Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.08.2016
6
0
1
32
Pomagajte drugovi :(
Naime ja sam bio ubijedjen da biljke dok su u vegetaciji rastu a dok su u fazi cvjetanja da samo cvjetaju. Tek sada sam procitao da se visina biljke udupla dok je u fazi cvjetanja ili cak utrostruci ako je u pitanju Sativa (a kod mene je hybrid dominantna sativa - Pure PowerPlant). Moja najveca biljkica ima 100cm a prebacio sam ih na 12/12 prije 3 dana. Box mi je visok 160cm s tim da se to smanjuje kada se uracuna visina tegli i jos reflektor. Evo i slikica:


Moja pitanje je sta mi je sada ciniti? Nemam veceg boxa a nemam ni gdje sa vecim, taj sto imam ne mogu mijenjati. Da li mogu samo vrhove rezati kada dodju preblizu sijalici ili ne? Sta time gubim? Hocu li sta uspjeti sa ovim biljkama dobiti ili mi je cijeli grow propao? Hvala unaprijed na odgovorima. Pozdrav!
 

Pii

Aktivan Član
25.11.2012
138
85
28
32
indgrden
@Stipe za sad sam u mogucnosti da svaki dan proveravam, i danas ima puno vetra i sunca.. a imam i metar od nje jos 3 komada , nece samo tako preci na njih?
 
Poslednja izmena:

suvobor

Banned
Banovan
29.06.2016
90
26
18
41
moje pitanje je da li ima u tvom kraju ove biljke. zove se preslica ili rastavic? ako ima onda naberes punu kesu, ubacis u litar vode, pustis da provri 15ak min, procedis i kad se ohladi prskas cvetove svako vece sa time. ja ti garantujem da nece budjati dalje
 

Prilozi

  • ss3.jpg
    ss3.jpg
    25,5 KB · Pregleda: 29

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.813
2.698
Weed California USA
Kuhao sam svjezu preslicu i napravio valjda 20L te tekucine koja bi se trebala kao razrjedjivat. Radio po receptu.
Jedno su jagode i paradajz a drugo je cannabis. Bud od cannabisa je kao spuzva, zadrzava i vlagu i zrak, sto je savrseno za plijesan. Tesko moze bilo sto penetrirat do sredine bud-a, a tamo obicno krece plijesan. Cak i fungicidi za bortrytis tesko djeluju jer ne mozes naspricat unutar bud-a niti se to bas preporuca da rokas bud koji ces pusit.
 

suvobor

Banned
Banovan
29.06.2016
90
26
18
41
Bud od cannabisa je kao spuzva, zadrzava i vlagu i zrak, sto je savrseno za plijesan.
to sam nazalost jedne godine jako dobro naucio na sopstvernoj kozi u outdooru. imao rizican sajt, samo nocu isao, ili jako rano izjutra, spolja mi delovalo sve ok, kad sam ubrao kad me slog strefio nije. vecina iznutra provukla budj. stoga treba svima savetovati da sto detaljnije proveravaju budove, strasno je kad ti propadne toliki trud i muka.
 
14.06.2016
66
200
33
Ovako ekipa.
Kao što vidite i sami forum postaje sve nepregledniji zbog svakodnevnih tema "pomoć" "help" "problem" itd itd....ko bi se tu snašao?
Novi clanovi jako teško pošto se i ja ponekad pogubim.

Ideja ove teme je sljedeća :

Zamolo bih članove s "problemom" da ovdje postaju svoje pitanje na jedan kvalitetan način kako bi dobili kvalitetan odgovor..također bi zamolio ostale da pregledaju prije postanja jer 99% je netko vec pitao ono što oni sami žele pitati. Ne zaboravite uz problem okaciti i fotku na kojoj se vidi, fotka govori vise od 1000 reci

Znaci trebalo bi,ako se bojite da imate problem prezentirati kako i šta ste radili :

1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ?
2.Koliko su stare vaše biljke ?
3.Koliko su visoke vaše biljke ?
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ?
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, )
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ?
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ?
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ?
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ?
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ?
13.Koliki je ph zemlje ?
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ?
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ?
16.Fotografija ?

Tema je namjenjena pitanjima vezanima za biljke i probleme u uzgoju...spamm ce biti uklonjen i sankcioniran,pitanja tipa "obavio sam na WC trebam li obrisati dupe"...sredit cu najstrašnije...s tim da imajte na umu da sam sam sebi zaljepio 30 negativnih bodova za nepromišljen post....ako sam kaznio sebe i vi ste nahebali :)

Eto pokušaj da neke,sit. probleme i iskustva približimo široj masi u vidu smanjenja otvaranja novih tema sa 1000x već pitanim.

