Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ljudi moze li jedna mala konsultacija,imam u boxu sour disel na 250w hps,temp.27c,vlaga 35%,trenutno na 12/12 vec 16 dan.Problem je sto mi jos nije procvetala odnosno pistila ni P,ne kapiram sta se desava,za ovih 16 dana dva puta sam je samo hranio bloom complexom i boostom od hesija po pola doze samo,u vege. nisam prehranjivao inace.Nekapiram sta se desava sto nepokazuje znake cvetanja,jel moguce da od stresa jos nepokazuje znake cvetanja stim da sam je mozda malo iscimao sa stresom imao sam i neke domaje koje su bile muske pa dok sam to sve izbacio iz boha i nju namestio nA mrezu.Ona inece raste solidno zdrava je fenomenalno boju ima zelenu pije po 2l vode razvija se na 12/12 ko da je u vege. dobija zelenu masu neverovatno kad je pogledam nikad nebi rekao da je u fazi cvetanja.Nisam pametan sta se desava,dali da smanjujem vlagu ili da joj roknem ful doze hrane,vise neznam stvarno sta da radim ili sam se ja istripovao,inace malo je veca razlika noc i dana jer dok biozica spava preko noci temp. mi pada na 15c a kad se upali svetlo temp.je 26-27c.Ali imao sam i takve slucaje raniju dok sam growao razlike u temp ali opet je cvetanje krenulo.Ako bude trebalo postavicu i slike kasnije,svaka pomoc dobro dosla,pomagaj te ljudi idem padam polako u ocaj jer ide toplije vreme a disel ima period cvetanja od 9 do 10 nedelja pasce mi harvest u junu necu moci da regulisem temp u boxu.E da postavio sam ovo pitanje i u temi cvetanje ali sam tek sad video i ovu temu,tako da bez zamerke sto pisem istu poruku u dve teme,probao sam da izbrisem onu poruku u temi cvetanje ali sam zakasnio nemogu je izbrisati,tako da opet naglasavam bez zamerke.pozz svima...
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ok,sad mi je malo lakse,verovao ili ne nisam spavao kako treba vec dve noci toliko sam bio opterecen to je bilo bruka,nisam mogao da verujem da sam napravio neku pocetnicku gresku a stvarno se trudim oko njih i pazim ih reko jbt sta napravi ovo,super onda od nocas mirnije spavam...:rasta: :joint2:
 

publicenemy

Xemurai Billionaire High Till I Die
26.04.2009
278
1.237
143
Los Angeles, California
Ekipa sorry kaj gnjavim van dnevnika, ali nitko niš ne odgovara, a situacija je gora nego jučer. Dakle, na najvećoj biljci su mi se osušili listovi kao da je žedna meni to izgleda, a zemlja je tvrda još uvijek. Zašto mi se suše listovi?

nove.jpg nova1.jpg
 
07.02.2016
61
20
8
38
Pozdrav forume!
Na 317. stranici opisah svoj problem sa zucenjem donjih listova. Nekako je sve to uzelo maha i ne cini mi se ko da staje. Nesto ne reagiraju na dohranu plantellom. I dalje listovi postaju sve svjetliji dok ne pozute. Ne znam di grijesim.
Danas ih opet zalijal, malo jace (cca pola litre vode svakoj biljci) jer se vidi da su polako pocele venuti. Ne pretjerujem s vodom inace.

Dakle stare su mjesec dana. Ako ovak nastavi nece imati zelene mase do kraja cvatnje. Posto je prvi grow spasite me od ne znanja.

Hvala!

