Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
Povijani listovi budu od povisene vlage ispod njih, Odnosno dok su jos biljke male i blizu zemlje kako zemlja isparava tako se lisce voli povijati ali nista zabrinjavajuce.
Dok ovaj list meni vec vuce na fluskacije PH. Ja se iskreno nebi mucio s PH sve dok ne krenem hraniti s plantelom.
Nemam iskustva s mjesanjem plantele i hesija, ali mozda se i tu nesta desilo dok si dao plantelu i root istovremeno. (neka međusobna reakcija, nikad ne mjesat razlicite proizvođače u istom zaljevanju, osim ako ne znas sto radis.)

Nastavi samo s vodom do negdje 30-35.tog dana toliko hrane imaju u potgroundu, neke biljke i do 50 dana ne traze nista dok su u njemu.
Voda i svako drugo zaljevanje root i salvol. Dok krenes s hranom onda kreni dalje s PH, jer budes si probleme stvorio bez potrebe. Princip hrana, sljedece salvol, pa voda i tako vrtis jer je plantela prilicno jako gnojivo i budi oprezan s doziranjem.
 

Ledledeni

Aktivan Član
08.01.2021
268
720
93
Voda i svako drugo zaljevanje root i salvol. Dok krenes s hranom onda kreni dalje s PH, jer budes si probleme stvorio bez potrebe. Princip hrana, sljedece salvol, pa voda i tako vrtis jer je plantela prilicno jako gnojivo i budi oprezan s doziranjem.
@FatOne hvala na savetu :respect: Ako sam lepo razumeo ne trebam da spustam PH dok ne krenem sa hranom ili???
Necu vise koristiti plantelu, samo slavol i root, a za 20ak dana ce flip i onda slavol + Hesi boost, bloom, i drugoj polovini phosphor.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: KARTMEN and FatOne

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
@vutraled Nemoj tih 20dana nista stabilizirat ce se ona, a potground dobro drzi ph. Kod mene je ph vode preko 7.5 i ne korigiram nikad. Zemlja cuda radi, ali kod upotrebe plantele je savjet korigirat (osobo nisam koristio u indoru pa ne znam iz prve ruke.).

@Ivan0209 Drago mi je, ako zapne pisi ovdje netko ce opet uskociti.
 

Ledledeni

Aktivan Član
08.01.2021
268
720
93
Kod mene je ph vode preko 7.5 i ne korigiram nikad. Zemlja cuda radi, ali kod upotrebe plantele je savjet korigirat (osobo nisam koristio u indoru pa ne znam iz prve ruke.).
Iskreno malo mi je frka jer je poslednje zalivanje PH bio 5,9, a sad da odjednom pri sledećem zalivanju PH bude 7,9, koliko ima moja odstojala voda. Nadam se da ih nece jos vise sjebati tolika PH razlika???
Necu koristiti plantelu i nista za vegetaciju, a kada uradim flip koristicu Hesi, tako tada necu ni morati da korigujem PH, osim kada ide samo voda.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Prvo zalivanje je ph bio oko 6,8, drugo i trece 6,5 tada se ovo i pojavilo. Cetvrto zalivanje sam smanjio na 6,3 i poslednje zalivanje 5,9.
To pričamo o vodi za zaljevanje? Ne runof? Da ne bude zabune...
Malo puno gore/dole sa pH vrijednosti.
Ovo što ti je FatOne rekao za mješanje gnojiva poslušaj. Radije samo sa plantelom radi, ako nemaš hesi komplet.

Edit:
Ja uvijek ciljam na raspon između 6.3 do 6.5, dakle ne baš velika razlika. U cvjet ide više, oko 6.8 pH.
 

Ledledeni

Aktivan Član
08.01.2021
268
720
93
@Zlo&Naopako Da, da ph vode, runof nisam jos uvek ni merio. Za period vegetacije imam od hesija samo root, a za cvetanje Hesi bloom, hesi boost i hesi phosphor, a po potrebi cu dodavati sensi Cal&mag.
Jeste malo gore/dole ph. Kada je pocelo da se pojavljuje mislio sam da je visok ph, pa sam ga zato postepeno smanjivao, ali nista se nije poboljsalo.
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.348
10.002
256
Jeste malo gore/dole ph
Mnogo je :) logaritamska je skala, razmak između 6.0 i 7.0 je deset puta veći od 5.0 - 6.0
Biljke vole konstantnost, ovakva skakanja nisu baš zdrava
A ako je povišen npr kao gore pomenuti 7.5, ali da je uvek tu negde - em se biljke prilagode em bakterije vrate u normalu


Ja uvijek ciljam na raspon između 6.3 do 6.5
Isto, manje glava boli, a lakše naći uzrok dođe li do problema posle :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ledledeni and Z&N

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.863
358
@vutraled meni one svjetlije fleke po velkim fan listovima djeluje ko dae bilo vode po njima pa ih led skurio,ugl ako nije od vode zanemari komentar!
 

