Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.03.2016
1
0
1
82
Listovi su mi poceli žutjeti zadnjih par dana, iskreno mislim da je problem bilo do vaze, jer je prije bila u znatno manjoj nego sad. Sad neznam sta je najbolje za biljku, pustit takve listove ili ih osakatit?
 

Prilozi

  • 1458911695305-1242467393.jpg
    1458911695305-1242467393.jpg
    131 KB · Pregleda: 27

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.811
2.698
Weed California USA
Ne treba otvarati teme za takva pitanje. Postoji tema o problemima, a i tema o zutim listovima.
Baci oko na prvi post ove teme pa daj malo vise detalja.
Ovo sto vidim da slici je full pre mala posuda sa jos manje zemlje. Nejde to tak.
 
07.02.2016
61
20
8
38
Problemi sa curkama, pocelo zutjeti lisce odozdo i ne znam kaj se desava.
Danas ih zalihal sa 3l vode, 10ml plantella cvat i 5ml plantella list.
Trazio danas Bio Bizz al nitko nije radil i to vec oko 12h :)

Uglavnom, 3 su takve, jos neke imaju malo simptoma.

Ovo im je u pravilu prvo gnojenje. Stare su 25 dana

2016-03-25 18.37.27.jpg

Jel i kod mene mala posuda? 10l?
 
07.02.2016
61
20
8
38
A odakle ti ideja da im u 25. danu daš i plantelu list i plantelu cvet odjednom ? :upiii:
U koji su supstrat zasađene biljane ? Pročitaj prvi post ove teme frend

Ko fbi, bas sve moram reci :)

1. Sjemenke od RQS
2. 25 dana stare
3. Zemlja zuta plantella
4. 10l tegle
5. Zaljevam svakih 2-3 dana, voda izvorska
6. Ph je kak treba. Oko 6.5
7. Neda mi se vise ovak :D
Pod hps 400 rastu lijepo al sad nesto cudno. Prostor je 110x110, temperatura izmedju 25 i 27 stupljeva. Rastu na rezimu 20/4. Kad sve ugasi imam grijalicu koja drzi temperaturu oko 18-19 stupnjeva.
Ventilator 125mm. Kupaonski, marke Vents. Kako je to u prostoru napravljenog od knaufa u potkrovlju, kad vuce ventilator tako i dobiva friski zrak, apojenu cijev izvan prostora fi110.
Za vlagu ne znam i lud od tih kineza, narucil higrometar i termometar al nikako da dodje prek mjesec i tjedan dana. Kupil ovih dana jos tih sprava za vlagu...
15. Nema insekata
16. Prvi grow
17. Gore je fotka

Stavil obje plantelle jer neke kasne sa cvatnjom, skoro vecina.

Evo, da se ima kaj čitati ;)
 
07.02.2016
61
20
8
38
Ok ekipa. Kak da ih slijedeci put zalijem sa kolko cega? Moram cekati utorak da kupim bio bizz..
Kolko da im vode stavljam? Stavim 1.5 dcl i sve procuri dolje. Nez perlita vise nista. Dosta se susi zemlja odozgo.

Danas kupljen vent za ugradnju cooltubea. Jos samo to i opet gradnja dok su jos male. Relativno :)
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Ma to mu je zato jer mu se stvrdla zemlja 100 posto... zato ja špricom polako zalivam po 20 minuta minimum dok slusam muziku i između sprica samo lagano zatežem LST.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Chan
07.02.2016
61
20
8
38
@papagaj to sto ti pricas je nemoguce, da ti 1.5 dcl vode procuri na dno saksije za koju kazes da je od 10 litara pa jos u zemlji nema nicega za drenazu poput perlita - nema sanse!


Nije problem snimiti ti film, nemam potrebe lagati :)
Stavio tocno 1.5dcl. Procurilo odma dolje al nakon 5 minuta zemlja je potegnula visak jer se bas fino tanjuric napunil.

