Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.09.2023
7
7
3
40
Cao,može pomoć,prvi grow pa još uvijek nesigurnost vlada,koliko mislite da još treba vremena? Hvala unapred
 

Prilozi

  • IMG_1644.jpeg
    IMG_1644.jpeg
    448 KB · Pregleda: 60
  • IMG_1645.jpeg
    IMG_1645.jpeg
    551,4 KB · Pregleda: 58
  • IMG_1643.jpeg
    IMG_1643.jpeg
    396,2 KB · Pregleda: 57
  • IMG_1642.jpeg
    IMG_1642.jpeg
    552 KB · Pregleda: 56

Mravak

Aktivan Član
Poznanik Foruma
19.05.2020
462
2.569
143
space
crystal ball love GIF by HERSHEY’S Cookies ’n’ Creme
po fotografiji samo bez dodatnih informacija nitko ne zna.... Koliko cvate? Koliko je stara? Automat ili foto? ....
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
To je puno sjemenja. Baca svu snagu vrh na njih.Kad ti posmeđe pistile skroz i krenu da nestaju...skidaj. Pusti još dok ima sunca,nek dozrije još.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Saas11
07.09.2023
7
7
3
40
Ne pisi post za postom. Koristi opciju edit/uredi / Ne citiraj ako odgovaras na post iznad ! / Ne postavljaj ista pitanja u razlicitim temama / Upoznaj se sa forumom i procitaj pravilnik
Hvala puno,treba li nešto da joj dodajem ?

Stara je 5 mjeseci,35 dan cvata , treba li nešto još da joj dodam da poboljšam ?
 
Poslednja izmena od urednika:

Ledledeni

Aktivan Član
08.01.2021
268
720
93
Vrlo verovatno, nažalost..sve zavisi sad šta se desilo, ali ako imaš baš baš mnogo semenki, a dobra ventilacija u boxu, to se raznelo na sve strane.
Uglavnom vidiš pistile da postanu braon mnogo pre vremena (k'o što rekoh gore, u trećoj/četvrtoj nedelji praktično kreću da se pojavljuju, ali neretko i kasnije!), i da se povlače u hed. To je prvi pokazatelj da nešto verovatno nije u redu - jer ima kultivara koji ranije sazrevaju, ali to se prosto vidi - ako su još uvek one "kapice" cvetova, a pistile kreću da tamne...to je uglavnom loše
Elem, ovo tražiš - true hermaphrodite se odmah vidi, odmah pušta jajašca čim uđe biljka u cvetanje:
Pogledajte prilog 484314

A banane se pojave kasnije, e sad genetika, ili stres, to je već široka tema,no nebitno, izgleda ovako:
Pogledajte prilog 484315
Ti đav'li jako brzo sazru i puste polen, ma u roku od nedelju dana čini mi se.

Eto, nadam se da će koliko toliko pomoći :)
Sretno dalje !
Mene zanima da li moze da se oprasi od osusene bananice(heda) ukoliko se na primer pusi hermic sa po nekom bananicom, a ujedno se obilaze nove?
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.370
10.083
356
Mislim da ne @Ledledeni :) polen je izuzetno osetljiv na vlagu, očas posla postane neupotrebljiv + ne ostaje ni nešto preterano dugo potentan, u idealnim uslovima (frižider, posuda koja ne propušta vlagu) to je jedno šest meseci max..
Mislim, u teoriji možda - ako je svež hed, iz tegle, i da uslovi pogoduju razvoju, ali meni se čini je taj scenario malo verovatan :)
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.370
10.083
356
Deset stepeni razlike može povećati internodalni razmak u streč fazi
Bitno je da ne ide iznad 30C danju i ispod 18C noću, to je neki granični optimum, ali idealno je da razlika dan-noć ne bude viša od 4-5 stepeni.

Ne otvaraj teme nepotrebno, pročitaj pravilnik prvo

Dobro nam došao!
 
29.12.2019
9
15
3
Pozdrav ekipa, imam pitanje u vezi malih crvenih paukova, poceo sam ih prije jedno mjesec dana primjecivati na dvi indoor biljke koje su u kraju cvjetanja, dva puta sam ih spricao sa neem uljem u razmacima od deset dana. Mislio sam skidati biljke sad kroz par dana ali jutros vidim i dalje male gadove po cvijetovima kako rade paucinu. Da li se sad tu ista vise moze napraviti, hoce li oni nakon susenja i stavljanja u teglu umriti ili ce me jedan dan docekati u tegli jedna velika paucina? Hvala unaprijed ekipa
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.370
10.083
356
Uh...moje iskreno saučešće kolega @grass1983 :confused:
Kažu da postoje samo dve vrste growera na ovom svetu - oni koji su se borili protiv spider mites, I oni koji će se boriti protiv spider mites...iako sam u ovoj drugoj kategoriji, znam da kad dođe do toga da viđaš paučinu, a posebno pred branje, to je populacija ogromna..
Javiće se već neko sa više iskustva sigurno, ja ti svakako predlažem da ne prskaš više preparatima, ako je pred branje, sve ćeš to na kraju pušiti, ...ako naletiš na bubamare, obavezno turi na biljku one ih tamane najstrašnije, skidaj zaražene listove i to je otprilike to što možeš...
Svakako sačekaj da se javi neko ko ima iskustva sa njima u outdoor

