi flush ( isperi zemlju na nachin da biljke zalijesh sa 3x vishe vode nego shto imaju zemlje u posudama )
2-presadi ih u veche posude
3-nakon presadjivanja ih zaljevaj samo sa vodom-kojoj chesh korigirati ph na 6,5
4-daj im 7-10dana da se korijen rashiri malo u novu zemlju..
5-uzmi gnojivo za cvjetanje ( ovo je za vegetaciju NPK formulacija u kojoj dushika (N) najvishe znachi da je to gnojivo za vegetaciju tj.razvijanje zelene mase-lista a ne cvijeta...za cvjetanje su gnojiva koja imaju neshto nizhi N u onosu na P i K )
6 - svako novo gnojivo koje dodajesh..gledaj ( dok ne upoznash gnojiva i biljku malo bolje ) davati samo pola od doze preporuchene na pakiranju
7 - stavi ih na 12/12 rezhim svjetla i pomiri se sa time da ti je ovo prvi uzgoj..na kojem uchish...dobiti chesh sigurno kvalitetniji materijal od onoga kupovnog sa ulice...pa bi ti to trebalo biti dovoljno za 1. pokushaj uzgoja..

za detaljnije upute/savjete...daj vishe informacija : koje gnojivo si im davao i koliko chesto? koliko su velike posude tj.koliko zemlje? -koliko sati svjetla imaju ? i poslikaj malo sami box tj. uvjete u kojima biljke zhive -da ti ekipa da savjete i oko toga-gdje shto postaviti i eventualno shto josh dodati....itd...

( trebalo bi nekako urediti ovu temu da na svakoj stranici postoji par osnovnih pitanja tj.uvjeta koje osoba koja postavlja pitanje mora ispuniti...da bi dobila odgovor.. ima na pochetku teme..ali...svima nam je jasno da oni kliknu temu i ulete na zadnju stranicu..a niti 5% njih ne prochita onaj upitnik sa pochetka teme )
Hvala,
Za vlagu znam da je niska, nemam cool tube i vjerovatno mi to ubija vlagu jer cim se ugasi lampa, vlaga se brzo podize.
Svjetla dobivaju 18/6.
Ventilacija bi mi trebala bit ok,imam jedan pc 12v 120mm za upuh na dnu, i jedan takav za ispuh na gornjoj strani blizu lampe + jedan mali 40mm koji odrazuje najveci posao radi velikog rpma. Box je u visini oko 150 cm i mogu ga jos korigirati. Sirina je 90, a dubina 60.
Prije par dana su presadene u znatno vece posude, otprilike iz 0.5 u 4 L.
Zemlja je Substral terra magma i dodao sam stiropora.
Gnojivo koristim Biopon za zelenolisne biljke, stavljam ga jednom tjedno.
Odma prvi koraci:
1. Rjesavanje niske vlage sa cooltube,ventilacijom.
2. Moram kupiti ph metar.

Ostalo prepustam tvom misljenju. Hvala.lp
 
Poslednja izmena:

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Idetonekako,
Završavaju biljke. Skidaj žuto lisce i promatraj trihoma za početak berbe.
Northern light ce ti malo duže cvjetati, barem po tom sta ja vidim.
 
01.12.2014
12
8
3
34
Hvala Cill, ali ovo crno na northern light me zabrinjava i znam da ce duze cvijetat....nego jos jedno pitanje u nedostatku sam blooma a nema ni za kupit, pa me zanima da li im mogu dat tnt+fosfor+supervit....

Pozdrav...
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
Hvala,
Za vlagu znam da je niska, nemam cool tube i vjerovatno mi to ubija vlagu jer cim se ugasi lampa, vlaga se brzo podize.
Svjetla dobivaju 18/6.
Ventilacija bi mi trebala bit ok,imam jedan pc 12v 120mm za upuh na dnu, i jedan takav za ispuh na gornjoj strani blizu lampe + jedan mali 40mm koji odrazuje najveci posao radi velikog rpma. Box je u visini oko 150 cm i mogu ga jos korigirati. Sirina je 90, a dubina 60.
Prije par dana su presadene u znatno vece posude, otprilike iz 0.5 u 4 L.
Zemlja je Substral terra magma i dodao sam stiropora.
Gnojivo koristim Biopon za zelenolisne biljke, stavljam ga jednom tjedno.
Odma prvi koraci:
1. Rjesavanje niske vlage sa cooltube,ventilacijom.
2. Moram kupiti ph metar.

Ostalo prepustam tvom misljenju. Hvala.lp

uuufffff.... malo ti je 4 lit. zemlje..sa tim nechesh nishta dobiti ..( znam da ovo ponavljam cca 20x u zadnjih 10dana ) ..biljka se mozhe razvijati nadzemno onoliko koliko joj se mozhe razvijati i podzemni dio..
zato..uzmi baaarem posude od 10-15litara..
presadi ih u veche posude ( ajd baarem 10litara )..i zaljevaj ih sa vodom kojoj chesh korigirati ph ..ph vode bi trebao biti 6,5 ( mozhe i malo manje..ili chak i vishe..ali za sada se ti drzhi ph 6,5 )
kod nas je voda cca 7,6-8,6 ..ne znam kako je kod tebe..ali mislim da zhlicica limunovog soka na litru vode mozhe prochi bar za pochetak-dok ne nabavish ph metar..jer...definitivno morash malo spustiti ph
( i..daj si sredi situaciju sa slikama..)