Pozdrav. Imam vec dosta staru biljozu, posadenu u 2. mj. u kucnim uvijetima gdje je rasla do otprilike 5.mj . Zbog nemogucnosti uzgoja outdoor sam ju drzao u kuci i presadivao u vece posude gdje. Sada ima teglu kojoj sam nadostukao jos jednu ispod da joj prosirim(produbim) mjesto za korijen. Malo sam ju vukao na tavan gdje je imala vise suncevog svijetla, malo skrivao u spajzu kada su dolazili clanovi obitelji. Zbog nepravilnog ritma svijetla i mraka se zbunila i pocela cvjetati gdje sam ja shvatio da imam zenkicu i nastavio je uzgajati. To mi je dalo povod da joj omogucim malo bolje uvijete te sam ju iznesao van, nasao malo bolje mjesto. Vratila se tada u vege fazu i nastavila rasti bez cvjeta. Sada je najvise vani te ima oko 7 sati direktnog sunca a ostalo u sjeni.(ne mogu drugacije) . Biljoza je prolazila kroz razne napade nametnika od kojih neke nisam bio siguran koji su. Sad imam problem koji ne znam kako ce zavrsiti..
Dakle..sada je 9 mj i Biljoza je u cvjetanju od 25.7.(ponovo) kada sam primjetio da izbacuje intenzivno pistile. Zbog radova na kuci sam ju morao prebacivati s jednog mjesta na drugo i nije uvijek imala isti ritam sunca i noci. Nikako doci do problematike... : Napale su ju gusjenice, neke musice sjedaju na listove i oblijecu ju, te ima neke crne tockice po sebi i plete se osjetljiva paucina oko listova te su oni sami tockasto nagrizeni. Bojim se da nije frveni pauk..Gusjenice sam do sad ubijao jednu po jednu..ali ovoj napasti ne mogu nista. Sada sam kupio prah drveta Neem-a. Prekjucer sam napravio otopinu i jucer prvi put naspricao totalno cijelu Biljozu. Da li me mozete savjetovati sto da radim dalje. Brine me sto su cvjetne pistile posmedile od jucer nakon spricanja jako a do prije tj dana dosta. Ne znam da li je cjvjet spreman a ni jedan list nije ni zut ni suh..osim onih napadnutih do predatora..
Hvala unaprijed..ocekujem pitanja i odgovore
 
14.06.2016
66
200
33
Pozdrav. Imam vec dosta staru biljozu, posadenu u 2. mj. u kucnim uvijetima gdje je rasla do otprilike 5.mj . Zbog nemogucnosti uzgoja outdoor sam ju drzao u kuci i presadivao u vece posude gdje. Sada ima teglu kojoj sam nadostukao jos jednu ispod da joj prosirim(produbim) mjesto za korijen. Malo sam ju vukao na tavan gdje je imala vise suncevog svijetla, malo skrivao u spajzu kada su dolazili clanovi obitelji. Zbog nepravilnog ritma svijetla i mraka se zbunila i pocela cvjetati gdje sam ja shvatio da imam zenkicu i nastavio je uzgajati. To mi je dalo povod da joj omogucim malo bolje uvijete te sam ju iznesao van, nasao malo bolje mjesto. Vratila se tada u vege fazu i nastavila rasti bez cvjeta. Sada je najvise vani te ima oko 7 sati direktnog sunca a ostalo u sjeni.(ne mogu drugacije) . Biljoza je prolazila kroz razne napade nametnika od kojih neke nisam bio siguran koji su. Sad imam problem koji ne znam kako ce zavrsiti..
Dakle..sada je 9 mj i Biljoza je u cvjetanju od 25.7.(ponovo) kada sam primjetio da izbacuje intenzivno pistile. Zbog radova na kuci sam ju morao prebacivati s jednog mjesta na drugo i nije uvijek imala isti ritam sunca i noci. Nikako doci do problematike... : Napale su ju gusjenice, neke musice sjedaju na listove i oblijecu ju, te ima neke crne tockice po sebi i plete se osjetljiva paucina oko listova te su oni sami tockasto nagrizeni. Bojim se da nije frveni pauk..Gusjenice sam do sad ubijao jednu po jednu..ali ovoj napasti ne mogu nista. Sada sam kupio prah drveta Neem-a. Prekjucer sam napravio otopinu i jucer prvi put naspricao totalno cijelu Biljozu. Da li me mozete savjetovati sto da radim dalje. Brine me sto su cvjetne pistile posmedile od jucer nakon spricanja jako a do prije tj dana dosta. Ne znam da li je cjvjet spreman a ni jedan list nije ni zut ni suh..osim onih napadnutih do predatora..
Hvala unaprijed..ocekujem pitanja i odgovore
 
03.07.2015
15
29
13
Pozz, eto moj problemćić na jednon biljozi, ostale su ok, terasa grow, ovo mi je drugi put, samo na ovoj jednoj se pojavilo ovo(pogledaj slike)
 

Prilozi

  • IMG_6760.jpg
    IMG_6760.jpg
    183,8 KB · Pregleda: 22
  • IMG_6761.jpg
    IMG_6761.jpg
    211,6 KB · Pregleda: 21

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Ja tu ne vidim nikakve probleme osim po nekog nametnika koji malo gricne list. Nista strasno, samo opusteno. :D Mozda je malo gladna, trebao bi nahraniti gnojivom za cvijet.
Ima tu jos cvjetanja. Najbolje ti je trihome pogledati mikroskopom pa kad vidis kakva je situacija ako ti se svidja skidas, ako ne ostavis jos. Nemoj gnojiti 14 dana prije skidanja, daj samo vodu.
 
14.06.2016
66
200
33
Ja tu ne vidim nikakve probleme osim po nekog nametnika koji malo gricne list. Nista strasno, samo opusteno. :D Mozda je malo gladna, trebao bi nahraniti gnojivom za cvijet.
Ima tu jos cvjetanja. Najbolje ti je trihome pogledati mikroskopom pa kad vidis kakva je situacija ako ti se svidja skidas, ako ne ostavis jos. Nemoj gnojiti 14 dana prije skidanja, daj samo vodu.
moguce da si pretjero pa sprzio sve al opet nista bez slika.
Aj mi please reci kakav je to problem..od jucer kada sam naspricao se intenziviralo..sasuseni djelovi lista..trihomi su tamnosmedi i tanki..da li da se brinem ili samo da ju zalijem kao sto budalin kaze ili.. ako mozes povecati sliku pa pogledati da li je to normalno.. hvala IMG-20160909-WA0007.jpg IMG-20160909-WA0006.jpg