Prije tjedan dana zalijal sa pola litra i onda pocelo zutjeti lisce ali jako malo. Pomislil da zbog vlage pa sam smanjil kolicinsko zaljevanje al reko sad cu svaka dva dana po malo radje nego puno pa rijeđe.

Nije se zemlja ni jako stvrdla, svaki put probam jel suha pa kad gurnem prst u zemlju dosta je rahla. I suha svaki put jer ju lampa dosta osusi na površini. Velim, bez perlita vise necu raditi jer makar mi je prvi put sumnjivo je i meni zasto to tak procuri samo kroz teglu.

Da stavim kolicinski ipa vise vode? Trebam na toliku teglu brinuti o prezalijevanju? Znaci odluka je pala zaljevati svaki drugi dan zbog susenja zemlje dok curke svojom masom ne zakriju zemlju od lampe.

Thanks na savjetima!
 

fenomen111

Aktivan Član
23.01.2015
108
335
63
pozdrav ekipi
ovako, biljcica stara 35 dana,sjeme domacica,posuda 8L,box 30x60x75,vent. ulaz pasivni, jedan vent puse u lampe jedan izbacuje van, svjetlo cfl 140w,zemlja terramagma, temp 20-28 vlaga 60% ph ne znam, koristim metodu "ph metar bez ph metra" od pocetka na 12/12 dok nije pokazala prvu pistilu pa 18/6 jos uvijek,mislim prebacit ovih dana,nisam jos gnojio s obzirom na problem sa gnatovima, zemlja prekrivena sitnim pijeskom vec 6 dana boks pun trakica i mixa octa i gela za sudje, muha je sve manje ali su jos prisutne,
listovi su poceli zutit i frkat se prema gore, ja mislim da je problem manjak vode ili mozda i hrane ali nisam siguran,od kad je zatrpana zalio sam je dva puta od dole ali mi je popila samo 1-1,5L vode. sta da radim, dali da maknem pijesak i zalijem kako treba ili da ostavim jos koji dan da pobijem muhe, ne bi volio da se opet vrate kad sam ih vec skoro istrijebio...dali se gospodjica gusi jer nema zraka ni vode ili je nesto sasvim drugo?':zvezda:: IMAG4669.jpg
 
Poslednja izmena:

fenomen111

Aktivan Član
23.01.2015
108
335
63
sta kroz pijesak da zalijem? citao sam da kod problema sa muhama kad zatrpam zemlju zalijevam od ispod...?sad sam zbunjen do kraja:whato:: onda mogu sljedece zalijevanje da 1/3 pl.cvijet? nisam jos prebacio na 12/12 ali mislim to napravit danas sutra
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.811
2.698
Weed California USA
A gle, nisam nikada imao funguse i ja bi ih rijesio kemijom da se ne moram patit ovako. Zaljevanje dolje nije bas preporucljivo iz xy razloga. Takodjer ne izgleda da joj treba hrane i ne treba gnojit sa gnojivom za cvjetanje ako jos nisi ni prebacio na cvjetanje. Mislim i da ti ph malo ide gore dole pa bi ja mozda cak i probao bez korigiranja zaljevat i pratit dal je sve ok. Prije sljedeceg zaljevanja provjeri dal ti je suha zemlja na dnu, da nebi slucajnoj bilo puno vode.
 

fenomen111

Aktivan Član
23.01.2015
108
335
63
ni meni se bas ne svidja tako zalijevat ali sta cu, izdrzat cu jos par dana s tim pijeskom,muha ima stvarno sve manje...mislio sam da joj mozda fali hrane ali onda necu jos gnojit kako kazes, samo cu je nekako zalit cistom vodom kroz pijesak..inace ph kod mene po sluzbenim mjerenjima bi trebao biti oko 7.2 pa zato i koristim otopitu s lim. kiselinom, inace dole ne ostaje voda vec suprotno suha je kroz 3 dana, dalje posuda visoka 20cm i korijen mi poceo virit od ispod, fin, bijel zdravo izgleda, improvizirani air pot-izbusena sve okolo, ma da je i to sad zastopano zbog fuc... muha i terramagme koju su mi uvalili!!