2016-03-30 14.52.43.jpg 2016-03-30 14.53.07.jpg
 
07.02.2016
61
20
8
38
Hvala ludi na utjehi, vjerujem da si u pravu nakon tolko iskustva
Ne znam jel zato jer ih gledam svaki dan il zakaj al cine mi se ko da stoje na mjestu.
Procitah ako je tolko zutog lisca (ako je premalo dusika) da ce se osjetiti na urodu :/

Ah, nek rastu pa kaj bude. Sljedeci grow cu pametnije :)
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
@papagaj Ja ne bih uklanjala te listove dok se skroz ne osuše.
Kada listovi žute na ovakav način, postepeno, od donjih, od krajeva, to uglavnom znači da biljka nema dovoljno nekog nutrijenta (u ovom slučaju možda N). N je jedan od "mobilnih" nutrijenata, može da se kreće kroz biljku gde je potreban i uvek će novi listovi imati prioritet. I onda praktično biljka izvlači nutrijente iz starijih, donjih, listova i usmerava ih na gornji grow.
Tako da tom logikom, dok ne rešiš problem, nemoj da uklanjaš te listove, barem neka se biljka hrani odatle koliko je moguće.

Problem nije strašan, ovo nije ništa. Mislim da si na vreme primetila i da ima više nego dovoljno vremena da se dela. Nemoj da otpisuješ išta :)
Ja bih ovo flushovala, i prilikom sledećeg zalivanja dodala 3/4 prepisane prehrane.

Ali, daj još info. Prostor, jačina svetla, udaljenost, temperatura, vlažnost i PH.
Ako kojim slučajem ne meriš PH, onda je najverovatnije to problem koji dovodi do nedostatka N iako ga ima dovoljno u zemlji.

Srećno! :)
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Papagaj... smanji vodu,iz tih zutih listova nema nista vise sto biljki treba,osim sto mozes dobiti pljesan kad se sasusi... kao sto reko odeseces te listove gde peteljka,pa posmatras dalje biljku... nista nisi uyebao,biljka pokazala glad... a i sa vodom malo smanji;nemoj svaki dan zalij kako treba i pusti nekoliko dana... vidis gornji deo biljke da je pun hrane.. cak se i po malo vidi nut burn.. al eto to je moj komnt... sacekaj grow suport i cepaj :banana_rasta:
 
07.02.2016
61
20
8
38
Space_lulu, na 317. stranici opisah sve.
I ja mislim da joj fali dušika, dohranjujem a one opet po svojem :)
Loodi, kam cu smanjiti vodu, stvarno ih ne zalijevam jako :) danas malo jace da svi nutrijenti i biljka u svakom dijelu dobe vodu.
Inace svaka 2 dana svakoj po 2dcl vode stavljam i nisu se bunile.
Da, vrhovi izgledaju potpuno normalno.
Ne znam kaj je not burn. Znam prevesti al ne znam u kojem kontekstu se primjenjuje izraz.

Suma sumarum, da se skuliram, zapalim i opustim, jel tak? ;)
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Pa nemoj svaka dva dana po 2dl nego zalijes lepo i pustis da se osusi vise dana i sve tako, i nije not burn nego nut burn, a to znaci da su malo prehranjene :)
 
07.02.2016
61
20
8
38
Osusi se svaki put, uvijek probam zemlju prije zalijevanja. Tak nekak mi ispadne ispod lampe da je zemlja nakon dva dana suha i oko 2dcl ispadne vode a da ne izadje previse u tanjuric.

Krivo procitah, nut burn kuzim :D

Znaci samo voda nekoliko dana. (Tjedan dovoljan?)
 
27.06.2014
29
74
13
Bubble gum pH runoffa 6
ne prestaje zutilo ali biljke napreduju i dalje?
 

Prilozi

  • 20160330_153853.jpg
    20160330_153853.jpg
    211,1 KB · Pregleda: 27
  • 20160330_153517.jpg
    20160330_153517.jpg
    227,1 KB · Pregleda: 20
Poslednja izmena:

Chan

Chasing dreams
01.11.2015
898
3.715
163
Hladni sever
@papagaj Nema pravila, nekom treba 3 dana, nekom 7. Zavisi od vel posude, ali najbolje bi bilo kad bi "uvatio ruku" na tezinu posude, a ne da proveravas po povrsini. Ako imas slicnu saksiju, napuni je zemljom. Malo teze od toga je vreme za zalivanje a da biljka nije klonula