Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
Naruci preko interneta. Imas sto god zelis... Odi na hempatiu i naruci biobizz allmix. Stigne ti na vrata, ne moras teglit :D
Nemoj presadjivat u tu istu zemlju jer ne valja. Propadat ce ti biljka tjednima a nece krenut dalje.
 
27.10.2015
46
7
8
34
Stipe ona raste.. i nakon 12 sati dok se probudim sutra vidim mali napredak.. samo me ti listovi zabrinjavaju. Prije vjerujem da je nešto oko vlage ili nešto ne radim dobro sa hps sijelicom s kojom nemam baš iskustva.

Domaje prošle godine rasle normalno s istom zemljom i uvjetima osim što su bile cfl sijelice umjesto hps-a
Tražio sam savjet i tebi zahvaljujem na trudu i savjetima
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
@Stormbringer
A sto pitas onda ako ne zelis odgovor??? Nisu sve sorte iste.
Imao sam tvoj slucaj i vidio sam taj slucaj tu na forumu vec 100 puta.

Ovo je biljka stara 12 dana od sjemena ispod 250W. Pa ti sad racunaj koliko je tvoja stara i koliko je velika.
upload_2016-3-17_16-18-14.png
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Za vikend sečem biljke, kako još uvek nisam sigurna da li ću i na koji način da iskoristim sećerne listove (sviđa mi se ovaj prevod :)) da li mogu da ih stavim u običnu, plastičnu, kesu i u zamrzivač?
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Još jedno pitanje, i nadam se poslednje.
Što se tiče tegli za curing, imam one standardne sa naših prostora, sa običnim poklopcem. Da li mogu te da koristim (možda sa folijom između tegle i poklopca), ili da tražim neke druge koje se bolje zatvaraju?
 
17.08.2015
27
3
8
Pozz ljudi imam neki problem ignorisao sam ga misleci da ce ostati samo na donjim listovima koji se suse al je pocelo da se siri sta moze da bude? Temperatura kad je upaljeno svetlo je do 26 kad je ugaseno oko 18, zalivam kad padnu listovi ubodem prst sto dublje ako se zemlja ne zadrzava na prstu zalijem, razmak izmedju sijalice i biljaka oko 40 cm od ovih kriticnih listova cak i 50-60cm. Na jednoj biljci svi novi listovi koji su izasli se izvrcu to sam posle debelog citanja skontao da moze da bude od previse svetla posto sam na 20/4 12595965_10209264511560752_284376997_n.jpg
 
27.10.2015
46
7
8
34
@Stormbringer
A sto pitas onda ako ne zelis odgovor??? Nisu sve sorte iste.
Imao sam tvoj slucaj i vidio sam taj slucaj tu na forumu vec 100 puta.

Ovo je biljka stara 12 dana od sjemena ispod 250W. Pa ti sad racunaj koliko je tvoja stara i koliko je velika.
Pogledajte prilog 71045

Nisam rekao da ne želim odgovor Stipe.. čak sam ti se zahvalio na savjetu..

Zemlju ne želim naručivati iz razloga što sam pun paranoji, ni bilo sta drugo.. Da se usudim naručivati naručio bi sebi pravo sjeme i nebi koristio neki navodno "Candy Jack ili Church" samo zato što je to neko rekao da je to sjeme.

Ovdje je pokrij se jorganom koliko je dug.. Prelistao sam sve završene unutrašnje dnevnike vezane za hps 250w i vidio sam bilje iste veličine i za isto dana kao u mene, pa su izrasle u prave ljepotice.

Ja nigdje nisam rekao da neželim savjet, nego ne želim naručivati ništa na netu vezano za vutru jer je kod mene situacija malo komplikovana i dosta ljudi pada.

Zašto u vodiču za početnike piše da se može koristiti stiropol.. zašto piše da se može koristiti pijesak kao mješavinu, a ne navodi koji pijesak..?

Zašto se Arcara preporučuje protiv Crvenog pauka ako nije?

Ja ovdje ne kritikujem nikoga, i vjeruj da sam pročitao sigurno 70 % foruma i stvarno ima korisnih stvari i da se naučiti svašta, ali jdnostavno neki članovi foruma polete sa odgovorom koji nije ni isproban.


I nisam osoba koja će sad postaviti glupost ovdje poput: E kako spojiti vent ili koja vrijednost vode i kako sve ostalo a odgovori stoje čak na desetak strana ovoga foruma. U godinu dana nisam ovdje postavio možda 3 - 4 pitanja, možda ne i toliko.

Ja ovdje postavim pitanje tek onda kad nemogu pronaći rješenje na forumu.. Čak preko google-a koristim ključne riječi uz riječ vutra i tako tražim odgovore.. Web dizajner sam po struci ( Uh opet paranoja) pa znam prepoznati kvalitet dobre web stranice i forum vam je savršeno podešen i uštiman. za sve pohvale

Ja kad sam rekao da sam stavio pjesak, to legendo nije građevinski pjesak , to je prosijan pjesak koji je izvučen iz (Uh evo opet paranoje) jedne od najljepših i najčišćih rijeka u Evropi, a nije teško ni pogoditi koje.

