Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.426
1.098
A stoo? Gde sam pogresio?

evo ti ovde, pa vidi gde sam ja pogresio i kako je to zavrsilo; dugacko je za objanjavati :D

 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki
09.05.2015
13
14
3
68
Prije 6-7 dana sam stavio sjemenku u vlažni papirnati ručnik, isklijao je bijeli korijen, nekih 5 milimetara, pa sam ga ubacio u teglicu sa zemljom. Prošla su 3 dana a biljčica nikako da se probije iz zemlje, pa sam jutros pažljivo izvadio zemlju, i vidim da se formiralo nešto kao lističi a korijen je narastao na nekih centimetar, centimetar i pol. Vratio sam to pažljivo natrag, malo potapkao oko korijena i ostavio ovo kao listiće na površini zemlje (vidi sliku). malo sam uju navlažio i poklopio prozirnom čašicom. Planiram ju držati po danu na suncu a noću ju unositi u grijani prostor cca 22 23 stupnja.

Jesam li ju ubio kad sam ju vadio i jel ovo izgleda kako treba? Ljuskicu nisam uopće vidio, a brine me što su listići ovako polegnuti, preklopljeni i blago roza.

Inačer ovo mi je prvi pokušaj, ali inače uzgajam rajčicu a kažu da je ovo dosta slično.

slikaono je neposredno nakon što sam ju izvadio iz zemlje i vratio natrag.
 

Prilozi

  • 20200417_102346.jpg
    20200417_102346.jpg
    346,9 KB · Pregleda: 51
09.05.2015
13
14
3
68
Da, malo sam možda nestrpljiv :)

Imao sam 5 sjemenki, dvije nisu uopće proklijale a kod dvije je klica odmah požutila i strunula. Još me bilo strah da sam ju preduboko stavio, zato sam ju i iščačkao vani i presadio da vire van ovi kao listići. Valjda ju nisam zeznuo? Čitao sam po netu da bi trebala izbiti iz zemlje za 48-72 sata, a kako je prošlo duže od 72 sata, mislio sam da ionako ništa od svega.
 

Bubamara

Aktivan Član
26.08.2009
37
393
53
čardak ni na nebu ni na zemlji
Zavisi koliko si je duboko posejao. Ja je volim prekriti većim slojem zemlje, pa duže izbija na površinu. Nikada mi se nije dogodilo da semenka ostane zakačena i osušena na kotiledonima, što često zna biti ako se plitko poseje, nego se sama oslobodi.

Roza je jer je do jutros bila u zemlji bez svetlosti. Ne čačkaj mnogo i biće ok.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Prije 6-7 dana sam stavio sjemenku u vlažni papirnati ručnik, isklijao je bijeli korijen, nekih 5 milimetara, pa sam ga ubacio u teglicu sa zemljom. Prošla su 3 dana a biljčica nikako da se probije iz zemlje, pa sam jutros pažljivo izvadio zemlju, i vidim da se formiralo nešto kao lističi a korijen je narastao na nekih centimetar, centimetar i pol. Vratio sam to pažljivo natrag, malo potapkao oko korijena i ostavio ovo kao listiće na površini zemlje (vidi sliku). malo sam uju navlažio i poklopio prozirnom čašicom. Planiram ju držati po danu na suncu a noću ju unositi u grijani prostor cca 22 23 stupnja.

Jesam li ju ubio kad sam ju vadio i jel ovo izgleda kako treba? Ljuskicu nisam uopće vidio, a brine me što su listići ovako polegnuti, preklopljeni i blago roza.

Inačer ovo mi je prvi pokušaj, ali inače uzgajam rajčicu a kažu da je ovo dosta slično.

slikaono je neposredno nakon što sam ju izvadio iz zemlje i vratio natrag.
Izgleda blatnjava zemlja,polako s zaljevanjem
 

Lovetogrow

može se sve..,a gajenje vutre,najviše!
27.08.2019
1.272
13.291
358
Pozdravljam ekipu, jedan big respect!
Imam probleme,sa dvije bijoze,od ćetiri, koje su spremne za outdoor.
Nicanje,poćetkom Marca,sve sú iz random sjemena iz joxova,tu i tamo_Od
početka sám jih držao pod led żaruljma e27,5-15w, skupa cca.70,w
2700-5000K spektrum (različite variante,al boja više żučkasta,neg White.-full spectrum 3500K.), sjemena sam držao u vodi 12. sati,potonule,poslije u Jiffy tablete,za daň,dva,eto njih vani.od poćetka nisam zapazio toliko manjka ,veroatno u prehrani..tek zadnjih par dana mjenjaju boju.sve su u Plagron grow mix zemlji,kučište,jim je "seedling box",samourađen(diy), in-vent.od 12V,I poprilično-dobro su prozračene.
Hranim jih,od početka,BioBizz-ov root-juice 2ml/l, Urban Jungle (4ml/l),sada ču ga maknut sa menuja..
Od pre nedelju,koji daň više,poćeo sa Plagron-alga grow,juće stavio malo enzýma(Plagron-1ml/l),i Urban jungle (alga mix.),sada:
1.va ima ljubičaste peclje od listova,ćak su ji žile počele purple boje dá budu..slike:
IMG_20200417_102345.jpg
IMG_20200417_102352.jpg
A ova druga,ima žučkasto lišče,al nije-suho-žuto,neg boja listova na žučkastu baca.slika:

