Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Misko21

Aktivan Član
21.06.2020
381
778
93
35
Stavio sam turbinu 220m3 da izbacuje ,kasnije planiram kada pocnu mirisi da turbinu i filter montiram van boxa zbog lakšeg pristupa biljkama,nego nesto sam gledao ranije ovde na forumu da stvljaju u seeding fazi plastičnu casu ili kesu preko semenke zbog vece vlažnosti ,jel ima to smisla ?
@Milic355 ne znam brt nije brendiran ,piše samo full spectrum 350w
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Milic355

dvadeseteGaSim

Aktivan Član
08.06.2015
232
721
93
31
kikiki.png 61i dan od 12/12, vidi se na neki vrh malo braon trihoma, preovladavaju bijeli i manje je providnih. zadnja 2 zalivanja:
1. bloom 1/1 boost 1/1 fosfor 1/4 + supervit standardno svako zalivanje [sve je hesi]
2. voda + supervit
Tako planiram do kraja [nekih 10ak dana jos], mozda Hesi Phosphor da dam, mozda pustaju pistile ove zbog njega, ne znam?
Nemam sto da brinem da ih malo pustim ili?

Neki savjet? :] Hvala ::ludak::::ludak::::ludak::


Edit: Svijetlo je na 75% 50cm udaljenosti od vecine vrhova, Mars Hydro 600w
Sjutra je zalivanje. :)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

dvadeseteGaSim

Aktivan Član
08.06.2015
232
721
93
31
Kalij (mozda neki ph problem sad vec pred kraj)
i cal/mag jesi li im dodavala kakav?
Zadnji put Cal + Mag je bilo prije tacno 4 zalivanja, tj. 10 dana.
Ako misliš skidat za 10 dana,čista voda do kraja.
Ja je mogu pustiti koliko god treba? Nego ovo je samo vrh na koji su iskocila 2 pupoljka, pistili kao novi cvijet sto se formira..
Nije baš najbolja slika ali po ovoj bi rekao da ti je malo i fox bacila,tako i meni bilo sa vrhovima najbližim lampi ebiga,al rade i oni :)
Isto kao na ovom snimku veliki vrh najblizi lampi, pustili su pistile. Probacu da uhvatim bolju sliku kad budu spavale pa saljem!
Bune me pistili najvise, je li to okej?|
Da, sad mogu sa sigurnoscu reci da je foxtails, da li da ih skidam posto izgledaju gotovo, jos ce bit ljepsa vutra kao prvi put sto sam uradila :]
Sa potpuno malo, mrvicu braon trihoma, imam osjecaj da rad uopste ne zabada onako nego te drzi i bolje, mozes tonu ispusiti... :razvaljen::
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Mravak

Crazy Smoke

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
18.05.2010
547
5.297
233
1. bloom 1/1 boost 1/1 fosfor 1/4 + supervit standardno svako zalivanje [sve je hesi]
2. voda + supervit

Hesi je dobar,jako dobar ako imaš sve komponente,dobre uvjete i možeš slobodno sa fotoperiodnim ići po tablici,ja sam znao ići i preko kad vidim da biljka voli pojest. Šteta što Zyme nigdje nemaš ili ga makar ne navodiš da si ga stavila i ovo sa fosforom mi nije jasno,zašto četvrtina doze?I to 2 put za redom.

mozda Hesi Phosphor da dam, mozda pustaju pistile ove zbog njega, ne znam?
Nemam sto da brinem da ih malo pustim ili?

Neki savjet?

Ne sad,trebala si prije reagirat sa punim dozama.
Nemaš šta da brineš,piči to sad do kraja i baci sliku da se vidi baš,nadam se da nisu sve takve?

Savjet je da možeš i sa N ići malo duže,čini mi se po listovima da si ga prerano prestala davat.
Također nabavi Zyme kad već imaš sve od hesija i jaka lampa ne mora značit ništa ako ne pratiš sa hranom zato bez straha.
Zbog ovakvih stvari je dobro dnevnik vodit,jednostavno uvijek netko reagira na vrijeme.
 
03.10.2023
49
242
33
Pozdrav svima, konačno se i meni posložili uvjeti da mogu krenuti sam da uzgajam i da batalim kupovanje od dilera. Malo sam nestrpljivo ušao u sve ovo pa sam proklijao sjemenke prije nego je box potpuno gotov.

Imam dva automata koji su 8.10. izvirili iz zemlje, a iznad svakog je po jedna LED 6500K e27 sijalica od 10W (Osram). Mislio sam ih tako držati još par dana dok ne završim box, jel to premalo svjetla čak i za ovu prvu fazu?

Vodio sam se iskustvom drugih članova ovde koji koriste E27 panele i drže razmak 20-40 cm. Ja sam krenuo sa 35 cm, no činilo mi se da se biljke izdužuju pa sam postepeno smanjivao i trenutno sam spustio na nekih 15cm udaljenosti jer se jedna baš izdužila, a nebi htio da odma dobijem žirafe. Očekivao sam ovaj problem pa sam posadio u "rupe", jučer sam ih zagrnuo, al evo danas su se opet izdužile.
Fresh Berry je trenutno 2.5 cm iznad površine zemlje, a Black cookie 3.5 cm.

Treba mi mišljenje iskusnijih članova, na koji razmak da spustim sijalicu da zaustavim izduživanje biljke?

