Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.03.2015
136
88
28
Cao Vutroljupci, nadam se da ste lepo napuseni i da vam je sve potaman. Hteo sam sutra da slozim jedan fini apdejt, i ne odustajem od toga, ali u medjuvremenu mi treba help. Juce ujutru prosetah svoje cetiri cerke sa namerom da ih udam u brdu. 3 resih da udam, "cetvrtu necu" rekoh sebi, "neka je jos malo sa mnom". Ne lezi vraze. Nakon sto je vratih kuci dadoh joj vode da se okrepi, bilo je jako toplo u nasoj udavackoj setnji. Napojih je, malo je i umih i mirna srca odoh svojim poslom. Malo posle primetih nesto cudno. Posle 7-8 sati primetih joj pegice na licu, tek po koju. I rekoh sebi, nije strasno, udale se sestre mozda je nostalgija. Jutros obidjoh cerke a pre toga ovlas bacih pogled na ono sto je ostala sa mnom. Nisam je mnogo zagledao pa mi je delovala kao da je prebolela vec prethodni dan. Bejah do cerki, posle malo prosetah brdima, sretoh neke drage ljude usput i ceo dan prodje u nekoj miloj i lepoj atmosferi. Rekoh sebi "daj da vidim kako mi je mezimica". Kad' ono nije dobro. Pege su se prosirile a sitnih krvopija je bilo svuda, ili mi je barem bilo lakse da na njih svalim krivicu. Elem pogledajte sta je i kako, pa velim ako ste iskusili prosvetlite me sta da radim. Do tada, stej haj, laku noc.
 
  • Haha
Reactions: trevor

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Mislim da je to zato jer si je kako kažeš "umio", vjerojatno misliš da si joj listove pošpricao sa vodom?
Ako je bila na suncu nakon što si je pošpricao od toga su joj spaljeni listovi.:)
 
Poslednja izmena:
09.03.2015
136
88
28
Nije, razmisljao sam o tome i ja sam mislio da je to i zato sam i napisao. Od kako sam je umio broj pegica se povecavao i dalje se povecava. Zbog toga sam i alarmio vutra.org :) Obzirom da su uslovi odlicni, ali da zbog otvaranja prozora imam raznih musica, ali ne idu po listovima, razmisljam o mozda nekim vrstama(ako postoje) koje napadaju koren. Ne deluje me kao da je nesto spolja napada jer vidim minimalne tragove ovih pega i na ovim zdravim listovima. Maltene jedva vidljive tackice,izgledaju vidis i sam, kao oziljno tkivo.
 
05.10.2015
59
135
33
@Džoni Snežni imamo isti problem probaj podic lampu jos malo neznam na kolko ti je nisi napiso,po slikama vidim da si ih zalio nedavno ostavi da popije to dan dva tri kad procjenis da treba zalit open,onda extra extra pazi i ako je sve uredu nakon par dana bi trebalo bit sve uredu,tj nebi se trebalo sirit dalje ,citao sam po netu da nije neki pre veliki problem al nebi smijelo da se ponavlja ta greska kod zaljevanja.Ja ti mogu javit kroz nekih 10-12 sati ako hoces dali mi se siri dalje ili ne pozz
 
09.03.2015
136
88
28
Daj Boze da je to Badi. Lapma je na 67cm od biljke a na 600w sam je prebacio. Podicicu je 10 ak santimetara. A Badi misljenje oko ovoga sto se kao kasike oblikuju listovi. Ovi oboleli. :) W1Zk prati ti na tvojoj ja cu na mojoj pa menjamo iskustva. :)
 

rinche

leteća kornjača
24.04.2020
289
3.855
143
31
Opet ja...
Od prekjucer ih nisam obisla, ali sam 100% sigurna da ove flekice nije bilo. Na istoj biljcici mi je stabljika uz zemlju izgledala malo cudno i kada sam lagano maknula zemlju, izaslo je ovo neko crveno dubre (velicine 1-2mm). Nisam sigurna jel to crveni pauk, a koliko sam uspjela procitati, oni se ne vide bas tako :(
Jel da presadujem u novu zemlju? Spricam necime? Jel problem u necemu drugom? Jos ih nebi presadivala u zemlju, pogotovo jer je pala kisa, a ja jos nisam pripremila sve.

Stalno citam i pokusavam se informirati bez da ikoga gnjavim (jucer sam cak zaboravila da mi je proslo radno vrijeme koliko sam zakljucala), ali eto, snaslo me iznenada pa vise ne znam sta da mislim. Ostatak biljcica nema naznaka ikakvih flekica. Danas im je 20. dan od proklijavanja
 

Prilozi

  • 20200512_121341-01-01.jpeg
    20200512_121341-01-01.jpeg
    726,3 KB · Pregleda: 47
  • 20200512_121622-01.jpeg
    20200512_121622-01.jpeg
    381,9 KB · Pregleda: 51
  • 20200512_121341-01.jpeg
    20200512_121341-01.jpeg
    319 KB · Pregleda: 49
05.10.2015
59
135
33
@rinche ove flekice su ti od light burna vjerojatno ti je prilikom zaljevanja kapnulo po listu pa kad si upalila svijetlo ti se spalilo,pazi kod zaljevanja sljedeci put tj za par dana ces vidjet kakvo je stanje,a ovo sa paucima probaj naspricat box sa biokillom i malo van njega,ja sam to jucer uradio danas naso 2 mala smrada izvrnuta na ledjima znaci da radi samo nemoj po biljonima spricat.
Imamo isto problem pa reko da podjelim svoje misljenje pozz

Edit:https://www.growweedeasy.com/cannabis-plant-problems/leaf-miners ili ako imas vremena citat
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: rinche