Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
evo me opet, da ne navodim ponovno sve...par postova iznad sam napisao, ugl. na prijasnjim slikama koja sam isto gore objavio se vidi sfrkano lisce i po njemu tu i tamo neka fleka zuta. Nisam bio siguran sta joj tocno smeta...da li previse svijetla (250 w je bilo na cca.13 cm) ili neke stetocine, pa sam prvo mislio da ju je prije nesto napalo, pa sam ugasio svijetlo na par sati da ju pospricam sa SMC control i poslije kad se malo posusila sam opet upalio, a jucer sam ju i odaljio od svijetla na 20 cm cca. Danas sam ponovno isao provjeriti kakvo je stanje, i cini mi se malo manje spigana, raste jos uvijek...koliko se meni cini, ali su joj sad na ovim ovalnim listovima na kojima su bile one fleke zute boje (vidi se na slikama par postova iznad) postale narančaste! Sta to znaci?:watch::zvezda::
ispricavam se, zaboravio sam objaviti slike...evo ih: IMAG0215.jpg IMAG0218.jpg IMAG0219.jpg IMAG0220.jpg
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
vratio sam na 10 cm. Ne kuzim kako ph zeza kada ga podesavam od kada je biljcica izbila iz zemlje, jedino dok je bila u zemlji je spricana sa nepodesenim ph?i jos jednom kazem i ova druga sve identicno isto, a ona savrseno napreduje, mislim ni ova nije stala rasti ali je sva nekako cudna. Jel moze biti do spektra jer ovaj NL koji je pod plavim za vege je ovaj savrseni, a ispod zutog za cvijetanje je ovaj drugi koji ima problema...a isto tako je i mali mazar jos stavljen pod taj isti zuti spektar koji izgleda dobro za sada ali se isto malo smezuro :) pa sve mislim da im se i ne svida to bas na pocetku.
 
Poslednja izmena:
12.09.2009
56
81
18
40
pozdrav ekipa. interesuje me kada skinuti mh ,a staviti hps ?biljke sam drzao 3 nedelje na 16\8 ,a juce sam ih prebacio na 12/12 .da li je potrebno sada staviti hps ili tek kada se pojave pistile .izvinjavam se ako se o ovome vec pisalo,ali ja nisam mogao da pronadjem .unapred hvala
 
08.05.2017
14
3
3
Zemlja je mešavina čarobne, pešterskog treseta i perlita.
Pot pravougaonik oko 10l
Svetlo 7*12w(2700) + 1*9w(6500)+ 50w cob full spectrum(od pre 3 dana)
Temp/vlaga oko 28-30c, oko 30%
Dan 12.
Vent fi 120, 150m3/h
Za vikend biljoza je bila sama, u nedelju uveče sam otvorio box i video 2 lista da kreću polako da zute s krajeva - 1. nod, 2. nod se razvija ok i nisam ništa dirao i dako do sinoć, kad jutros ovo, krenuo i drudi par isto tako, još se i uvio jedan list ka gore.
U pitanju je automatik WWxBB. Prvo zalivanje je išlo sa pola doze polusmrdljivog slavola. Pitanje je šta joj je i kako sprečiti?
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    363,2 KB · Pregleda: 41
08.05.2017
14
3
3
@Stipe A ja pitao za zemlju u tu temu, ali jbg niko mi nije odgovorio, pa sam terao sa onim čim sam imao
@VenloNL Ma zalivao sam prvi put nakom 7-8 dana sa oko 2l vode, drugi put juče sa oko 1l, nego sad se setio da sam jednom poprskao biljku vodom na jedno 2 sata do kraja svetla pa je možda i to uzrok, a mislim da sam to i juče uradio onako mahinalno.
Ako nije kasno za presađivanje, sutra se bacam u potragu za zemljom, regulišem vlažnost, i teraj, valjda će izaći za dim, dva..
 
08.05.2017
14
3
3
Znam video sam, pročitao :) Nju sam stavio nekih 1l u celom tom mixu, zato sam se i odlučio za taj peštarski treset, baš zbog tog posta, zato sam stavio specifikacije zemlje i pitao da li će da posluži. Nema veze, teramo dalje.
 

matatata43

Aktivan Član
02.01.2016
145
387
63
Poz, znam da bez slike Nista al Eo danas nisam imao tu mogućnost imam dvije foto biljke oko 30 dana u cvjetanju oko 2 metra i vise grdosije,, i nisam ih posjećivao oko 20 dana ako ne mal i vise ,odlično je vrijeme bilo samo sunce, i one se nisu pomakle doslovno? Iste su bile i prije 20 dana brijem da to sad meni neće uspjet završit dokraja, gnojim plantellom duple doze tak 10,15 dana nepokazuju da su gladne, jedino sto sam 2 puta duplom dozom signuma ospirco nevjerujem da fungicid može utjecat na rast biljke tj punjenje hedova??.. znaci kao stagniranje nekako da ih je uhvatilo, temp danju bude 25,26 noću 9,10 .. prošle god u ovo vrijeme sam ih skidao a sad stoje tako nekak napola napunjene.. stvarno nesta meni neobično..
 

Ceracki Mustang

Dr. Green Thumb
17.12.2015
797
2.901
163
43
Poz, znam da bez slike Nista al Eo danas nisam imao tu mogućnost imam dvije foto biljke oko 30 dana u cvjetanju oko 2 metra i vise grdosije,, i nisam ih posjećivao oko 20 dana ako ne mal i vise ,odlično je vrijeme bilo samo sunce, i one se nisu pomakle doslovno? Iste su bile i prije 20 dana brijem da to sad meni neće uspjet završit dokraja, gnojim plantellom duple doze tak 10,15 dana nepokazuju da su gladne, jedino sto sam 2 puta duplom dozom signuma ospirco nevjerujem da fungicid može utjecat na rast biljke tj punjenje hedova??.. znaci kao stagniranje nekako da ih je uhvatilo, temp danju bude 25,26 noću 9,10 .. prošle god u ovo vrijeme sam ih skidao a sad stoje tako nekak napola napunjene.. stvarno nesta meni neobično..
Nemislis da je zbog razlike u temperauri?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: matatata43