Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

chifnotech

Aktivan Član
17.08.2011
119
63
28
44
Nedavno su mi se pojavile flekice na jednoj biljci, a sada i na drugoj, samo što su na drugoj izraženi veći smeđi spotovi, a na prvoj su bile sitnije flekice, sad su se pojavili veći spotovi (vidi slike pod br 16.)
Prva je flushana, nakon toga zalivena s pol doze Hesija, kasnije nastavljeno s full dozom po tablici (bojim se da tu nisam zeznuo).
Radi se o dvije različite sorte (OG kush navodno i special kush) s tim da je još jedan special kush u boxu i nije mu ništa za sada.

Ako fluham biljku, da li je ok da ju poslije flusha zalijevam s pola doze do kraja? Izgleda li ama iskusnjarama ovo kao nute burn?
Unaprijed zahvaljujem na odgovorima!

1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? - Sjemenje
2.Koliko su stare vaše biljke ? - oko 20 dana veg + 5 - 6 tjedana cvjetanja
3.Koliko su visoke vaše biljke ? - jedna oko 30 cm, druga oko 60 cm
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ? - 7l
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, ) - zemlja bez nutrijenata, hesi po tablici
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? - svakih 2 - 3 - 4 dana, ovisno o težini i stanju, voda iz pipe ph regulirana na oko 6,5
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ? - oko 6,5 - jeftini ph metar
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ? - HESI
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ? 250w hps
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ? - oko 35 cm
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ? 0,4 m2
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ? - temp: dan 28 - 30c, noć oko 23 - 24c, vlaga između 35 - 55%
13.Koliki je ph zemlje ? - nemam pojma
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ? - nope
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? - malo praktičnog, puno teoretskog
16.Fotografija ? - hi res album klik ovdje
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.812
2.698
Weed California USA
Nisam siguran. Na prvu bi reko da su bili neki nametnici....al nista ne vidim ispod lista.
...kako god, prati stanje pa cemo vidjet. Nije nista opasno za sada i nemas jos bas puno do kraja.
Baci sliku cijele biljke ako ti se da.
 

chifnotech

Aktivan Član
17.08.2011
119
63
28
44
Budem ih sutra oko 19h izvadio i poslikao, ovako mi nikako ne ispadaju slike pod lampom.
Da, one i dalje lijepo napreduju. Sutra bi ih trebao zaliti, mislim da ću malo smanjiti dozu nutrijenata za ovaj put, čisto iz predostrožnosti.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
A vidi,moze biti svasta.Slicno je problemu sa ph.Evo ova slika prikazuje kako propada list kada imas problema sa ph.Sa cijelom slikom se vidi puno bolje.
stages-of-phosphorus-deficiency-sm.jpg
Moze biti i nametnici,zato cijela slika da bolji uvid u problem.
 
Poslednja izmena:
16.07.2011
197
180
43
I ja bih se složio da je problem u ph vrednosti jer nažalost imam iskustva u tome jer su mi tri grow-a propala samo zboh ph. Naručio sam ph metar i sad me bole uvo. Koliko god mislili o forama tipa,ma moja voda iz pipe je super, stavljam malo limuna/limontusa/sirća neće joj faliti ništa, drage kolege i prijatelji duboko ste se zajebali. Konkretno ph vode iz moje pipe je 8,6 verovali ili ne. I ja sam stavljao malo limuna i limontusa ali to nije bilo ni približno dovoljno d aga spusti bar do 7 i tako sam devojke polako ali sigurno potrovao... Sve sam mislio, pa pgledaj ovog zaliva direktno iz pipe, onaj drugi stavi malo limuna pa rekoh ajd i ja ću, kad njegovim devojkama ne fali ništa neće ni mojima. E, tu je zajeb :)

Ne gajite zmiju u džepu već poručite ph metar i radite kako valja. Ako kažete da nemate mogućnosti onda s'oproštenjem serete, jer ako ste kupili samo ono neophodno tipa sijalice, ventove, đubriva i zemlju možete se snaći i za dodatnih 10ak eura koliko i staje jedan pristojan ph metar, a to je otprilike trećina para koje ste već potrošili. Šta? Hoćete kvalitetan dim, rad, trip za tridesetak uloženih eura? E, pa ne može nažalost. Uverio sam se na ličnom primeru, zato i pišem.
E, da, dva puta sam ubrao nezrelu biljku jer mi je bilo mnogo 7 evra da dam za mikroskop.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grouchy
16.07.2011
197
180
43
znam za tu temu i sve sam isto uradio, kad sam bio početnik i opet ph nije bila dobra... Ti nisi imao problema jer su vam možda slične ph vrednosti vode iz pipe... da napomenem kod mene je bila 8,6, tako da... kapiraš?
 