Svjestan sam kako sve sjemenke nisu iste.. vidio sam to kod prodavača širom neta

Još jednom zahvaljujem
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI
27.10.2015
46
7
8
34
Možda sam išao na ono "Ukoliko niste u mogućnosti da nabavite dobru zemlju uzmite plantelu ili florabelu koja se takodjer pokazala ok" Nešto u tom smislu sam jednom davno ovdje pročitao ali neznam tačno gdje
 
Poslednja izmena od urednika:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
To sto je netko pisao da se stavlja stiropor je staro valjda 10g. Nece nastetit stropor al bome ni nema neku svrhu. Pijesak takodjer da je izvadjen iz sahare..... jednostavno nema svrhu. Treba ti dobra zemlja sa dobrim ph i sa kolicinom organske materije i npk koja odgovara uzgoju cannabisa.
Nasao si se uvrijedjen bez razloga. Isto tako i ja mogu bit uvrijedjen jer se trudim pomoc a vi i dalje po svom jer imate neke "paranoje".
Kazes da si sve procitao a ni pravilnik nisi uspio procitat pa citiras postove. To nema potrebe ako odgovaras na post iznad.

Kao sto sam ti vec rekao. Izgled tvoje biljke je prepoznatljiv i ne izgleda dobro iz razloga sto je kriva zemlja.
Imamo skoro 50 000 clanova i mislim da 90% nas narucuje sjeme i sve ostalo sa interneta jer je to najsigurniji nacin. I jos nitko nikada nije pao radi narucivanja bilo cega. Oprema nije ilegalna i nitko te ne smije ni pitat zasto...a pogotovo da padnes. Za sjemenke takodjer. Jedini ko ih moze nac je carina, i u tom slucaju ih carina zaplijeni bez posljedica....
Ne pada se zbog narucivanja niti zbog sjemena. Pada se zbog cinkanja ako netko zna da growas.

Htio bi imat dobar grow a nebi nabavio ni zemlju ni sjeme ni nista. E pa to tako nejde. Cannabis ne raste u Europi i moras prilagodit odredjene uvjete da bi ta biljka rasla.
Takodjer te nitko ne tjera da koristis zemlju. Postoje i soilless substrati koje mozes napraviti. Postoji i coco....hydro itd....

Clanovi lete na odgovore koji nisu tocni, slazem se. Zato i pise u pravilniku da pazis kome vjerujes. Ja ti govorim za varijante koje funkcioniraju jer su isprobane i nikada nikome nisam namjerno rekao bilo sto sto ce ugroziti neciji grow.

Ja kada sam pocinjao growat, sam trazio full uspjesne "savrsene" dnevnike i kopirao. Jednom kad udjes u to sve ces moc eksperimentirat. Do tada....... up to you.

Peace.
 
17.08.2015
27
3
8
Ja se izvinjavam sto vam upadam u raspravu oko paranoje na vutra forumu gore sam postavio sliku lista biljke za koju mislim da joj fali fosfor e sad to vuce dalje posto imam i nove listove koji su poceli da se uvrcu misleci da je od previse svetla ali ocigledno da se to desava jer joj fali magnezijum biljka nema nikakvog zutila po listovima nigde sem tih starih listova do kojih ne dolazi dovoljno fosfora pa je moje pitanje jel je moguce da ima problem sa PH? Da li vam to lici na PH problem? I ako jeste kada korigujem PH jel trebam nekako da dodam fosfor i magnezijum ili ce to samo da se koriguje?
 
27.03.2015
13
3
8
Hps 600w,45cm iznad biljki.,vlaga 50,55.Temp 20,25. Biljke juce presadjene u vece saksije,istu zemlju u koju su i nikle Terra Brill Njemacka neka zemlja. Listovi se uvili i imaju neku cudnu boju,kao svijetlo zelenu,zuckastu... Stare su 12 dana. Sjeme je domace. Moze pomoc,ne znam koji im je!?Nisam ih gnojio nikako a zalivao po potrebi,bar tako mislim...
 

Prilozi

  • DSC_0327-01.jpeg
    DSC_0327-01.jpeg
    273,8 KB · Pregleda: 18
  • DSC_0328-01.jpeg
    DSC_0328-01.jpeg
    409,8 KB · Pregleda: 18

Beetlejuice

om namah shivaya
09.02.2016
474
1.729
143
Babilon
Pozdrav...prebacio sam na 12/12 jer nije htjelo poceti cvjetati,sada je po noci temp 15.3 a vlaga 69%....dali su to uvijeti da biljke prezive? Inace sorte su ak47 i white widow...inace drzao sam na 24/0 mozda zato nije htijelo cvjetati
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Prilikom sušenja biljke preporučena vlažnost vazduha je 45-55%, ali u mom slučaju mislim da će vlažnost biti oko 30-40%.
Da li smem da koristim ovlaživač vazduha tokom sušenja (u kombinaciji sa nekim ventilatorom koji neće duvati direktno u biljke)?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310