Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.05.2015
2
0
1
27
Zemlja je kupovna, nisam je prehranjivao, stoji pod led sijalicom od 120w u boksu 50cm x 25cm, nisam regulisao ph :/, planiram je jos koji dan zadrzati dok prodje kisa i ide vani.
 
27.04.2015
19
5
3
Molim pomoć... 20150525_223710.jpg 20150525_223554.jpg
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? Sjemenke
2.Koliko su stare vaše biljke ? 2 i pol mjeseca
3.Koliko su visoke vaše biljke ? male, od 14 do 23 cm
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ? 24 cm
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, ) plantela Balkonia (užas, znam)
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? Kad je zemlja skroz suha i odvoji se od tegle, iz pipe
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ? Neznam, prokuhavam vodu
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ? Plantela list, za cvjetanje neke štapiće (užas, znam)
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ? Grolux sylvania 400w
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ? cca 1 m
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ? Nije box nego soba
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ? Temp između 22 i 30 stupnjeva, neznam za vlagu
13.Koliki je ph zemlje ? Piše na zemlji oko 5-6.
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ? Bili su al sam ih sve pobila
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? Ništa, prvi pokušaj
16.Fotografija ?

Manjak kalcija, mangana, bora, PH + ili - ?
 
Poslednja izmena:

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
U nedelju mi je iznikao auto bubble gum. Zemlja je TM. Sve regularno urađeno samo što je upitanju balkon varijanta pa je sada posuda unešena i na toplom pa će opet ići za koji dan vani kada otopli. E sad, primjetio sam da odmah sa izbijanjem kotiledona nešto nije uredu. Naime sitni su i odmah su dobili više od 60% neku smeđkasto-žutu boju. Ostali su tako zakržljali, ali svejedno su se počeli pojavljivati pravi listovi. Znam da su kotiledoni rezerve hrane i da nije baš dobro ovo što mi se događa. Međutim biljka je i dalje živa i bori se. Danas je jedan kotiledon skroz promijenio boju. E sada, šta mogu očekivati? Da li će se biljka izboriti? Da li mogu nešto uraditi? Pomozite ljudi, već mi je skank menka podbacila, ne bih da izgubim i ovu curicu!:(
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Kakav manjak kalcija, ne prokuhavam vodu. Koristim ostajalu vodu sa uštimanim ph.

PowerSeed prvi par listova se pojavio i dugi su tek par mm. Izgledaju normalno ali kao da su usporeni u razvoju. Juče su se pojavili i ništa nisu napredovali. Imaju lijepu boju i izgledaju zdravo. Mislim da je razvoj usporen usljed nedostatka sunca. Držim je trenutno na prozoru i čekam lijepo vrijeme. Ne znam zbog čega se dogodilo to da tako nazovem truljenje kotiledona? Da li sam potrefio loše vrijeme za sadnju automata? Pružio si mi nadu da bi trebalo biti sve ok.:)
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
pa ovisi na koju si dubinu stavio klicu, ako je malo dublje moze potrajati dok izade.. al u 4-5 dana je vec trebala proviriti. opisi malo kako si obavio to sa stavljanjem u zemlju, ako si bas strpljiv mozes lagano cackalicom razgrnuti zemlju pa provjeriti kakva je situacija, ali oprezno da ne ostetis klicu..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: fulldedarak