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
Kapiram, Bizzo je dao parametre, moja voda je sličnog ph, tako da za mene funkcionira, da mi je ph kao tebi odmah bi kupio ph metar, što će reći čitat sa razumjevanjem ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gerber(N)Radič

chifnotech

Aktivan Član
17.08.2011
119
63
28
44
Nedavno su mi se pojavile flekice na jednoj biljci, a sada i na drugoj, samo što su na drugoj izraženi veći smeđi spotovi, a na prvoj su bile sitnije flekice, sad su se pojavili veći spotovi (vidi slike pod br 16.)
Prva je flushana, nakon toga zalivena s pol doze Hesija, kasnije nastavljeno s full dozom po tablici (bojim se da tu nisam zeznuo).
Radi se o dvije različite sorte (OG kush navodno i special kush) s tim da je još jedan special kush u boxu i nije mu ništa za sada.

Ako fluham biljku, da li je ok da ju poslije flusha zalijevam s pola doze do kraja? Izgleda li ama iskusnjarama ovo kao nute burn?
Unaprijed zahvaljujem na odgovorima!

1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? - Sjemenje
2.Koliko su stare vaše biljke ? - oko 20 dana veg + 5 - 6 tjedana cvjetanja
3.Koliko su visoke vaše biljke ? - jedna oko 30 cm, druga oko 60 cm
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ? - 7l
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, ) - zemlja bez nutrijenata, hesi po tablici
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? - svakih 2 - 3 - 4 dana, ovisno o težini i stanju, voda iz pipe ph regulirana na oko 6,5
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ? - oko 6,5 - jeftini ph metar
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ? - HESI
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ? 250w hps
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ? - oko 35 cm
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ? 0,4 m2
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ? - temp: dan 28 - 30c, noć oko 23 - 24c, vlaga između 35 - 55%
13.Koliki je ph zemlje ? - nemam pojma
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ? - nope
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? - malo praktičnog, puno teoretskog
16.Fotografija ? - hi res album klik ovdje

@Stipe evo link na slike cijelih biljoza

Skroz zadnja na slici je jako žedna pa se malo povila, ona je ujedno i najviše zahvaćena problemom. Ova u sredini je (navodno) OG kush, on je zahvaćen onim krupnim flekama, što se i vidi na jednoj od slika, a ova prva se, za sada, čini uredu
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.812
2.698
Weed California USA
U pravilu od 20 do 30 ce ona rast. Idealno za indoor bi bilo 25-26, iako neka novija "istrazivanja" vele da je najbolje oko 23.
... temp smanjujes pojacavanjem ispuha...al ak nejde, nema veze, doci ce ona do kraja ;)
 

chifnotech

Aktivan Član
17.08.2011
119
63
28
44
Nedavno su mi se pojavile flekice na jednoj biljci, a sada i na drugoj, samo što su na drugoj izraženi veći smeđi spotovi, a na prvoj su bile sitnije flekice, sad su se pojavili veći spotovi (vidi slike pod br 16.)
Prva je flushana, nakon toga zalivena s pol doze Hesija, kasnije nastavljeno s full dozom po tablici (bojim se da tu nisam zeznuo).
Radi se o dvije različite sorte (OG kush navodno i special kush) s tim da je još jedan special kush u boxu i nije mu ništa za sada.

Ako fluham biljku, da li je ok da ju poslije flusha zalijevam s pola doze do kraja? Izgleda li ama iskusnjarama ovo kao nute burn?
Unaprijed zahvaljujem na odgovorima!

1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? - Sjemenje
2.Koliko su stare vaše biljke ? - oko 20 dana veg + 5 - 6 tjedana cvjetanja
3.Koliko su visoke vaše biljke ? - jedna oko 30 cm, druga oko 60 cm
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ? - 7l
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, ) - zemlja bez nutrijenata, hesi po tablici
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? - svakih 2 - 3 - 4 dana, ovisno o težini i stanju, voda iz pipe ph regulirana na oko 6,5
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ? - oko 6,5 - jeftini ph metar
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ? - HESI
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ? 250w hps
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ? - oko 35 cm
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ? 0,4 m2
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ? - temp: dan 28 - 30c, noć oko 23 - 24c, vlaga između 35 - 55%
13.Koliki je ph zemlje ? - nemam pojma
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ? - nope
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? - malo praktičnog, puno teoretskog
16.Fotografija ? - hi res album klik ovdje

Update stanja ovdje
Na ovodj drugoj počelo žutjeti lišće.