Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
@the Dreamer ,operacija uspjesna tj. idealni uvjeti za grow a pacijenti napola mrtvi :vozdra: .
ostaje jedino logicno objasnjenje :
problematicna zemlja , prosle godine se puno njih zalilo na T.M zemlju .
palete s vrecama izlozene suncu,dugo im stoji a lose uskladistena u prodajnim centrima itd, itd,,
jos ako si kupila neku 70l; vrecu, kupci najrijedje kupuju velika pakiranja, samim tim i nadulje stoji ili jos gore ako ti je viska ostalo od proslog growa...... eto ti sr...a.
 
Poslednja izmena:
30.03.2015
64
3
8
44
Pozz,
ovako je izgledala moja biljcica 31.03 nakon sto je provela cca 1mj na prozoru.
IMAG1601.jpg

Ovako izgleda sada
IMAG1749.jpg IMAG1750.jpg

Sjeme nepoznato, zemlja plantelina, posuda je cca 12 l i gnojim je 1tj. sa zelenom plantelom. Topirana je prije 2tj. Moje pitanje je dali je smijem presaditi u vecu teglu i dali ima potrebe raditi LST ?
 

nesala

Aktivan Član
04.10.2014
543
785
113
to reakcija na gnojivo?
 

Prilozi

  • 2015-05-17 22.03.15.jpg
    2015-05-17 22.03.15.jpg
    187,7 KB · Pregleda: 34
  • 2015-05-17 22.04.12.jpg
    2015-05-17 22.04.12.jpg
    196,4 KB · Pregleda: 31
28.03.2015
6
5
3
28
E ovako imam problem imam bilju staru mjesec i pol drzim je u manjoj saksiji al nije bas ni premala ali imam problem sa biljkom listovi na biljci oni donji se sasuju i pozute prvu su pozutili oni najstariji sada zute i ostali oni donji listovi a bilja i dalje raste visoka je nekih 35 cm da li je to zato sto je mala saksija ili sta je trebam da je presadim za dan dva iz saksije stavicu je ovako u zemlju noramlano bez saksije
 
06.05.2015
5
1
3
31
Nekako sumnjam da je to razlog...čak i da je, prije nisam ni zaljevala (svaka je dobila deci i pol vode prije tjedan dana), a danas sam tek prvi put zalijala obilno.



Znam da je puno biljki za 150 W. Ali to nikako nije razlog tome što su takve. Jasno mi je da se listovi mogu "zbrčkati", ali samo su na jednoj takvi kao pogrickani.. ostale su nekako zgužvane...mislila sam možda im je lampa preblizu pa sam je podigla.

Ne znam ima li veze s time što su sjemenke već starije od 3 godine...
NEMA VEZE STO SU STARIJE SEMENKE I MOJE SU STARE CAK MOZDA I VISE OD 3 GOD PA IM NISTA NE FALI RASTU KO LUDE... :D NIJE NI DO SIJALICE JA SAM MOJE BILJKE DRZAO U KUTIJI A POSTO NISAM MOGAO DA NADJEM ODGOVARAJUCU LAMPU ZA KUTIJU STAVIO SAM IM SIJALICE ZA NOVU GODINU :D I RASLE SU NORMALNO... KOZ ZNA STA TI JE SA BILJKAMA BOLJE TI ZASADI NOVE AKO IMAS SEMENKI...;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lion.Inna.Babylon.

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
drug, jel vidis ti u kojoj si temi

6. Izaberite relevantan forum/temu za svoju temu/post
Ne postavljajte postove ili pitanja u pogrešnim forumima/temama. To je stvar koja verovatno najviše izluđuje korisnike, koji su uglavnom opredeljeni za nekoliko specifičnih foruma koje isključivo prate na celom sajtu. Ne otvarajte tema za nesto za sta vec postoje otvorene teme sa istim ili slicnim sadrzajem. Upoznajte se sa forumom pre nego krenete kaciti postove. Nadjite temu da postavite pitanje, ne otvarajte temu zbog jednog pitanja.
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
@the Dreamer ,operacija uspjesna tj. idealni uvjeti za grow a pacijenti napola mrtvi :vozdra: .
ostaje jedino logicno objasnjenje :
problematicna zemlja , prosle godine se puno njih zalilo na T.M zemlju .
palete s vrecama izlozene suncu,dugo im stoji a lose uskladistena u prodajnim centrima itd, itd,,
jos ako si kupila neku 70l; vrecu, kupci najrijedje kupuju velika pakiranja, samim tim i nadulje stoji ili jos gore ako ti je viska ostalo od proslog growa...... eto ti sr...a.


Eto nakon mnogo promišljanja, zaista sam i ja počela sumnjat u kvalitetu Terra Magme! S obzirom da sam prije koristila samo Compo Sanu, nisam se obazirala što mi se Terra Magma kad sam ju otvorila činila presuha i "prečudna".. kao da ima previše treseta, a premalo "crne zemlje". Čak se našlo i nekog smeća unutra (komadići najlona). Ipak, posadila sam u nju jer eto na forumu svi pričaju da je to jedan od najkvalitetnijih supstrata. Sad se pitam da li je zaista u tome moj problem.

.. i zaista, kupila sam vreću od 70 litara jer je ta bila najisplativija.
 
17.05.2015
4
0
1
34
Ovako ekipa.
Kao što vidite i sami forum postaje sve nepregledniji zbog svakodnevnih tema "pomoć" "help" "problem" itd itd....ko bi se tu snašao?
Novi clanovi jako teško pošto se i ja ponekad pogubim.

Ideja ove teme je sljedeća :

Zamolo bih članove s "problemom" da ovdje postaju svoje pitanje na jedan kvalitetan način kako bi dobili kvalitetan odgovor..također bi zamolio ostale da pregledaju prije postanja jer 99% je netko vec pitao ono što oni sami žele pitati. Ne zaboravite uz problem okaciti i fotku na kojoj se vidi, fotka govori vise od 1000 reci

Znaci trebalo bi,ako se bojite da imate problem prezentirati kako i šta ste radili :

1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ?
2.Koliko su stare vaše biljke ?
3.Koliko su visoke vaše biljke ?
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ?
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, )
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ?
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ?
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ?
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ?
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ?
13.Koliki je ph zemlje ?
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ?
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ?
16.Fotografija ?

Tema je namjenjena pitanjima vezanima za biljke i probleme u uzgoju...spamm ce biti uklonjen i sankcioniran,pitanja tipa "obavio sam na WC trebam li obrisati dupe"...sredit cu najstrašnije...s tim da imajte na umu da sam sam sebi zaljepio 30 negativnih bodova za nepromišljen post....ako sam kaznio sebe i vi ste nahebali :)

Eto pokušaj da neke,sit. probleme i iskustva približimo široj masi u vidu smanjenja otvaranja novih tema sa 1000x već pitanim.





"Ne trebas ti njemu on je u problemu"