Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.04.2009
140
138
43
bas sam pri kupovini te zemlje i gnojiva sa jednim clanom razgovarao na pm o tome i nismo niti jedan ni drugi bili potpuno sigurni, znaci nista korigiranje i to je to, hvala puno!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.808
2.698
Weed California USA
Bilo kakvo flushanje sa organic soil/fert je nepozeljno jer treba vremena da se obnove bakterije/enzimi/gljivice...i sva ostala cudovista iz dubina :D
Kad vec diskutiramo.... organic funkcionira totalno drugacije od mineralnog gnojiva. U organicu sva ta cudovista prvo moraju pojest i probavit organsku materiju iz gnojiva i posrat NPK odn. rastavit organsku materiju na NPK koju tek onda biljka moze koristit. Kod mineralnog gnojiva je to sve unaprijed sintetizirano i biljka dobije cisti NPK+Me.
Sad je malo lakse za shvatit zasto ne flush i zasto ne treba namjestat ph.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: irieman
17.04.2009
140
138
43
po BioBizz tablici stoji na kraju tablice tj 10ti tjedan - FLUSH WITH WATER , nisam ih uopce nikako flushao jer nisam imao problema, stvarno sve ok otkad sam na BB, tu i tamo koji list pozuti skinemo ga i teraj dalje, sta da ih flusham ovako sad bezveze hoce pomoc to sta ?


Edit : taman Stipe odgovorio na moje pitanje u vezi flusha :D znaci ne flushati tokom cvjetanja, eventualno finalni flush
 

Frizhideron

Aktivan Član
15.12.2014
171
329
63
nije verovatno neki problem, al da proverim..
:)
Posadio sam 10.februara u 23h (pre dva i po dana), 2 semena u vlazne maramice,i stavio na sobnu temperaturu u mrak. Crical Kush i Y Griega.
Vec ujutru (oko 12 sati) kad sam proveravao (11. februar) moglo se videti da je semenka CK 'zinula', i vireo je blagi beli vrhic (buduci koren), a Y Griega samo napupela kao semenka. Isti taj dan uvece oko 22-23h, stavio sam obe u casicu sa cesmusom, prethodno zagrejanom do sobne temperature. Drzao sam ih svega 24h ravno, do juce uvece (12.februar), i nisam bas video neki pomak. Y griega i dalje 'ne zija', a Criticak Kush je mozda malko napredovala... pa sam odlucio, da ih ne bi dugo drzao u vodi, da ih stavim nazad u maramice i plasticnu kesicu, blago otvorenu da ima vazduha, al dovoljno zatvorenu da se ne osusi.... jutros (2 i po dana od pocetka germinacije) critcak kush je izasao par mm (svega 2 mm mozda) a Y Griega nista... :/
E sad, znam iz prica/iskustva,da ono sto preko 24 h ne proklija, verovatno i nece. Ali sam dosao ovde da pitam, posto cu sutra stavljati Critical u plasticnu casicu 250ml sa zemljom, sta da radim sa Y Griegom? gde je najbolje da je ostavim? da je vratim opet u vodu, ili da je pustim u vlaznim maramicama da stoji i ceka... ? hvala na odgovorima. (btw, slikao sam sve, sprema se tema za dnevnik! :D :banana_rasta:
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Neznam jel sam sve dobro pokopcao, uglavnom cim se klica malo naviri mozes sa njom u zemlju, a ovo da ako ne proklija za 24h da vjerojatno ni nece, nije istina.
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.250
10.197
358
nije istina da neće proklijati one koje nisu proklijale u roku od 24 sata
da sam na tvom mjestu, stavila bih ih u zemlju i čekala, zna izviriti nakon 10 i više dana
 

Frizhideron

Aktivan Član
15.12.2014
171
329
63
malo mi glupo da ih stavljam u zemlju, pogotovo sto sam plasticne casice izbusio lemilicom (kao puter) i sad su sa rupicama zbog air pruninga... sto znaci da ce se i brze susisti zemlja, a za germinaciju treba malko veca vlaga...
da je ostavim u papirima (Y griegu) ili u casicu sa H2O ili zemlja? sta je najbolje?
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.250
10.197
358
stavi je u vlažnu zemlju pola cm, dobro pokrij i održavaj vlagu prskalicom ili zaljevaj žličicom da ti sjemenka ne završi na dnu, sretno
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.040
398
Imam ja Y Griega CBD, več treću, dvije su več u ulju, treća iznikla prije desetak dana. Direkt u zemlju, bez namakanja, svaka je iznikla nakon tri dana;):thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

Frizhideron

Aktivan Član
15.12.2014
171
329
63
hvala! :) sad cu to odraditi. Critical Kush znam da ce se primiti, i ranije jesu (prvi grow) 4 od 4... a Y Griega je najduze do sad sto sam imao da ne klija.. veceras (za 12h) ce biti ravno 3 dana... al stavicu je u zemlju vlaznu.

Btw. @Pantagan ja nemam CBD :> imam ovu standardnu od medical seeds.. uzeo sam je zbog efekta (euphoric/happy/gigling---> sativcina standardna) :D i zbog high yield-a i 27%thc xD kad vec uzimam naoruzanje, da predjem na bojeve glave ;D :joint2:

hvala na savetima, necu vise ovde smarati, kad vidite da sam otvorio temu u dnevnicima, tamo ce biti sledeci info o tome kako i sta je uspelo (za par dana)...A i box je stealth, jeftin, do 120e DIY (sa kompletno svim stvarima> plug and grow) pa ko voli, nek izvoli, podelicu par DIY forica na forumu za ustedu love. :D volje imam, al me manjak iskustva lomi. prvi pravi grow, here i come.

I lied! xD imam jos samo jedno pitanje.... da li kad stavim u casu, da li da ih drzim na svetlu, posto planiram da ukljucim cfl (da dize temperaturu) ili u potpunom mraku....?
samo jos to... mislim, svetlo im nista ne znaci...al dizace malo temperaturu
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Pantagan
17.09.2014
17
3
3
Nakon kjuringa moje NL RQS biljke cini mi se kao da imam problema sa pljesni... nema miris plijesni ali grancice imaju tu bijelu boju i cjelokupmo mi se cini kao da se radi o plijesni molim pomoc

Rh u staklenkama 50 budovi normalne vlaznosti necine se vlazni.Vrhovi su izninmo ljepljivi, jako jakog i intenzivnog mirisa
 

Prilozi

  • image.jpeg
    image.jpeg
    228,4 KB · Pregleda: 34
  • image.jpeg
    image.jpeg
    217,4 KB · Pregleda: 34
Poslednja izmena od urednika:
01.02.2016
8
0
1
Pozz drustvo,

mislim da je ovo prikladna tema za moje pitanje.

Ovo ispod je niklo iz 2 regular semenke, ima li iko ideju zasto su listovi ovakvi?
Dakle, 2 regular semenke na obe ovakvi listovi.
sasasa.jpg
 
Poslednja izmena od urednika: