Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.811
2.698
Weed California USA
Ne radim hidro pa cu mozda krivo rec, al kolko ja znam, treba prvo stabilizirati ph. Rusis ph sa nekim ph- sve dok se ne stabilizira. I tako svaki put kad naljevas novu vodu. Zbog toga, izmedju ostalog, se i korsti RO voda u hidru.
 
18.10.2015
74
23
8
47
Moze i tako. Al oni garantuju da kad zamesas ne moras pre toga rusiti ph. Ali izgleda da kod mene to ne uspeva. Sta ti mislis prvo rusiti ph na odredjeno i posle stavljati gnojiva?
Ja sad pokusavam non stop da rusim ph da ga stabilizujem ali mi ga podize nece da stabilizuje.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.811
2.698
Weed California USA
Pa prvo ide gnojivo kolko ide, izmjeris PPM/EC i onda stabiliziras. Oni garantuju za RO vodu, a ne vodu iz pipe u kojoj ima hrpa minerala i klora i cega sve nema ;) Nema ti druge nego stalno korigirat sa dobrim ph-down.
 
19.08.2016
73
181
33
Pomoć drugovi,2 grow prvi je bio uspješan a ovdje u startu problemi. Proklijane prije 10 dana,zemlja Plantela balkonia,voda iz pipe,neregulirana ph,lampe hps 600,temp 27/20 vlaga 50-70 ,10 dan doza hesi root,supervit.Posude pola litre,svjetlo 18/6,klijane iz sjemena,Power plant,visoke 15 cm. Muče me žuti listovi sa smeđe crvekastim flekama. Evo par slika.Pogledajte prilog 102875 Pogledajte prilog 102875 Pogledajte prilog 102875 Pogledajte prilog 102874 Pogledajte prilog 102874 Pogledajte prilog 102874 Pogledajte prilog 102874
Drugi grow i greške u samom startu.trebo si u drugim posudama sa malo krućim materijalom,litraža ok al taj materijal se lako greje i prži zemlju gubi m.elemente.zemlja je stalno preznojena bukvalno,i kreće da zuti.još je stara 10dana lupaš joj dozu..koja doza nek je hrani zemlja barem 3ned pa onda kreni sa tim.jednostavno presadi u druge posude još sutra,i zalij samo h20 kroz koji dan ubaci za ukorenjavanje par puta pa gruvaj sa čim ideš već.ii napuni zemljom do vrha,kao što ti reče @Stipe .čitaj sve je na dlanu,dosta ovde ima iskusnih growera koi će biti uz tebe bukvalno.I logika rođače,Privredna grana u expanziji.srećno
 
Poslednja izmena:
27.08.2016
6
0
1
32





Ovo su listovi koje sam skinuo sa svojih bebica. Vrhovi mi izgledaju kao da su pregoreni znaci da ipak nije nedostatak necega nego sam previse gnjojiva stavio? Moze neko potvrditi please da znam sta mi je ciniti :)
Hvala
 
18.10.2015
74
23
8
47
kad si zadnji put gnojio? Ne mozemo ti reci sta se desava kada vidimo odbacene listove. Treba pogledati biljku kako izgleda cela. Ne znamo zasto su ti listovi odbaceni potrosena hrana ili nedostatak svetla.
 
27.08.2016
6
0
1
32
Prije 2 dana sam zadnji put gnjojio, i preko noci su mi listovi pozutjeli. Imas na mom prethodnom postu slike biljke komplet, bio bih ti zahvalan da pogledas i javis sta mislis da je.
 
Poslednja izmena od urednika:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.811
2.698
Weed California USA
@deroessi
4L su pre male posude za tolike biljke
Ako radis sa kokosom, moras i ph regulirat za uzgoj u kokosovoj kori. Oko 5.7-6.2 u vegi pa se dize kako ide cvjetanje.
Ove musice su, kolko vidim, Fungus Gnats i trebas ih se rijesit cim prije.
Od Hesi paketa ti treba jos Hesi Coco, PK, PZ i Booster.
Biljke djluju gladne. Ili pre malo gnojiva ili ti je krivi ph pa je doslo do lockanja.
Ja bi to flushao pa onda zalio za punom dozom tnt-a, supervita, powerzym-a i boostera. (kao po hesi coco rasporedu), i obavezno korigirati ph za coco. To ti pise na Hesi Coco boci.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: StepaTHC
02.07.2009
103
174
43
@deroessi Mislim da je manjak N. Generalno mi cela biljka izgleda gladnjikava. Probaj da povećaš dozu TNT, ili još bolje radi folijarnu prihranu sa nekim kristalnim djubrivom za vege, tj. u kom ima dosta N, a TNT kao do sada. Pošto koliko sam skapirao, ph ne kontrolišeš baš najpreciznije, pa da ne bude problema u tom smislu, i ako ovo sada nije problem nastao zbog ph zemlje. A i male su ti saksije.
Prskaj ih pred spavanje, trebalo bi da krene na bolje.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.811
2.698
Weed California USA
@StepaTHC
Slazem se skoro za sve osim da prska lisce. Tesko je kontrolirat gnojenje kad imas i kokos i normalno gnojenje pa onda jos i folijarno.
Treba dovest ph u red, sto je malo teze sa vodom iz pipe, i treba koristit cijeli hesi coco paket sa deklariranim ph vrijednostima.
I treba odradit flush ako se nakupilo gnojiva zbog loseg ph.
Fungus gnats takodjer moze napravit vise problema od svega sto sam naveo ;) A dosle su vjerojatno zbog pre visoke vlage.