Biobizz All Mix / režim: 24-0 / Temp: cca. 23 / Vlaga: cca. 65%
Trudim se da ih zalijevam pomalo, doslovno dodajem vodu malom kašikicom za kavu okolo biljke, ne uz samu stabljiku.
Evo trenutne fotke:
10.10. Fresh Berry.png 10.10. Black Cookie.png
 
Poslednja izmena:

dvadeseteGaSim

Aktivan Član
08.06.2015
232
721
93
31
Šteta što Zyme nigdje nemaš ili ga makar ne navodiš da si ga stavila i ovo sa fosforom mi nije jasno,zašto četvrtina doze?I to 2 put za redom.
Zyme su dobijale do prije nedelju dana, svaki put posle zalivanja da se ociste soli, trece u nazad zalivanje je bilo zyme. Cal + Mag je bio prije zyme-a zalivanje.
Fosfor zato sto sam tako i hranu davala, uvijek krenem od najmanje doze, ne znam ni sama plasim se da ne pretjeram..
Savjet je da možeš i sa N ići malo duže,čini mi se po listovima da si ga prerano prestala davat.
Također nabavi Zyme kad već imaš sve od hesija i jaka lampa ne mora značit ništa ako ne pratiš sa hranom zato bez straha.
Zbog ovakvih stvari je dobro dnevnik vodit,jednostavno uvijek netko reagira na vrijeme.
Obecavam dnevnik koji krece za 10-15 dana, u planu je naravno gorilla glue po 3. put 4 biljke + dodajem 2 Runtz Gum sve je od sensible..
Imam zyme i mogu ga dati ujutro.
@dvadeseteGaSim Pozdrav 20! :)
Sta kazu uputstva proizvodjaca?
Velika greska da nisam malo ozbiljnije pristupila tome..:mad:
Evo dolje mnogo slikica koga zanima i hvala na brzim odgovorima. <3
Dnevnik obecala. :] 141414.jpg 151515.jpg 161616.jpg ::listomahanje::
 

Prilozi

  • 555.jpg
    555.jpg
    165 KB · Pregleda: 28
  • 666.jpg
    666.jpg
    168,4 KB · Pregleda: 23
  • 777.jpg
    777.jpg
    195,8 KB · Pregleda: 20
  • 888.jpg
    888.jpg
    186,1 KB · Pregleda: 19
  • 999.jpg
    999.jpg
    198,6 KB · Pregleda: 20
  • 101010.jpg
    101010.jpg
    186,1 KB · Pregleda: 21
  • 111111.jpg
    111111.jpg
    185,2 KB · Pregleda: 32
  • 444.jpg
    444.jpg
    205,7 KB · Pregleda: 19
  • 333.jpg
    333.jpg
    181,6 KB · Pregleda: 19
  • 222.jpg
    222.jpg
    155,6 KB · Pregleda: 17
  • 111.jpg
    111.jpg
    172 KB · Pregleda: 23
  • 131313.jpg
    131313.jpg
    636,8 KB · Pregleda: 24
  • 121212.jpg
    121212.jpg
    609,9 KB · Pregleda: 30
Poslednja izmena:
03.10.2023
49
242
33
Opet ja.. Black cookie nastavio sa izduživanjem, danas mu je 4. dan i visok je 4.5 cm.
Ovi namreškani listovi, jel ovo znak nekog problema li sam ja samo neiskusni paranoik?

BC 11.10.jpg
 

Crazy Smoke

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
18.05.2010
547
5.297
233
Završavaj box i panel ako želiš sadit,ventilaciju isto.
Biljka se izdužuje kad ima malo svjetla,znaš šta ti je činit,ima tu dosta panela sa žaruljama i rade super.
Dobrodošao na forum!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Wendigo and Šteko
03.10.2023
49
242
33
Završavaj box i panel ako želiš sadit,ventilaciju isto.
Biljka se izdužuje kad ima malo svjetla,znaš šta ti je činit,ima tu dosta panela sa žaruljama i rade super.
Dobrodošao na forum!
Hvala na dobrodošlici i odgovoru. Ovo mreškanje listova, jel to OK?

Box je manje više gotov, trebam napraviti još vrata i ugraditi ovaj WC ventilator za ispuh. Trenutno koristim kućni ventilator malo udaljen da puše po biljkama i mrda ove sijalice na grlu kako nebi bilo hot-spotova. Sijalicu sam trenutno spustio na 7 cm, nadam se da je neću spržiti u ova 2 dana dok ne bude gotov box.

Panel mi je gotov i ima ukupno 25 e27 grla (5x5 - razmak 15 cm), al mislio sam dok je biljka jako mala da mogu ovako prvi tjedan samo sa jednom sijalicom izgurati pa još ne koristim panel,a drugi razlog je što sam se odlučio na fiksni panel na plafonu samog boxa kako bi što više dobio na visini, a imam neku ideju da napravim sistem za podizanje-spuštanje potova. Išao sam na to da dobijem što više visine i da mogu svakoj biljci posebno podesiti razmak od panela.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Crazy Smoke

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.369
10.073
356
imam neku ideju da napravim sistem za podizanje-spuštanje potova
Stiropor "desetka" isečen na kocke i to je to :) ja tako nameštam, pogotovu ako su mi sative i indike zajedno.
Termoregulacija, plus lagan i lak za korišćenje, dovoljno čvrst da ako toranj naređaš (a ne bi trebalo baš toliko da ti neka pobegne, to je baš loše, u principu 20tak santimetara, a to su dve kocke :) ) opet se ne preturi, a realno je među najeftinijim rešenjima
 
03.10.2023
49
242
33
Hvala na odgovorima. Koristim pro pot od 20l (stalo 25l zemlje i još ima prostora) tako da kupim još i nadospem do vrha. Automati su pa nisam htio da ih presađujem jer tako većina ovde radi.

Dobra ideja za stiropor, možda tako i uradim na kraju.
Trenutno sam mislio kupiti na "otpadu" stare gajbe i njih složiti jednu na drugu + na vrhu planiram napraviti platformu koja će stajati na 4 navojne šipke pa bi onda pomoću šarafa mogao da precizno podižem i spuštam platformu na kojoj stoji sami pot.