Ledledeni

Aktivan Član
08.01.2021
268
720
93
one svjetlije fleke po velkim fan listovima djeluje ko dae bilo vode po njima.
Nije bilo vode po njima, a i zalivam ih par minuta pre mraka.
Zalio danas samo sa vodom 6,5, pa cekam rezultate, medjutim sve se vise i vise siri, od kada sam primetio flekicu (vise nije flekica)
 

Prilozi

  • IMG_20220224_190818.jpg
    IMG_20220224_190818.jpg
    352,6 KB · Pregleda: 32

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
opcije 1. PH metar krivo pokazuje, 2. Previše/prečesto zalijevanje 3. Slaba ventilacija, 4. Slaba transpiracija 5. Root rot odnosno truljenje korijena? Uvijek možeš uzeti, s obzirom da ajd sad utvrdi sta je, 20-30 l vode naštiman pH i flushati. Pa da eliminiraš barem nesto od navedenog…meni od početka smrdi POtH i plantela :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ledledeni

Ledledeni

Aktivan Član
08.01.2021
268
720
93
Prve 3 opcije nisu, a opcije 4 i 5 ne znam kako da proverim. Sacekacu jos koji dan tj. jos 2,3zalivanja sa PH 6,5 pa ako ne prestane da se siri, uradicu flus. Hvala puno @Bizzzo
 

Ledledeni

Aktivan Član
08.01.2021
268
720
93
Pre mraka da ih ne bi sprzilo sunce. Ne zalivam ih precesto i previse, sacekam da se osusi zemlja, jos uvek nisam video runof. Voda odstoji min 24h u kofi. Ovo se pojavilo dok je PH bio od 6,5 do 6,8. Pa sam procitao ovo sa slike na netu i istripovao da ga spustim jos.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220224_205620.jpg
    Screenshot_20220224_205620.jpg
    228,7 KB · Pregleda: 35

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
jos uvek nisam video runof.
Doci cemo vec do toga sta se tocno desava. Evo ti zadnji tip pa ti onda najbolje od pocetka sam sebe preispitaj sta je sta nije. Korjen je potopljen. Nezna tko pije tko placa. Vjerovatno je stalno vlazan. Runoff ima poantu osim da se baci nesta vode :) Zalijevas dok vidis runoff. Kad ide stanes. I onda cekas da bude suha. ALi suha, ne malo suha gore po povrsini ili prvih 2 cm tegle. Uglavnom, ajd onda da vidimo kad vec kazes da je sve ovo ostalo po PS-u.
 

Ledledeni

Aktivan Član
08.01.2021
268
720
93
Zalijevas dok vidis runoff. Kad ide stanes. I onda cekas da bude suha. ALi suha, ne malo suha gore po povrsini ili prvih 2 cm tegle.
Trebam ih previse zaliti da bih video runoff u smart potu, mada ova je obicnom potu, ali drugu koja je takodje u obicnom samo 3L vecem potu sam jednom zalio sa 4dl vise i izasao je runoff, pa sam iskulirao sa ovom, jer nisam hteo da joj dam previse vode. Inace, zalivam ih sa po pola litre na 3 dana. Zemlja nije mokra na 2,3 cm ispod površine i pot bude lagan, mada ako treba pocecu da je zalivam sa vise vode ali redje. Hvala @Bizzzo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: goran641 and Bizzzo

Marven

Aktivan Član
16.02.2019
171
1.167
143
34
Pre mraka da ih ne bi sprzilo sunce. Ne zalivam ih precesto i previse, sacekam da se osusi zemlja, jos uvek nisam video runof. Voda odstoji min 24h u kofi. Ovo se pojavilo dok je PH bio od 6,5 do 6,8. Pa sam procitao ovo sa slike na netu i istripovao da ga spustim jos.
Ovaj screenshot kaj si okačio nije za zemlju. Piše čak u tekstu. Nije valjda da ganjaš ovaj pH raspored?
 
30.03.2020
3
2
3
24
Pozdrav svima,
Prije 6 dana mi je proklijala sjemenka koju sam prebacio u malu saksiju. Brzo je izbacila dva prva lista, i poslje toga još dva.. i tu je sve stalo.
Zemlja je neka obična za cvijeće, a voda u kojoj je proklila sjemenka i kojom je zemlja zalivena je iz bunara...
sad me zanima da li je to razlog (voda i zemlja) zašto neće da izbacuje nove listove i da li
neko od vas zna kako da joj pomognem?
1.jpg 2.jpg 3.jpg
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Osnovni elementi su voda, zrak, vjetar, sunce i zemlja. Zemlju imas, vode imas (mozda malo i previse) vjetra kontam da nema odnosno ventilator ne puse nikakav a zemlja je upitna. Imas li rupe dole na teglicama? Kad ce neka lampa ili nesto? Kolicina svijetla na prozoru je taman da biljka ne krepucne. Za rast joj treba daleko vise.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N and Ledledeni