Da nema tih zafrkancija, i ja bi uzgajao u coco coir :)
 
02.07.2009
103
174
43
A ja volEm folijarno da ih prihranim i šta ćeš :) Čupalo me dosta puta, doduše u outu, pa mi priraslo k srcu. Ma nek prsne par puta samo da se stabilizuju bilje, taman dok ne sredi stanje zemlje.

@deroessi Uzmi neki ljudski ph merač kolega, biće ti od pomoći. Meri runof pri flushu taman da utvrdiš šta se dešava sa zemljom.
 
27.08.2016
6
0
1
32
Ljudi hvala puno na odgovorima! Musica sam se rijesio, nema vise nijedne, sve su se poljepile a larve su pojedene od strane Nematoda :) Flushao sam biljke samo sa pH reguliranom vodom, sutra idem u nabavku po vece saksije, hoce 6L biti dovoljno? Kupujem i Hesi Coco, PK, PZ i Booster. Jos jedno glupo pitanje, kako da testiram pH kokosa? Tako sto cu testirati vodu koja izadje na dnu iz rupica nakon flushanja ili? Pozdrav!
 
18.10.2015
74
23
8
47
12 litara ce ti biti dovoljno za zavrsnu fazu. 6 je malo.
Pa da ta voda koja izadje nju proveravas. Gledaj da kada flusas na primer stavis vodu 6.5 ako izadje manje od toga ph ti je manji. Ili obrnuto.
 
17.10.2006
11
17
3
Outdoor je u pitanju... Zute mi vrhovi i lisce na kraju do peteljke... A jos je u vegetaciji... Sta to moze biti? Ne znam da li sam predjubrio ili ima manjak necega pa ne znam sta da radim... Moguce je i da je veci malo ph oko 7... E sad ne znam kako da proverim ph zemlje? Da li je dovoljno samo da zalivam sa vodom sa korigovanim ph na 6.3 ili moram da znam ph zemlje? Hitno mi je posto vrhovi kao da umiru... Hvala unapred
 
Poslednja izmena:
09.03.2015
136
88
28
@flying_serbian Micjo cuo si da slika govori vise od hiljadu reci. Hajde potrudi se da slikas i ubaci sliku, kako bi oni koji znaju sta bi moglo biti na osnovu slike stvorili neki stav o tome sta muci tvoju biljku i tebe. Obzirom da zuris da dobijes odg sto pre stavis sliku to bolje. :) I moras malo vise info dati, tipa na koliko djubris(koliko cesto, kojom kolicinom, kojim djubrivom). :)
 
04.11.2015
16
3
3
38
Pozdrav,

Mogu li stavit svoju ženu unutra pod umjetnu rasvjetu ? 3 mjeseca je vani, procvjetala je prije kojih 2 tjedna i prevelika je i silom prilike moram ju maknut na sigurno. Dal će stat s cvjetanjem i doživjet šok ? Mislio sam na 12 / 12 normalno pod kojih 16 000 lumena. Nemam više žarulja. I tako ju završit u mjesec dana. Bude te ok ? Hvala
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xcx

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
Osim sto ce ti urod biti znatno manji osim ako nekako ne stavis vise od 16000 lumena (sto je okej za jednu manju biljku koja je trenirana, ali jaaaaako tesko za biljku iz out-a) nebi trebalo nista da joj fali. Pazi da iskopas dovoljno oko nje kako bi joj sto manje ostetio koren, to je realno jedina stvar koja moze da utice lose na premestanje. I nekako sigurno mozes da se snadjes da joj obezbedis vise svetla. Podzdarv i srecno :bocni::
 
19.04.2016
95
67
18
Ljudi, dali bih mogao odrezati vrhove sa biljke u cvetanju bez nekih vecih posledica jer premashuje 180cm i ugrozava sajt visinom... a pritom nemam mogucnost da je razapinjem i vucem vrhove na dole inace ima samo 4 vrha od druge i trece anode od koh je samo jedan odradio spontani hst na nekoh 40cm odozgo na dole i gradna se u josh 4 vrha i sve je to u potu od 15l u substralu u outu!?
 

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
Imao bi jednu veliku posledicu, ne bi imao najvece i najbolje hedove. Nije mi samo jasno kako je moguce da ne mozes da je privezes?