Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
I koliko si ih duboko ubo?

Edit: Tek sad vidim koliko. Duboko je to. Izaći će, samo im treba više vremena. Ja ne bih dirao ništa.
 
14.05.2015
115
229
43
Lazarus ja moje biljke uvek drzim na prozoru do presadjivanja na sajt, nikad nisam imao problem sa nedostatkom sunca. Vidim da ti je zemlja ispucala u saksiji, znaci da se osusila pa bi rekao da im fali vode i da zbog toga slabo napreduju, tako mladoj biljci vode ne sme da fali.
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Biljke su odmah zaljevene poslije fotki. A što se tiče sunca vidan je nedostatak ovih dana. Ni ja nisam imao problema prije mjesesec i pol kad sam radio domaje. I tad je bilo više sunca. Bile na prozoru i malo vani kad je bilo toplije. Prije 15 dana presađene na sajt i sve ok. Meni samo nije jasno šta se događa sa kotiledonima?
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
Stare su 3 nedelje,saksije su otprilike 3l :D

mozes lagano pocet gnojit sa gnojivom za vegetaciju..to su gnojiva sa većim udjelom dušika(N)..među pristupačnijima i jeftinijima je plantela list i odrađuje posao...kreni sa trećinom propisane doze na ambalaži,pa prati kroz par dana kako ce reagirat i obavjesti ovdje..svi ce ti rado izaći u susret..
Prati boju biljke..ako primjecujes da ova tvoja je blijedo zelena(nedostatak dušika)..nakon gnojenja bi trebala povratit boju u zelenu ili malo tamnije zelenu..sve je osjećaj..sretno
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Ne znam kako me niko nije upozorio na to da zemlja može biti prejaka. Domaje sam tjerao sa florabelom i dok su bile u posudama rasle su kao lude. Od sada startujem sa florabellom.:) I ti startuješ razlogom sa drugom zemljom. Hvala na smjernicama za ubuduće.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
nista ne fali ni toj zemlji ni biljci, ako si zalio daj joj adekvatno svetla i toplote i videces. strpljenja malo :) da zemlja ne valja to bi se odrazilo na novim mladim listovima a ne na kotiledonima koji odumiru, sto je usput pirodno, jel listovi pocinju fotosintezu. kotiledon ne crpi nista iz zemlje, biljka cpri iz njega dok ne otvori listove
 
30.04.2014
315
202
43







šta da radim ? ,( izdužile se previse ), da ih stavim van u casama i zavežem za stapic da ih vjetar ne polomi (znam da sam pogrešio sa zemljiom iduci put tm cs ili potgrond h)strah me presađivat jer su krhke, nakon malo stajskog gnoja u granulama s vodom su bolje(1.5 granula na 2l vode):( ... rasvjeta je losa, al kisa bi ih vani ubila ko i tuča