IMG_20200417_102633.jpg
IMG_20200417_102359.jpg
IMG_20200417_102636.jpg
Imam jednu,sa "flat-steam"(ploska glavna(kod mene)grana),ali mi nije to neki problem,mada,sam jednom,sa ovakvim poremečajem,imao jednu(imao ja i više,al mi "ta"-tada napravila problem,na kraju),završio ko hemafrodit.eto slike ove(og),sa flat-steamom.
IMG_20200417_103745.jpg
IMG_20200417_103829.jpg
Za kraj,bit ču sretan,ak jim nije niš ozbiljno! :) ,napomenem,da sú u potima od litre,jedva čekaju,da se presade u groneste od 25.l :)(zemlja Plagron grow-mix)
Svaka informacija,šta mi je radit-dobrodošla,ja ču se još po temama bacit,a za Vaša iskustva i vrijeme,meni pomoči, zahvaljujem!
✌️by lovetogrow
 
Poslednja izmena:
09.05.2015
13
14
3
68
Izgleda blatnjava zemlja,polako s zaljevanjem

To sam ju malo pošpricao nakon što sam ju vratio natrag u zemlju, to joj je bilo jučer za cijeli dan, još sam navečer malo ovlažio površinu zemlje, špric ili dva, jer je bila suha. Držao sam ju cijeli dan na suncu, do 21 navečer, a onda još do 2 ujutro pod jednom CFL lampom. Jutros sam ju opet iznio u 7 ujutro na sunce, i opet zalio.

Tako da izgleda blatnjavo zato što je upravo zalivena, ali mislim da ne pretjerujem.

Evo fotke od jutros nakon zalijevanja, uspravila se i narasla su joj dva listića. Danas ju više ne mislim dirati do večeri, a onda opet par sati pod lampu pa na spavanje u toplo, i eventualno malo vode ako prhvih centimetar dva zemlje bude suho. I još je držim pod plastičnom prozirnom čašom od pive.
 

Prilozi

  • 20200418_090227.jpg
    20200418_090227.jpg
    495,4 KB · Pregleda: 33
  • Sviđa mi se
Reactions: grouchy

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Makni tu čašu ako je na izravnom suncu jer će se skuhati čim malo ugrije, fino ju zalij u krug okolo nje s 1dcl vode jer na suncu se to osuši do večeri,ako ćeš samo pošpricati onda bi to trebao raditi svako sat vremena ,ovo kako sad izgleda je "u redu", da ju nisi otkopao vjerojatno bi danas bila prošlost. Jer koliko sam skužio ti kad si je otkopao bili su već listići kako kazes, nije bila sjemenka s klicom? Samo se čuvaj puževa kad makneš čašu.. preporučam mentora da si izabereš, sretno :)
 
09.05.2015
13
14
3
68
Reply
Da, kad sam ju otkopao već je imala listiće. Čaša maknuta, zalivena je s tako otprilike deci vode i sad se sunča. Thx :)

Makni tu čašu ako je na izravnom suncu jer će se skuhati čim malo ugrije, fino ju zalij u krug okolo nje s 1dcl vode jer na suncu se to osuši do večeri,ako ćeš samo pošpricati onda bi to trebao raditi svako sat vremena ,ovo kako sad izgleda je "u redu", da ju nisi otkopao vjerojatno bi danas bila prošlost. Jer koliko sam skužio ti kad si je otkopao bili su već listići kako kazes, nije bila sjemenka s klicom? Samo se čuvaj puževa kad makneš čašu.. preporučam mentora da si izabereš, sretno :)
 
23.03.2020
16
34
13
23
Pozdrav ja bih da postavim pitanje
Imam probleme
Male biljeke budu napolju
5-6 dana im je
I evo vec po treci put odem da ih pogledam osusile su se(izgorene).
Zemlja je uredu iz poljoprivredne ph od 5.5 do 7 nazalost nemam slike,kamera mi je razbijena
Ako mozete pomoc bio bih puno zahvalan.Hvala.
 

DjedMraz

https://twitch.tv/vutraorg
Poznanik Foruma
13.04.2020
618
3.244
203
ej., ne mogu pronaci odgovarajuci odgovor na pitanje.,.,pa ovako ,.ako je automat u tegli, koliko bi trebala biti okvirno duboka da budu uvijeti ok, jer sam samo procitao da voli rastii u dubinu.....dimenzije tegle me zanimaju..? thx unaprijed
 

Freshexen

Aktivan Član
02.03.2018
102
475
63
36
stavi
ej., ne mogu pronaci odgovarajuci odgovor na pitanje.,.,pa ovako ,.ako je automat u tegli, koliko bi trebala biti okvirno duboka da budu uvijeti ok, jer sam samo procitao da voli rastii u dubinu.....dimenzije tegle me zanimaju..? thx unaprijed
stavi u saksiju pa onda sakskiju u vecu saksiju da ti nebi bio vruc koren za teglu min 12 litara ali mora da ima rupice na dnu da bi ti voda odlazila i i ko ce4s bas u teglu omotaj je necim i mora da ima rupice da voda se ne bi zadrzavala.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DjedMraz