Sretno do kraja !
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mravak and Mildy
26.04.2016
23
36
13
43
Da li se sad tu ista vise moze napraviti, hoce li oni nakon susenja i stavljanja u teglu umriti ili ce me jedan dan docekati u tegli jedna velika paucina? Hvala unaprijed ekipa
Ja sam jednom imao probleme sa spider miteovima pri kraju cvjetanja u indooru, bili su oni „obični“ bijeli, ne crveni paukovi, ali rade na isti način. Probao sam ih riješiti premazivanjem listova neem uljem, ali ubrzo shvatio da je tu previše posla, a da se infestacija ipak nije proširila toliko jako. Uglavnom uklonio sam par najviše zaraženih listova, a ostatak jednostavno pustio do kraja.
Nakon trimanja, sušenja i stavljanja u tegle, sve je dobro završilo, mislim da su pocrkavali budući više nisu imali što jesti (hrane se sokovima iz lišća, a njih više nije bilo)… dakle nisam našao ogromnu paučinu J kad bih otvorio tegle već finu mirišljavu deliciju…
Kao što su ti već rekli, nemoj više špricati, jer iako neem nije štetan, utjecat ćeš na okus.
Zanimljivo je ovo što piše gore u knjizi, da im možeš stvoriti neprijateljsko okruženje spuštajući temperaturu na oko 16 stupnjeva pa ih još špricati hladnom vodom…ali ne znam da li ti se to isplati budući si pri kraju, a bome i temperature još uvijek divljaju…
 
17.05.2017
2
0
1
41
Prvi post i odmah potrebna pomoc. Video sam da mi se na listovima pojavile mrlje ili linije i pretragom na netu vidim da su to neke larve mušica.
Da li ima pomoći?
Unapred
hvala na odgovorima i da se zahvalim svima koji ucestvuju na forumu jer sam mnogo naucio citajuci.
Jedno od resenja koje sam video na netu jeste da se odstrane zarazeni listovi ali plasim se da ce štetiti biljki koja je vec u cvetu.


IMG_20230927_200324.jpg
 
17.05.2017
2
0
1
41
Polako sam poceo da skidam zarazene listove i mogu reci da je puno zarazena.
Sta je to pripravak? Neki preparat ? Da budem siguran.
Pokusacu da skinem vecinu zarazenog i naruceno neem ulje sa nekim crnim sapunom koji služi da rastvori ulje sa vodom.


Jel smem sa necim za raspršivanje po celoj biljci ili ne?

Sreca je sto ovi rudari ne diraju cvet.
 
26.04.2016
23
36
13
43
Pripravak je spoj, odnosno preparat kojeg ćeš ti sam napraviti od određenih stvari po nekom receptu i onda time tretirati listove. Jedan od takvih je npr. da staviš 5 ml neem ulja na 250 ml vode i kap sapunice te dobro pomiješaš, ali budući taj neem kojeg si ti naručio već ima sapunice ti možeš samo pomiješati sa vodom.
Nemoj po cvjetovima jer će ti utjecati na okus, stavi samo na lišće.

edit: slučajno citirao...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak

Milic355

Doctor Oz
22.06.2023
178
940
93
Zanima me od čega je jedna od devet počela cvjetat nakon 25 dana i to dosta ,ostale su isti strani isti princim doslovce sve ?
 

Prilozi

  • IMG_3171.jpeg
    IMG_3171.jpeg
    361,1 KB · Pregleda: 25
  • IMG_3170.jpeg
    IMG_3170.jpeg
    345,8 KB · Pregleda: 26
  • IMG_3169.jpeg
    IMG_3169.jpeg
    344,2 KB · Pregleda: 25

Mravak

Aktivan Član
Poznanik Foruma
19.05.2020
462
2.569
143
space
Automati (red hot cookie) nisam vidio da pise auto ili ne...? steta da prebacujes iz dnevnika tu razvoj situacije ..kako lampe gore? Kakav je raspored